Randy Matson nam snel wraak Koersen Hilversum Wildeboer weer niet te stuiten Ralley Monte Carlo zag al veel uitvallers G.P. voor Chris Amon m Halve-finales om nationale titel dammen Drielandentitel voor Ceulemans Oudkerk winnaar Bondsteam verloor van de Eaters99 Wassenaar won in Breda Tennisbond krijgt andere voorzitter SPORT IN 'T KORT MAANDAG 25 JANUARI 1971 A VERSLONDEN EITSLAGEN #1- ENGELAND mrm Suzuki: 38.7 sec. ITALIË SPANJE RELG1Ë PORTUGAL Ulf Andersson houdt strijd vol -J& A Jean-Noel Augert uit Frankrijk snelt omlaag langs de Hah- nenkammslalom hel ling op weg naar de eerste plaats. WIJK AAN ZEE De kleine Zweed ÏTlf Andersson leidt na tien ronden in de grootmeestergroep van het Hoogoven toernooi. Het is meer dan een sensatie, het is in dit sterke milieu by na onge hoord, maar zeker onverwacht. Het kan eigenlijk niet, maar Andersson presteer de het door zaterdagmiddag zyn leef tijdgenoot Mecking te verslaan. Andersson had een vermoeid jong spelertje moeten zijn, dat echter wel de kwaliteit heeft om geweldige resultaten te bereiken. In plaats daarvan houdt hij, zelfs onder de druk een kanshebber te zijn, de strijd met de hem achter volgende geroutineerde grootmeesters vol. Dat is een wonder. De vraag blijft natuurlijk of dit wonder nog zeven da gen langer zal kunnen bestaan. Zeker is echter dat de kleine Zweed in een lang en vrij weekeinde, tot maandag middag, tijd voldoende heeft om uit te rusten en uit te slapen en voldoende krachten op te doen voor de zware laatste ronde. De man van wie iedereen wel ver wachtte dat hij stalen zenuwen zou heb ben, de IJslandse grootmeester Fridrik Olafsson, werd zaterdag met huid en haar verslonden door de dertien-voudige kampioen van Zuid-Slavië Svetozar Gli- goric. De Zuidslaviër is nog steeds on geslagen, hij heeft reeds verschillende keren beter spel gehad zonder gemak kelijk te verwezenlijken winstkansen. Zaterdag echter sloeg hij meedogenloos door de verdediging van de onzeker ma noeuvrerende IJslander heen. Het ge heel vroeg slechts 21 zetten. De nationale krachtmeting tussen Donner en Ree liet een aantal vraag punten open. Men ging ervan uit dat witspeler Donner op verlies stond, doch toen Ree de door de gehele zaal ver wachte winstcombinatie uitvoerde, sloeg Donner onstuitbaar en winnend terug. Donner heeft bovendien de zekerheid dat zijn hangpartij met Lengyel na drie zittingen lang geen slechte vooruitzich ten biedt. In de meesterafdeling is niet veel ver anderd. Hartoch zorgde ervoor goed bij te blijven, Timman maakt het de reken meesters minder gemakkelijk. Hij heeft een afgebroken partij uit de negende ronde tegen de Tsjech Jansa en een vreemd spel uit de tiende ronde tegen Zuidema. Een voorzichtige prognose is dat Timman uit die twee restanten een vol winstpunt zal kunnen halen. In de internationale damesgroep vie len, in strijd met de traditie, nogal wat remises. De Nederlandse kampioene mevrouw Corrie Vreeken blijft goed in de pas met de kopgroep en deelt de vijfde plaats met de Russische deel neemster Alia Koesjnir op een punt af stand van nummer een - Milunka La- zarevic. De uitslagen van. de partijen, die za terdag werden gespeeld in het Hoog ovenschaaktoernooi te Wijk aan Zee, zijn Grootmeestergroep, tiende ronde Donner (Ned.)Ree (Ned.) 10; Kort- sjnoi (Rusl.)Ivkov (Z.-Sl.) y2; Petros jan (Rusl.)Kuipers (Ned.) VzVzVan den Berg Ned.)Lange- weg (Ned.) 0—1; Hübner (W.-Dl.)— Horst (Tsj.) y2—y2; Gligorie (Z.-Sl.)— Olafsson (Usl.) 10; Andersson (Zw.) Mecking (Brazilië) 10; Lengyel (Hong.)—Nadorf (Arg.) Afgebroken partijen, achtste ronde HübnerMecking 01. Negende ronde: LengyelDonner opnieuw afgebroken. De stand na tien ronden is 1. An dersson 7 pnt.; 2. Olafsson, Hort, Ivkov en Kortsjnoi 6% pnt.; 6. Gligorie en Petrosjan 6 pnt.; 8. Hübner en Mecking 5 pnt.; 10. Lengyel 4y2 pnt. afg. par tij; 11. Langeweg 4%; 12. Donner 4 pnt. 1; 13. Ree 4 pnt.; 14. Najdorf 3 pnt.; 15. Kuijpers 2% pnt.; 16. Van den Berg 1 pnt. Meestergroep, tiende ronde Minic (Zd.-Sl.)Ciocaltea (Roem,) y2V2\ Adorjan (Hong.)Hecht (W.-Dld.) V2—V2; Zuidema (Ned.)Timman (Ne derland), afgebroken, Brinck Claussen (Den.)Van Scheltinga (Ned.) 10; Denker (VS)—Krabbé (Ned.) y2— Kostro (Pol.)Witkowski (Pol.) 10; Hartoch (Ned.)Danov (Zd.-Sl.) y2. Afgebroken partijen, negende ronde: KrabbéBrinck Claussen 10; Tim manJansa opnieuw afgebroken. De stand na tien ronden is: 1. Adorjan 7 pnt.; Brinck Claussen en Hartoch 6V2 pnt.; 4. Hecht 6 pnt.; 5. Jansa 5y2 pnt. 1; 6. Forintos en Ciocaltea 5y2 pnt.; 8. Timman 5 pnt. 2; 9. Zui dema 5 pnt. 4- 1; 10. Kostro en Minic 5 pnt.; 12. Van Scheltinga 4 pnt.; 13. Witkowski 3x/2 pnt.; 14. Dabnov 3 pnt.; 15. Denker en Krabbé 2y2 pnt. Damesgroep, zesde ronde: Irina Oohn (W.-Dld.)Fenny Heemskerk (Ned.), afgebroken; Rie Timmer (Ned.)Eli zabeth Polihroniade (Roem.) afgebro ken, Ingrid Tuk (Ned.)Corrie Vree ken (Ned.) y2Jolanda Szota (Pol.) Kat ja Jovanovic (Zd.-Sl.) 01; Maria Ivanka (Hong.)Milunka Lazarevic Zd.-Sl.) y2y2; Alla Koesjnir (Rus.) Stepanka Vokralova (Tsj.) y2 De stand na zes ronden 1. Lazare vic E) pnt.; 2. Ivanka, Vokralova en Jo vanovic 4y2; 5. Koesjnir en Vreeken 4; 7. Cohn iy2 pnt. 1; 8. Polihroniade l^s pnt. 1; 9. Szota iy2 pnt.; 10. Heemskerk 1 pnt. 1; 11. Tuk 1 pnt.; 12. Timmer 0 pnt. 1. V Voetbal over de grenzen SAN FRANCISCO De Amerikaan Al Feuerbach heeft tijdens indoor-atle- tiekwedstrijden in San Francisco het wereldrecord kogelstoten verbeterd en ge bracht op 21,00 meter. Feuerbach stootte daarmee 33 centimeter verder dan de oude wereldrecordhouders Randy Matson en Neil Steinhauer (beiden VS). Nauwelijks 24 uur nadat hij zijn wereldrecord aan Feuerbach was kwijt geraakt nam Randy Matson revanche op de man, die hem in San Francisco verslagen had. Matson won in Albuquerque het kogelstoten met een afstand van 20,72 meter, waarmee hij opnieuw boven zijn oude record (20,67 m) kwam. Feuer bach bezette de tweede plaats met 20,17 meter. Een opmerkelijke prestatie leverde de 17-jarige Canadese Debbie Brill, die het hoogspringen dames won met 1,84 meter. De 33-jarige George Young behaalde zijn negentiende achtereenvolgende in- door-overwinning door op de twee mijl de Australirë Kerry Pearce te verslaan: 8.56.0 tegen 8.56.1. In Albuqerque verbeterde de Ameri kaan Robert Mitchell, een student aan de universiteit van Houston, het we reldrecord op de 220 yards tot 21.6 se conden. Mitchell liep het record als tussentijd in een race over 300 yards. De organi satoren kondigden aan, dat niets een erkenning als wereldrecord in de Weg zal staan, omdat de tijd met drie stop watches werd opgenomen. Het oude re cord stohd sedert 1935 met 22.2 secon den op naam van Ted Ellison (VS). De veertienduizend toeschouwers in het uitverkochte Cow Pallace waren HILVERSUM De uitslagen van de zondag te Hilversum gehouden drave rijen zijn: Ronnie Nooitgedagt-prijs, 2040 m: 1. Indy Gail (B. Leeuwenkamp) 3.04.7 1.32.4; 2. Iris Zorgenest; 3. Impereur. Toto: winn. 39.80; pl. 6,50, 2,30, 1,40; koppel 24,80; trio 1530,40. Leerlingen-winterkampioenschap, 2020 m (voor leerling-pikeurs en rijders met een B-vergunning)1. Hoss Peterhof (J. G. H. de Jong) 2.59.7, 1.28.1; 2. Hans Hollandia; 3. Hasty. Toto: winn. 3,70; pl. 1,30, 1,70, 1,60; koppel 11,30. Eddy Verheyen-prijs, 2000 m met auto start: 1. Iris Hagheweyde (S. van Dooye- weerd) 2.55.1, 1.27.6; 2. Happy Chestnut; 3. Handsome Mac. Toto: winn. 15.pl. 3.10, 1,60, 2,20; koppel 13,90; trio 336.—. Het Gouden Paard-prijs, 2900 m: 1. Christiaan de Wet (L. Schoonhoven jr.) 4.05.7, 1.23.9; 2. Beachcomber; 3. Gre nadier. Toto: winn. 8.10; pl. 3,60, 8,40 1,80; koppel 11,40. Peter Nottet-prijs, 2400 m met auto start: 1. Hendrik BS (J. Wagenaar jr.) 3.27.1.26.3; 2. Honey Six; 3. Fair Lady. Toto: winn. 5,50; pl. 2,2,60, 2.20: koppel 9,40; trio 239.70. Kees Verkerk-prijs, 2020 m met auto start: 1. Geus Akerendam (S. van Dooyeweerd) 2.52.4, 1.25.3; 2. Eldorado; 3. Grace Again. Toto: winn. 4,60; pl. 1,90, 1,40, 1,40; koppel 12,20. Ard Schenk-prijs, 1600 m met auto start: 1. Eronica W (J. Wagenaar jr.) Acrobaat. Toto: winn. 2,70; pl. 1,40, 1,60, 2.10.8, 1.21.8; 2. Evelyn Hollandia; 3. 2,koppel 5,80; trio 86,70. Jan Bols-prijs, 2020 m: 1. Fleetwood (J. Duivenvoorden) 2.54.8, 1.25.7; 2. Gracia Trickson; 3. Hippo. Toto: 5,30; pl. 2,1,40, 2,30; koppel 6,40. De om zet van de totalisator was 309.169, ARNHEM In de halve-finale- groepen van de strijd om het Neder lands damkampioenschap zijn zaterdag en zondag te Arnhem de partijen ge speeld uit de zevende en achtste ronde. In groep één besloten de favorieten Gordijn en Bergsma tot een „groot meesterremise" na slechts een handvol zetten., De uitslagen van de zaterdag gespeel de partijen zijn groep 1: BaasVan der Sluis 11, BergsmaGordijn 11, SchotanusGoudt 20. Holsvoogd Vos 02, Van VlotenVan Tilburg 0—2. Groep 2: ToetVisser 02, Bron- stringVan Heerde 20, Bastiaannet Palmer 11, CraaneHermelink 02. Varkevisser was vrij, aangezien zijn tegenstander Lammers zich uit het toer- aooi heeft teruggetrokken. De uitslagen van de achtste ronde: groep 1: v.d. SluisVan Tilborg 11, Vos—Van Vloten 0-2. Goudt—Holst- voogd uitgesteld, GordijnSchotanus 1—1, BaasBergsma 02. Stand in groep 1: 1. Gordijn en Scho tanus 12 pnt., 3 Bergsma 11, 4. v. d. Sluis 10. Groep 2: CraaneToet 02, Herme linkBastiaannet 20, PalmerVarke visser 11, Van HeerdeVisser 11. Stand in groep 2: 1. Bronstring 10 (7 gespeeld). 2. Varkevisser 8 (6), 3. Visser en Hermelink 8 (7), 5. Van Heerde 6 (7). ook getuige van de come back van Jim Ryun, de wereldrecordhouder op o.a. de 1500 m (3.33.1), die na zijn tweede plaats in de Olympische 1500 meter finale van Mexico met de atletiek stop te. Ryun won zonder noemenswaardige tegenstand de mijl in 4 minuten en 4.4 seconden, waarbij hij de laatste 440 yards aflegde in 56.4 seconden. Reynaldo Brown zegevierde bij het hoogspringen met 2,18 meter. HUYRERGEN Met enorme over macht heeft de Apeldoorner Gertie Wildeboer zondag in Huybergen een veldrit over 24 km gewonnen in 57 mi nuten en 34 seconden, waarmee hij de Belgische prof Ongenae op een achter stand van ruim twee minuten zette. Het was de veertiende overwinning van Wildeboer in dit seizoen. Cees Zoont- jens uit Tilburg bezette met een ach terstand van twee minuten en dertig seconden de derde plaats. Vierde werd 1 Teesbeen uit Rotterdam en vijfde Ger- I :it Scheffer uit Zelhem, die op 2 min. I "0 sec. finishte. Zijn broer Albert werd :evende. Wildeboer ging van start tot I „'inish aan de kop. Zaterdag zat het de Apeldoorner in Nieuwkerken-Aalst in België niet mee. Met nog drie ronden voor de boeg kreeg hij een mankement aan de de- railleur, waardoor hij in een kansrijke tweede positie achter de Belgische prof Albert van Damme de strijd moest sta ken. De Apeldpomer Bennie Meijer eindigde hier op een alleszins redelijke vijftiende plaats. Ff AM BURG De eerste speeldag van de weer hervatte competitie in de Bundesliga heeft de kopgroep ongewij zigd, maar niet helemaal ongeschonden gelaten. Aanvoerder Bayern München behaalde na zijn lange reis door Zuid- Amerika zijn eerste overwinning van de tweede helft door Stuttgart met 1-0 te verslaan. Borussia München Glad- bach bleef tweede door winst op de Offenbacher Kickers en Schalke (num mer drie) won van Eintracht Braun schweig (nr. vier). Nauweüjks ver rassend was de nederlaag van Hertha BSC bij Kaiserslautern dat in thuis wedstrijden vrijwel niet te verslaan is. Borussia Mönchen Gladbach speelde duidelijk beter dan Kickers Offenbach, maar stuitte op de grote inzet van de Kickers. Het verweer van Offenbach kreeg een flinke deuk toen Reich na een kwartier in eigen doel schoot. Heynckes maakte de twee andere doel punten voor Borussia. Op het midden veld ontbrak Günther Netzer, hij werd meer dan voortreffelijk vervangen door Koppel. Stuttgart bleek opnieuw een moeilij ke tegenstander voor Bayern München en'pas twintig minuten na rust maakte Mrosko het enige doelpunt voor de Beiers na een doelworsteling waarin doelman Heinze de bal wel een aantal malen kon keren, maar niet onder con trole kon brengen. De grote man bij Hannover, dat Rot Weiss Essen met 31 versloeg, was Ferdinand Keller, die voor het eerst na zijn meniscus-operatie van begin de cember weer speelde. Hij maakte twee doelpunten. Willy Lippens schoot een keer raak voor Rot Weiss Essen en bleef daardoor Westduits topscorer hoewel hij Vogt van Kaiserslautern, met eveneens dertien doelpunten, naast zich kreeg. Vogt gebruikte de twee kansen die Hertha in Kaiserslautern weggaf met graagte. Hamburg is weer terug op de goede weg, maar wat de 15.000 toeschouwers in het Volkspark het meeste genoegen deed was het doelpunt van Uwe Seeler dat tegen Frankfurt de stand van 10 op 20 bracht. Op vijftien meter van het doel kreeg Seeler de bal toege speeld. Hij moest zich omdraaien om te kunnen schieten, deed dat vallend en schreef opnieuw een bladzij in het boek van de wonderlijke Seelerdoelpunten, een boek dat nog lang niet vol lijkt te zijn. FC Köln - Weder Bremen X—1; Hamburger SV - Eintracht Frankfurt 3—0; Schalke '04 - Eindtracht Braunschweig 10; Hannover '96 - Rot Weiss Essen 3—1; Rot Weiss Oberhau- sen - MSV Duisburg 0—2; Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 2—3; Bayern München - VfB Stuttgart 10; 1. FC Kaiserslautern - Hertha BSC 2—0; Kickers Offenbach - Borussia Mönchen Gladbach 13. VIERDE RONDE ENGELSE BEKER Zes clubs uit de Engelse eerste divisie hebben zich direct geplaatst voor de vierde ronde van het bekertoernooi. Trots toont Leo Schoonhoven hier het „Gouden Paard" die hij met het paard Christiaan de Wet won tij dens een internationale draverij in Hilversum. GEEL De 33-jarige Belg Raymond Ceulemans heeft voor de tiende maal in successie de Europese titel in het drie banden veroverd. Ceulemans werd on geslagen kampioen met het record- gemiddelde van 1.621, het oude record stond op zijn naam met 1.538. Eindstand (winnaarspoule 9 partijen): 1. Raymond Ceulemans (Belg.) 18 pnt., 14 h.s., 1.621 alg. gem.; 2. Johann Scherz (Oos.) 15, 9. 1.142; 3. Lorent Boulanger (Bel.) 13, 9, 1.041; 4. Roland Dufetelle (Fra.) 9. 8, 0.985; 5. Pedev Thoergersen (Den.) 9, 6, 0.808; 6. Rini van Bracht (Ned.) 8, 9. 0.971; 7. Jacques Blanc (Zwi.) 8. 9, 0.719; 8. Antonio Vinagre (Por.) 6, 8, 0.854. Verliezerspoule (7 partijen): 9. Clau- dio Nadal (Spa.) 6, 11. 0.888; 10. Frans Runkehl (W.-Dld.) 4, 7, 0.797; 11. An tonio Oddo (Ita.) 4, 8, 0.744; 12. Lennart Haag (Zwe.) 0, 6, 0.517. BREMEN Pas in de laatste ronde van de vierde rit over 15 km heeft Jaap Oudkerk de internationale stayersstrijd in Bremen gewonnen. Door zijn over winning in de laatste manche plaatste Oudkerk zich voor Theo Verschueren, die net als hij veertien punten had be haald. De uitslag is: 1. Oudkerk (Ned.) 14 pnt.; 2. Verschueren (Bel.) 14; 3. Ru dolph (W.-Dld.) 13; 4. Hill (GB) 10; 5. Stam (Ned.) 9. 0 De Noor Björn Tveter bij de heren en de Russin Tatjana Alimova bij de dames hebben de dit weekeinde in Svratka (Tsjecho-Slowakije) gehouden internationale schaatskampioenschappen gewonnen. Jappie van Dijk en Henk Waanders werden respectievelijk tweede en derde. Vanwege de verslechterde weersomstandigheden werden de wed strijden na drie afstanden afgesloten. Het damesvolleybalteam van Bekker- veld zal op 17 en 19 februari spelen tegen Wisla Krakau uit Polen voor de kwart finales van het toernooi om de Europa Cup. Beide wedstrijden zullen vermoede lijk in Nederland worden gehouden. 0 Helenio Herrera, 's werelds hoogst betaalde voetbaltrainer, kijkt uit naar een andere werkkring. Sinds Herrera's huidige werkgever A.S. Roma zijn sala ris beduidend verlaagde, koestert HH-1 plannen om aan het einde van het sei zoen over te stappen naar een andere club. Naar verluidt zou Giani Agnelli, directeur van Juventus, hem een con tract hebben aangeboden met een ge garandeerd jaarsalaris van 1.000.000 gulden. 0' Djalma Santos, de vermaarde Bra ziliaanse achterspeler, dje honderd keer voor Brazilië speelde, heeft zaterdag met de wedstrijd van zijn vereniging Atletico Paramense tegen Remi Porto zijn actieve voetballoopbaan afgesloten. Santos is 42 jaar. 0 De Zuidslavische atleet Dane Korica heeft zondag in een internationale veld loop in Milaan de Keniaan Kipchoge Keino en de Amerikaan Frank Shorter verslagen. Keino was tijdens de Olym pische Spelen van Mexico in 1968 de snelste op de 1500 meter. Shorter won dit jaar de traditionele Sint Sylvester- straatloop in Sao Paulo. UTRECHT Het Nederlandse bond steam heeft zaterdagavond een nogal gevoelige nederlaag geleden tegen Smo ke Eaters, lijstaanvoerder in de hoogste klasse van de nationale ijshockeycom- petitie. De Afcent-militairen hadden bo vendien nog een tamelijk zware handi cap. Uit de slag van vrijdagavond tegen TYSC „Trappers" waren zij met vijf geblesseerde spelers gekomen, waar door hun wisselmogelijkheden zater dagavond vrij klein waren. Het feit dat de Smoke Eaters gewoonlijk langer op het ijs moesten blijven dan hun Neder landse tegenstanders, kan het kwali teitsverschil echter nauwelijks doen verminderen. Bij de geblesseerden wa ren ook de twee doelverdedigers van Smoke Eaters, waardoor Van Esch van Rotterdam zaterdagavond moest inval len. Smoke Eaters nam' in de eerste perio de een voorsprong van 51 en hield zijn voorsprong tot het einde via de volgende tussenstanden 01 en 3—1. Voor het bondsteam scoorden Gentis (Hijs Hokij) en Woodman (Rotterdam), de doelpunten van Smoke Eaters kwa men op naam van Jerry Voss (2), Johnsson (2), Simpson (3) en Giklen (1). INZELL De Japanse sprinter Ma- saki Suzuki heeft zaterdag tijdens inter nationale schaatswedstrijden in Inzeil zijn persoonlijk record op de 500 m ge bracht op 38.74 sec. Erhard Keiler, de beste Westduitse sprinter verbeterde het Westduitse record op dezelfde afstand tot 38.94. Hij won in zijn wedstrijd van de Japanner Takayuki Hida, voor wie 39.30 afgedrukt werd. MONTE CARLO Na twee dagen- zijn nog 224 van de 248 in de Rallve Monte Carlo gestarte equipes in de strqd. Er wordt van de meeste aanloop routes geen al te zware omstandighe den gemeld. Een uitzondering echter was het traject van startplaats Marra- kesj naar Tanger, waar de organisatie wegens de zeer zware mist de voorge schreven gemiddelde snelheid moest verlagen. Ondanks deze maatregel reed de Fransman Jean Marie Jacquemin toch de motor van zijn fabrieks-Alpine Renault stuk, hetgeen de eerste teleur stelling betekende voor deze firma, die dit jaar hegemonie van Porsche (win naar in de laatste drie jaar) hoopt te breken. Maar ook Porsche kampt met tegenslag. De Zweed Björn Waldegaard (Warschau) heeft tussen de Poolse hoofdstad en Praag met een niet goed draaiende motor gesukkeld. De Nederlandse equipe Bert Dolk en Joost Klein (DAF'55), gestart in Reims, is niet meer in de strijd. Uit de contro leplaats Millau, waar de Nederlandse equipe niet kwam opdagen, werd doör de organisatie meegedeeld, dat Dolk en Klein waren uitgevallen. De uit Warschau vertrokken equipe van Gerard van Lennep en Jaap Dik (Renault 16 TS) wordt eveneens ge plaagd door pech. Gerard van Lennep is nl. ziek en moet zijn koorts bestrij den door herhaalde penicilline-injecties. De weersomstandigheden in het berg land van midden-Frankrijk waar de BUENOS AIRES De 27-jarige Niewzeelandse autocoureur Chris Amon heeft zondag in Buenos Aires de Grote Prijs van Argentinië voor formule één wagens gewonnen. Tweede werd de Fransman Henri Pescarolo met een March 701 en derde de Argentijn Car los Reutemann met een MacLaren. De Grote Prijs van Argentinië telt niet mee voor het wereldkampioenschap. Chris Amon, die reed in een Franse Matra MS 120, legde de 320 km af in twee uur, acht minuten en 20 sec. Hij bereikte een gemiddelde snelheid van 160 km per uur en eindigde met een halve ronde voorsprong op Pescarolo. Andermaal deed zich een ongeluk voor met een wagen uit het „Gold Leaf" Lotus-team. In de 68e ronde van de race schoot de 25-jarige Zweed Rei- nel Wissel met zijn Lotus 72 van de baan. De coureur bleef ongedeerd. De bolide, die tegen de vangrail botste, werd totaal vernietigd. deelnemers in de nacht van zondag op maandag zouden rijden, schijnen vrij redelijk te zijn. Slechts in de Alpen zijn de wegen besneeuwd en misschien dat de speciale banden, waarmee de meeste wagens zijn uitgerust, van pas zullen komen. Vandaag worden de equipes in Monte Carlo verwacht. De meeste hinder hebben de deelne mers tot nu toe ondervonden van plaat selijke snelheidsmaniakken, die graag een wedstrijd aangingen met de rally rijders. De Zuidafrikaan Ewold van Bergen (Datsun), die met zijn vrouw Minota-Ann in Monte Carlo was ge start, maakte hier een staaltje van mee. Een Franse chauffeur had er blijkbaar zoveel plezier in krijgertje te spelen met de Datsun, dat hij niet genoeg op de weg lette en tegen een boom tot stilstand kwam. Een aardverschuiving in de buurt van de Franse stad Nice heeft zondag een weg geblokkeerd, waarover de equipes donderdagavond moeten rijden Men betwijfelt, of men het weggedeelte voor donderdag weer begaanbaar kan maken. De aardverschuiving deed zich voor op de „Route Nationale 565" tus sen Lantosque en Saint-Jean-la-Rivi- ère. BREDA Bram Wassenaar, de Ne derlandse recordhouder op de 800 en 1500 meter hardlopen, heeft zondag op het landgoed Wolfslaer in Breda een nationale veldloop over 7500 meter ge wonnen. Bij de dames, die 1300 meter liepen, zegevierde Elly Ernest. Uitslagen: Heren (7500 meter): 1. Bram Wasse naar (AV '23 - Amsterdam) 23 minuten 06.2 sec.; 2. Johan Kijne (Shell - Vlaar- dingen) 23.26.0; 3. Jacques Denis (Sprint - Breda) 23.31.2. Dames (1300 meter): 1. Elly Ernest (Thor - Roosendaal) 6 min. 41.0 sec.; 2. Dinie Koekkoek (AV '34 - Apel doorn) 6.43.3; 3. Gerda Steenbakkers (Fortuna - St. Oedenrode) 6.43.7. AMSTERDAM De bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond heeft in zijn vergadering van zaterdag besloten de heer C. R. Beek uit Amsterdam voor te stellen als op volger van de aftredende voorzitter H. van Hoegee. Met Tottenham Hotspur, Manchester City, Derby County, Everton, Leeds United en Liverpool bereikte Huil City uit de tweede klasse en Brentford uit de vierde divisie de laatste zestien. Ze ven wedstrijden eindigden in een gelijk spel en worden in de komende week overgespeeld, net als Leicester City - Torquay United, dat werd afgelast. De schokkende sensatie van zaterdag was niet het einde van het bekerleven van Chelsea, de cuphouder, want daar voor zorgde Manchester City dat in het bezit is van de Europa Cup voor beker winnaars. De grootste verrassing was de nederlaag op eigen veld van Cardiff City, dat promotiekansen heeft naar de hoogste klasse, tegen Brentford uit de vierde divisie. Colin Bell was de grote man bij het winnende Manchester City. In twee mi nuten scoorde hij twee keer tegen be kerhouder Chelsea. Die treffers, acht en tien minuten na rust, waren fataal voor de Londense ploeg, die de nederlaag een kwartier voor tijd tot 03 zagen uitgroeien door een doelpunt van Ian Bower. Manchester City miste zijn in ternational Francis Lee wegens een blessure, maar Bell deed het, in plaats van Lee, voortreffelijk in de DE aan- valsspits. Chelsea nam voor acht weken afscheid van aanvaller Peter Osgood, wiens schorsing maandag begint. Tien minuten voor het einde werd hij door zijn trainer uit het veld gehaald en vervangen. Leeds United bleek te sterk voor Swindon Town, dat een klasse lager speelt. Van de vier doelpunten nam in ternational Mick Jones er drie voor zijn rekening. Derby County kreeg zijn revanche voor de onlangs in de competitie gele den nederlaag tegen Wolverhampton Wanderers en schakelde de Wolves uit voor de beker door een overwinning van 21. Onbeslist bleven de kracht metingen Stoke City - Huddersfield Town en West Bromwich Albion- Ipswich, vier verenigingen uit de eerste divisie. De twee vertegenwoordigers uit Liverpool hadden weinig moeite met hun tegenstanders. Kampioen Everton versloeg Middlesbrough dat een trapje lager speelt met 30 en Liverpool zette Swindon Town uit de derde afdeling met dezelfde cijfers opzij. Minder succes had Blackpool dat in de hoogste klasse tegen degradatie vecht en dat met 0—2 werd uitgescha keld door de lijstaanvoerder van de tweede divisie Hull City. Nottingham Forest kwam tegen Orient niet verder dan een gelijk spel. Opvallender was dat Arsenal en Southampton, gerepu teerde clubs uit de eerste divise ook niet meer haalden dan een replay. Ar senal nam door een strafschop van Pe ter Storey een voorsprong in de dertig ste minuut. Dertigste seconden voor het einde maakte Mike Trebilock voor Portsmouth gelijk. Trebilock heeft in Engeland faam als schutter in beker wedstrijden. Hij maakte twee van de drie doelpunten die Everton in 1966 de beker bezorgden in de eindstrijd tegen Sheffield Wednesday. Groter nog was de prestatie van York City dat drie minuten voor het einde nog met 13 achter stond tegen Southampton en het verschil volledig wegwerkte. Tottenham had het erg moeilijk tegen Carisle United, maar kwam door „tiener" Jimmy Neighbour, die het winnende doelpunt maakte (32), bij de laatste zestien. De verrassing in de derde ronde van het Schotse bekertoernooi was de ne derlaag van Motherwell tegen Stirling uit de tweede divisie. Politie-agent Gus McMillan scoorde twee keer voor Stir ling. Glasgow Rangers, derde op de ranglijst, won met 30 van Falkirk, dat vlak onder de rangers staat. Willie Johnston maakte twee doelpunten, Al- fie Conn een. Celtic had geen moeite met Queen of the South, 51, Harry Hood schoot twee keer raak. De wed strijd van koploper Aberdeen tegen El gin City werd afgelast. Cardiff City - Brentford 02; Carlis le United - Tottenham Hotspur 23; Chelsea - Manchester City 03; Derby County - Wolverhampton Wanderers 21; Everton - Middlesbrough 30; Hull City - Blackpool 20; Leeds Uni ted - Swindon Town 40; Leicester Ci ty - Torquay United afg.; Liverpool - Swansea City 3—0; Nottingham Forest - Orient 11; Oxford United - Watford 11; Portsmouth - Arsenal 11; Roch dale - Colchester United 33; Stoke City - Huddersfield Town 33; West Bromwich Albion - Ipswich 11; York City - Southampton 3—3. Juventus, dat woensdag voor de kwartfinales van het toernooi om de Runner up-cup speelt tegen FC Twen te, heeft zondag de competitiewedstrijd tegen Fiorentina met 21 gewonnen. Foggia - Varese 22; Lazio - Inter- nazionale Milan 01; AC Milan - AS Roma 22; Napoli - Catania X0; Sampdoria - Lanerossi 12; Torino - Bologna 1—0; Verona - Cagliari 2—0. Na vijftien wedstrijden s de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. AC Milan 24 pnt.; 2. Napoli 22; 3. Intema- zionale Milan 21; 4. Juventus en Bolog na 17. Elche - Malaga 11; Real Madrid - Real Sociedad 1—0; Sevilla - Union Las Palmas 3—1; Celta - Atletico Madrid 32; Real Zaragoza - Atletico Bilbao 1—2; Sabadell - Barcelona 2—1; Espa- nol - Gijon 20. Na negentien wedstrijden is de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. Barcelona 26 pnt.; 2. Valencia 25 (18 wedstrijden); 3. Atletico Madrid 25. Beerschot - Anderlecht 00; FC Diest - FC Brugge 14; SC Charleroi - Beveren Waas 3—2; FC Luik - FC Ant werp 11; Racing White - St. Truiden 10; Gantoise - Crossing 10; Ware- gem - Lierse SK 20; Union - Stan dard Luik 04. Na achttien wedstrijden is de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. Standard Luik 30 pnt.; 2. FC Brugge 28 pnt.; 3. Anderlecht 26 pnt. Setubal - Sporting 0—0; Farence - Academica 22; Varzim - CUF 1X\ Leizoes - Boavista 01: Benfica - Gui- maraes 10; Barreirense - FC Porto 02; Tirsense - Belenenses 31. Na 17 competitiewedstrijden is de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. Sporting 26 pnt.; 2. Setubal en Benfi ca 25; 4. Academica 24.

De Vallei | 1971 | | pagina 11