.Verdachte verklaart voor kantonrechter: Raadslid H. v. Manen overleden Raadsel rond voor Meningen zijn gewijzigd Dorpshuis straks 's zondags geopend ril i Be j aar dentocht weer als vanouds B. en W.: moeilijk probleem Bestuur van Macro stelt kabinets- kwestie" Tweemaal zilver op het DELM Installatie Commissie Ambulance vervoer Raad van Amerongen vergadert Gestolen auto rechercheur weer terecht Bejaarden in de Bijbel" Tennisclub Rhenen zoekt actieve leden VALLEI? Belt 10550 Prof. Kuenen over „Mens en Milieu" in Leersum B. Both gelooft er nog in: Twee mille voor muziekschool in Doorn Rode Kruis blijft actief Plastic zakken bij melkboer Plan voor 3de chr. school MAANDAG 25 JANUARI 1971 VERWISSELD SOLLICITANT 99 GEEN EXCUUS r.b. V.n 17.30- 11079 19.30 uur 1 ,WI* „Politie zei meneer van den Brand gelooft alleen politie" VEENENDAA In het gemeentezie kenhuis te Arnhem is zaterdagavond overleden de heer H. van Manen, frac tievoorzitter van de Anti Revolutionai- 're Partij in de Veenendaalse gemeente raad. De heer van Manen laat een vrouw en drie kinderen achter. Hij is bijna 47 jaar geworden. Op 7 februari kwam de heer Van Manen tussentijds in de gemeenteraad. Sinds september 1966 is hij fractielei der. Hij hield zich vooral bezig met vraagstukken op het gebied van ruim telijke ordening en openbare werken. In de laatste raadsvergadering moest hij in verband met zijn ziekte de be raadslagingen voortijdig afbreken en de vergaderzaal verlaten. De heer Van Manen was verder o.m. bestuurslid van de Chr. Technische Talmaschool en bestuurslid van de'Ver eniging tot Bevordering van het Chr. Onderwijs. Donderdagmiddag om 3-uur wordt de overledene op de Alg. Begraafplaats in Veenendaal ter aarde besteld. Om half twee is er een rouwdienst in de N.H. Kerk op de Markt. VEENENDAAL De auto van de Veenendaalse rechercheur van politie P. v d. B., die vorige week werd gesto len is terecht. De Nijmeegse politie hield in die stad de 19-jarige J. D. uit Ede aan die erin rond reed. Wel had hij er al een aanrijding mee gehad. De jongeman bekende tevens gepro beerd te hebben nog een andere auto te stelen. Deze stond geparkeerd aan de Timmerweide. Hij sloeg een portier raampje stuk, maar kon de auto niet aan de gang krijgen. Het lijkt erop dat de politie een goede vangst heeft ge daan, want D. bekende bovendien nog vijf inbraken in Ede en Wageningen. Hij is nu in handen van de Edese poli tie, WAGENINGEN Een mogelijk verkeerde kentekenregistratie bij een snel heidsovertreding en eventuele wonderlijke uitlatingen van een Elster politie functionaris waren inzet van een vermakelijk woordenspel, dat zich op de vrij dagzitting van het kantongerecht ontspon tussen een 39-jarige Renkumer en kantonrechter mr. A. C. van den Brand. De zaak overschrijding van de maxi mumsnelheid op Rijksweg 25 (onder Eist) werd tenslotte aangehouden van wege de (volgens verdachte) vele raadsels, die eraan kleefden. Het laatste mede omdat de persoonlijke naam van de kantonrechter in het geding was. Volgens zijn verklaring had de Ren kumer de 39-jarige brandstof fenhan- delaar Berend-Jan A. J. op de be wuste dag helemaal niet te hard gere den. Waarom dan toch een bekeuring?, zo vroeg hij zich af. Omdat iedereen wel eens een fout maakt nam hij con tact met het politiebureau op. „Hebben jullie wel de goede voor?", zo moet hij de dienstdoende agent hebben ge vraagd. De zaak werd nageplozen. In het proces-verbaal stond dat de over treding met een HANOMAG-vrachtwa- gen (zonder kenteken) was begaan. „Nu", aldus verdachte op de zitting, „dat was het eerste wat niet klopte, want ik heb geen vrachtauto, maar een Opel! Des te vreemder werd het voor mij toen de agent verklaarde: „We zul len het wel even veranderen en de naam HANOMAG in het verbaal door strepen en er OPEL voor in de plaats zetten". Mr. van den Brand fronste het voor hoofd en verlangde een nadere toelich ting. „Wat bedoelt u daarmee?" vroeg hij, „het klinkt allemaal zo raadselachtig. In het proces-verbaal staat toch, dat u bekend heeft te hard te hebben gereden om een langzaam rijdende tractor voor u in te halen!" Deze zienswijze moet de Renkumer bepaald onheilspellend in de oren heb ben geklonken, want woedend sprong hij vanuit zijn gebukte houding op. „Dat is niet waar", dat „dat heb ik niet gezegd. Ik heb namelijk verklaard, dat ik mogelijk te hard gereden heb, niet dat ik het heb gedaan. En nog eens wat: Er was een HANOMAG op de weg, want deze reed voor mij uit. Ze hebben beide auto's toen vast verwis seld"! De rimpels op het voorhoofd van mr. Van den Brand werden dieper en die per. „Misschien begrijp ik u verkeerd. Kunt u wat duidelijker zijn?" De officier van Justitie (mr. J. Rein- ders) bracht uitkomst. „Meneer be doelt", aldus mr. Reinders, „dat als hij te hard gereden heeft de politie het waarschijnlijk niet registreerde" De Renkumer haakte hier op in: „Ik rijd al twintig jaar auto en heb nog nogit een proces-verbaal gehad. Toen ik voor dit geval bij de politie kwam vertelde ik over een getuige te beschikken en ik verzocht de agent deze te noteren. De man werd daarop erg kwaad en zei: „U bent een sollicitant voor mr. Van den Brand, u krijgt geen schikking van mij, maar mag naar hem toe". „Dat kan die man helemaal niet zeg gen", repliceerde de kantonrechter. „Maar u heeft toch een schikkingsfor mulier van mij thuis gehad. Waarom dan dit wonderlijke verhaal", vroeg mr. J. Reinders. „Het gaat mij niet om het geld, maar om het recht", riep de Ren kumer vervolgens uit. „Dan was het beter voor u geweest om uw getuige mee te brengen", onderbrak mr. Van den Brand. Volgens de verdachte zou dit weinig zin hebben gehad, want op zijn vraag aan de politieman of dit was toegestaan zou hij ten antwoord hebben gekregen: „U kunt met getuigen komen zoveel als u wilt, maar meneer Van den Brand gelooft toch alleen de politie om dat wij onder ede staan en u niet". Zowel mr. Van den Brand als mr. Reinders wilden hier wel het hunne van weten, zodat de zaak voor getui genverhoor werd aangehouden. AMERONGEN Het dorpshuis mag binnenkort waarschijnlijk op zondag middagen open. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad voor het verenigingsgebouw op zondagen na 13.00 uur in gebruik te geven voor acti viteiten, waarvan in redelijkheid kan worden verwacht dat er geen bezwaren tegen zijn van de zijde van de meer derheid van de Amerongse gemeen schap. Het bestuur van de stichting Vereni gingsgebouw Amerongen heeft B. en W. gevraagd de voorwaarden voor het bouwen, een lening en een jaarlijkse subsidie, enigszins te wijzigen. In 1962 werd bepaald dat het gebouw gesloten was op zondagen, eerste kerstdag, Goe de Vrijdag en de morgen van Hemel vaartsdag. Eveneens mochten geduren de de stille week voor Pasen in of op het terrein van het gebouw geen ver makelijkheden plaatsvinden. Ook zou den in het gebouw geen alcoholische dranken mogen worden gebruikt. Naar aanleiding van een verzoek van SCHERPENZEEL Woensdag is er om 2.30 uur weer een bejaardenmiddag in Filalethes. Ds. G. Westland zal een lezing houden over „De bejaarden in de Bijbel". Het verjaringsfonds van de Ned. Herv. Kerk heeft in het laatste kwar taal van 1970 een opbrengst gehad van 1.160,80. De opbrengst van de zen dingsbussen was in het laatste kw kwartaal van 1970 393,96. de sportvereniging DVSA tot beschik baarstelling van het dorpshuis op zon dag, verklaart het stichtingsbestuur geen bezwaar te hebben, mits de activi teiten geen overlast bezorgden aan ove rige dorpsgenoten. De bezigheden in het dorpshuis mogen zondag niet de con cierge aan het werk zetten en dienten gevolge moet geëist worden dat het ge bouw na gebruik in dezelfde toestand wordt achtergelaten, als waarin het werd aangetroffen. Het college van B. en W. wordt *nu gevraagd de voorwaarden te wijzigen daar de openbare mening sinds de ope ning van het dorpshuis, ten aanzien van het gebruik ervan op zondag, is gewijzigd. Het bestuur van de stichting is niet van plan zonder meer dé eerste de beste vereniging het gebouw op zon dag te verhuren. Nu DVSA zich heeft gemeld, wordt nagegaan of er ook an dere verenigingen belangstelling voor de zondag hebben. Burgemeester en wethouders hebben het verzoek eerst getoetst aan de bepa lingen van de Zondagswet. De activitei ten die in het gebouw zouden kunnen plaatsvinden zijn geen openbare ver makelijkheden en vallen dus niet onder de bepalingen der wet. Van de zijde van B. en W. bestaat er daarom geen bezwaar tegen de gevraagde wijziging van de voorschriften. Wel wordt juist geacht dat het dorpshuis alleen dan in gebruik gegeven wordt, wanneer de meerderheid van de Amerongse ge meenschap geen bezwaren heeft tegen de activiteiten die kunnen worden ont plooid. Men wil ook alcoholische dranken gaan schenken. Daar moeten vergun ningen voor gevraagd worden en B. en W. heeft daar geen bezwaar tegen zo lang het niet om sterke drank gaat „Er is geen mens zonder zonde. U ook niet, meneer de kantonrechter", ver klaarde vrijdag Cornelis S., een 40-jarige uitvoerder uit Opheusden. De man moest zich verantwoorden voor een (rond Kerst 1970) begane snelheids overtreding op de Groeneveldselaan te Veenendaal. Het 4e proces-verbaal in enkele jaren en het tweede in 1970 was de kwalificatie van rechtswege. Daarom werd Cornelis ook geen schikking aan geboden, doch verdiende zijn snelheids drift een beoordeling van de rechterlij ke macht. „Ik doe het niet uit moed wil", sprak verdachte, „maar je vergist je wel eens als je zo'n 60.000 kilometer per jaar draait, 't Valt ook niet mee, elke dag tussen Opheusden en Hooge- v eenop en neer". Vooral op de lange afstanden zit je zo boven de vijftig!" De overtreding zelf bestreed hij niet, maar het spreekwoord „een mens is maar een mens" mocht toch zeker wel als excuus gelden. Mr. Reinders bleek niet tot deze in- calculatie bereid. „Het is oneerlijk om het zo te stellen" vond hij. In zijn re- juistitoir ging hij uitvoerig in 'op de eventuele meer-kans, die een beroeps rijder vergeleken bij de liefhebber op een mogelijke bekeuring zou hebben. „Het laatste was wel een beetje waar, doch je mocht in dergelijke situaties toch niet van kans spreken, omdat het kansspel geen persoonlijke invloed in houdt". Bij een snelheidsovertreding was er volgens hem wel degelijk sprake van persoonlijk toedoen en daarom mocht de verklaring van de Opheusdenaar be slist niet als excuus worden aange merkt. In diens geval achtte hij een ernstige waarschuwing gelet op het 4e proces-verbaal beslist op zijn plaats, temeer daar de man dagelijks op de weg vertoefde en daardoor een grote verantwoordelijkheid op zich laadde. Reden om 150,- boete en een voor waardelijke rijontzegging van 2 maan den (met 2 jaar proeftijd) te vorderen. Blijkbaar tot grote opluchting van de verdachte, die erger verwacht had. „Ik ben het hier volkomen mee eens,, riep hij verrast uit. Zijn blijheid werd ech ter belangrijk gereduceerd toen mr. Van den Brand er drie maanden voorwaardelijke ontzegging (proeftijd: 2 jaar) en 100,- boete van maakte. RHENEN Tijdens de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van tennis club „Rhenen" vrijdagavond in hotel „Sonvilier" constateerde voorzitter S. A. M. Stevens in zijn openingswoord dat de opkomst niet bijzonder groot was. Hij sprak echter wel van een re delijk goed tennisjaar 1970 en dankte allefdie door hun. activiteiten hiertoe hadden bijgedragen. Secretaresse mevrouw C. de Kroon-Visch bracht het jaarverslag uit, waaruit onder andere bleek, dat het le dental aanzienlijk was teruggelopen sinds eind vorig jaar, maar de voorzit ter voegde er aan toe dat men daarover niet bezorgd behoefde te zijn, aangezien dat altijd aan het begin van het jaar het geval is. Het overzicht van penningmeester F. Leusden gaf een goed resultaat te zien en de penningmeester stelde vast dat 1970 financieel een redelijk jaar was met een batig saldo. De begroting voor 1971 is sluitend, maar wel wat aan de voorzichtige kant. Ze werd echter na enige toelichting aanvaard. De penningmeester achtte een contributieverhoging nog niet no dig. Voor de technische commissie werd 150,- gevoteerd. Uit naam van de technische commis sie sprak' de heer H. Kemperman van een druk en gezellig tennisseizoen. Al leen de competitieresultaten noemde hij vrij mager. Er werd geen enkel kam pioenschap behaald en slechts het ju niorenteam kon het tot een tweede plaats brengen. De clubkampioenschappen vormden dank zij een grote deelname en een goede medewerking het hoogtepunt van het seizoen. Geconstateerd werd dat de heer P. te Wechtel, die vorig jaar de club trainde, ook dit jaar bereid is de training te verzorgen. Van de technische commissie stelden de heren H. Kemperman, R. Lodder en P. Stevens zich wegens omstandigheden niet meer beschikbaar. Alleen mej. Li vingston wilde aanblijven. Ze werd sa men met de heer L. Mulder in de nieu we T.C. gekozen. Andere gegadigden waren nog niet gevonden, maar de voorzitter deelde mee nog actieve per sonen te zoeken om de commissie aan te vullen. Als laatste punt van de agenda kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Mej. R. Livingston en penningmeester F. Leusden waren beiden aftredend en herkiesbaar. Zij werden herkozen. Al leen de heer P. v.d. Schaaf had zich niet herkiesbaar gesteld. Bij acclamatie werd hiervoor in de plaats gekozen de heer R. Hofhuis, die zich met de jeugd zaken zal gaan bezig houden. voor Veenendaal Tot 17.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 LEERSUM „Mens en Milieu" is het onderwerp waarover prof. dr. W. J. Kuenen, directeur van het Rijksinsti tuut voor Natuurbeheer spreekt over de Nutsavond van 11 februari in de RK-Kerk aan de Engelberg te Leersum. De bijeenkomst wordt georganiseerd door het departement Leersum van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, en is gratis toegankelijk, ook voor niet-leden. De avond begint om 8 uur. H RHENEN „Het comité bejaarden- tocht is in het najaar van 1970 tot de conclusie gekomen, dat het houden van een bejaardentocht steeds grotere fi nanciële problemen gaat opleveren. Aan de deelnemende bejaarden is toen het voorstel gedaan te- komen tot een soort reisclub voor bejaarden, waarbij de deelnemers zelfs door middel van het betalen van een maandelijkse bij drage van 2,50 per maand of 30,- per jaar, geheel en al zelf hun uitstapje zouden financieren. Dit voorstel heeft een storm van protesten tot gevolg ge had. Vanuit de algemene bond van be jaarden werd gesteld, dat dit voor de meesten niet te betalen was en dat men in het geheel geen hekel had mede te werken aan het inzamelen van gelden voor dit doel door middel van een col lecte," aldus de heer B. Both een van de organisatoren van de jaarlijkste tocht. Naar aanleiding van deze moeilijkhe den zijn het bestuur van de bejaarden- bond en dat van het comité bejaarden- tocht om de tafel gaan zitten en intus sen werd besloten om in samenwerking met de bejaardenbond tóch te trachten het uitstapje weer als vanouds gefinan cierd te krijgen. In de periode van 22 tot 28 maart zal een huis aan huis collecte worden ge houden, waarbij de bejaardenbond voor een groot aantal collectanten zal zor gen, die uit de bond zelf zullen worden gerekruteerd. Verder zal het comité een beroep doen op het Rhenense verenigingsleven. In samenwerking met de muziekvereni ging „Ons Genoegen" zal getracht wor den een bazaar te organiseren, waar voor de bejaardenbond de prijzen be schikbaar zal stellen. Een aantal be jaarde dames is thans al druk bezig met het vervaardigen van handwerkjes, die tijdens de bazaar te gelde zullen worden gemaakt, om ook daaruit de kosten van de tocht te helpen dekken. Hieruit blijkt duidelijk, dat de bejaar denbond zelf actie gaat ondernemen om de tocht toch weer gerealiseerd te krij gen. Het comité stelt wel, dat de eigen bijdrage voor dit jaar zeker 10,- per persoon zal moeten zijn. De heer Both: „Ik hoop, dat de Rhe nense bevolking ook dit jaar weer in staat en bereid is het bedrag op tafel te brengen. Op het bedrijfsleven zal ook weer een beroep worden gedaan als blijkt dat collecte en bazaar niet vol doende zijn". Rhenen verliest zijn Handelsavondschool RHENEN Op grond van de nieuwe onderwyswetgeving zullen de handels avondscholen by wyze van overgangsmaatregel tot 1 augustus 1975 in stand kun nen worden gehouden. Daarbij is van de gedachte uitgegaan, dat de taak van deze scholen zou worden overgenomen door scholen voor economisch en administra tief onderwijs. Er zitten nu blijkens een schrijven van B. en W. aan de Rhenense gemeenteraad een concentratie van de bestaande handelsavondscholen en een fusie met andere avondscholen en avondscholengemeenschappen in de lucht. De staatssecretaris heeft al een bij eenkomst belegd voor de besturen van de avondscholen in Apeldoorn, Arnhem, Harderwijk, Nijmegen, Renkum, Rhe nen, Veenendaal en Wageningen. Daar bleek dat wordt gestreefd naar een concentratie van avondscholen in Apel doorn, Nijmegen en Arnhem, waarbij voor deze laatste werd gedacht aan een filiaal te Wageningen. Bij een tweede vergadering ter uit werking hiervan, waarbij de gemeenten Arnhem, Renkum, Wageningen, Ede en Rhenen aanwezig waren, bleek dat de overgrote meerderheid der aanwezigen zich met deze gedachtengang kon ver enigen. In feite betekent dit, dat de ge meente Arnhem vóór de gestelde datum van 15 februari 1971 een verzoek zal doen tot plaatsing op het scholenplan van een avondscholengemeenschap, waarbij ervan zal worden uitgegaan, dat een filiaal hiervan voor avondmavo te Wageningen wordt gevestigd, mits RHENEN De heer G. H. W. Kroes, secretaris van de Macro (motor- en au toclub „Rhenen en omstreken") heeft zaterdag het volgende perscommuniqué uitgegeven: „De bestuursleden van de Macro, in clusief de voorzitter en het pas be noemde bestuurslid (de heer R. van Laar Sr. red.) hebben besloten, om na alle geruchten omtrent onrust onder de leden, hierin klaarheid te willen bren gen, door op de eerstvolgende ledenver gadering op 4 februari 1971 allen per soonlijk hun zetel beschikbaar te stel len. Zij beogen hiermede de leden gele genheid te geven hun vertrouwen in de huidige leden van het bestuur uit te spreken, of hiervoor andere passende personen te kiezen, die genegen zijn het vele werk van de Macro te verrichten. Het bestuur meent dit te moeten doen in het belang van de Macro, ten einde zodoende een gezonde democrati sche vereniging te vormen." van de aangrenzende gemeenten vol doende adhesiebetuigingen worden ont vangen. In de praktijk komt het erop neer, dat wanneer de minister de aanvraag honoreert, de gemeente Arnhem met de gemeenten die adhesie hebben betuigd, zal moeten komen tot een vorm van samenwerking inzake het bestuur en beheer van in elk geval de in Wagenin gen te vestigen dependance voor avond mavo. B. en W. van Rhenen stellen, dat het nu de concrete vraag is of de gemeente Rhenen bereid is daaraan deel te nemen. Het antwoord noemen zij niet eenvoudig. Enerzijds staat vast, dat het han- AMERONGEN De stichting mu ziekschool Doom krijgt van de gemeen te Amerongen voor het cursusjaar 70-71 een subsidie van 1805,-, wan neer tenminste een voorstel daartoe donderdagavond door de gemeenteraad wordt aanvaard. De muziekschool is een streekschool en trekt leerlingen uit de wijde omtrek van Doom. Ook wor den in de omliggende plaatsen muzie klessen gegeven, waarvoor lokaliteiten moeten worden gehuurd. Alle kosten, naast het lesgeld voor de muziekleraren komen voor rekening van de leerling. Daardoor wordt het zeer moeilijk de statutaire bedoeling van de muziek school te voldoen, namelijk het berei ken van alle lagen van de bevolking. Verschillende gemeenten werden in het verleden om subsidie gevraagd en de gevraagde bedragen werden ook prompt verstrekt. Voor Amerongen is er echter een moeilijkheid. De Kesterense muziek school opereert ook in deze gemeente en daarom heeft B. en W. zich om ad vies tot de Stichtse Culturele Raad ge wend. Deze Raad streeft naar een ge meenschappelijk regeling voor Zuid Oost Utrecht en vindt subsidie tot zes tig procent van de werkelijke kosten aanvaardbaar. Gebaseerd op een aantal leerlingen van 50,- komt het gevraagde bedrag 1805,-) het college van B. en W. niet buitensporig hoog voor. Verlening van deze subsidie heeft evenwel volgens de commissie subsidiebeleid niet tot gevolg dat de lesgelden omlaag gaan. Deson danks wordt geadviseerd het bedrag toe te kennen. delsavondonderwijs ook in Rhenen ui terlijk 1975 gaat verdwijnen. Eveneens dat het aantal leerlingen in Rhenen en naaste omgeving te gering is om in Rhenen zelf te komen tot ves tiging van een avond-mavo. naaste die het onderwijs willen volgen zullen der halve op Wageningen zijn aangewezen. Anderszijds is niets bekend over de avondmavo die waarschijnlijk te Wage ningen zal worden gevestigd. Er zal een vorm van samenwerking moe ten komen, maai* over de aard daarvan kan nog niets worden gezegd. Evenmin over de invloed, die zal kunnen worden uitgeoefend en de financiële gevolgen die daaruit eventueel zullen voort vloeien. Gezien al deze aspecten heeft de on derwijscommissie over deze zaak nog geen oordeel kunnen uitspreken. Onder deze omstandigheden menen burge meester en wethouders van Rhenen de gemeenteraad te moeten adviseren aan het gemeentebestuur van Arnhem te berichten, dat geen bezwaar bestaat te gen de vestiging van een filiaal in Wa geningen voor avond-mavo en dat te zijner tijd zal worden beoordeeld of aan een regeling terzake zal worden meegewerkt. SCHERPENZEEL Voor het eerst sinds jaren waren op de jaarvergade ring van het Rode Kruis in Scherpen- zeel een paar leden aanwezig. Na een openingswoord van voorzitter W. C. van Vulpen ging men over tot be stuursverkiezing. Mevrouw I. Lind- hout-Barion werd gekozen in de vaca ture, die was ontstaan door het vertrek van de heer Henenkamp. Zij zal zich in hoofdzaak bezig houden met de colonne en het EHBO-werk. Het Rode Kruis zal ook in 19721971 een bloedplasma-avond organiseren in de Holevoetschool, evenals de traditio nele kerstactie. Er zal opnieuw een EH- BO-cursus worden gegeven en een her halingscursus. Ook komt er een herha ling van de welfarecursus. AMERONGEN De plastic zakken voor het verzamelen van huisvuil zul len worden verkocht door de plaatselij ke melkhandelaren in Amerongen en Overberg en door de firma Van- Ingen te Eist. De zakken zullen worden gedi stribueerd door de firma Spitman, die gecontracteerd is voor de afvoer. Het college van burgemeester en wethouders heeft onderzocht, zulks enin opdracht van de gemeenteraad, of één persoon voor de distributie kon zorgen. De winstmarge op de verkoop van zakken was echter zo gering dat er geen gegadigde in de detailhandel was te vinden. ELST In de onderofficiersmess van het depot elektronisch materieel van de Kon. Luchtmacht zijn vrij dagmiddag de sergeant-majoor P. J. Kesselaar en de sergeant der eerste klasse J. van Weelden onderscheiden mmet de zilveren eremedaille voor langdurige eerlijke en trouwe dienst. De medailles werden uitgereikt door respectievelijk majoor B. Mus en luitenant-kolonel H. R. Snapper. De jubilarissen, beiden wonend in Rhenen, en beiden 24 jaar in dienst, werden door hun commandanten toegesproken. Overste Snapper me moreerde hoe de sgt. Van Weelden zijn militaire carrière begon als OV- W'er en hoe hij in Indonesië beland de. Terug in Nederland verliet hij eerst de militaire diens.. Later keer de hij terug, nu bij de luchtmacht als korporaal der eerste klasse. Overste Snapper prees hem om de wijze waarop hij steeds zijn werk deed en vermeldde ook nog dat Van Weelden in 1969 om die reden werd onderscheiden met de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Majoor Mus richtte zich tot jubi laris Kesselaar. Deze is sinds 1958 op het DELM werkzaam. Om zijn hui dige functie te kunnen vervullen volgde hij verscheidene cursussen in de Verenigde Staten. In de mess bleef men na het officiële gedeelte van de middag nog enige tijd gezel lig bijeen. Op de foto als tweede van links sgt-maj. Kesselaar en rechts sotdIM m Weelden. SCHERPENZEEL Devereniging tot instandhouding van de School met de Bijbel hield vrijdagavond in het verenigingsgebouw aan de Molenweg haar jaarvergadering. Na een kort wel komswoord van voorzitter J. Bakker werd de agenda in een zeer vlot tempo afgewerkt. De vereniging is financieel niet zo sterk, aldus penningmeester J. Legemaat, maar de scholen doen het bijzonder goed. Op beide scholen is het aantal leer lingen met 20 gestegen. Het schoolbe stuur streeft ernaar om in het gebied achter de gemeentelijke eierhal een 3 e chr. school te bouwen mef een kleuter school daaraan verbonden. A. Bakker en J. Vermeulen die 21 jaar deel hadden uitgemaakt van het bestuur waren niet meer herkiesbaar. Op een bestuursvergadering- zal nog af scheid worden genomen. Op verzoek van de ouder-commissie werden er twee dames in het bestuur opgenomen. Ook de heer oebertsen was aftredend en niet meer herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen ds. G. RWestland, Beu- lenkamp en Lasterie. De dames waren mevr. Berendse-van Roekei en mevr. Wisse. UTRECHT In het Provinciehuis te Utrech^ wordt morgenmiddag de „Cdm- missie Ambulance-vervoer" geïnstal leerd door de Commissaris van de Ko ningin. Voorzitter van de commissie is de vroegere burgemeester van Veenen daal, mr. dr. J. Hazenberg. De commis sie moet Gedeputeerde Staten advise ren bij de voorbereiding van de taak verdeling door de provincie, die voort vloeit uit de nieuwe wet, op het ambu lance-vervoer die naar verwachting in de loop van dit jaar van kracht wordt. Het huidige wetsontwerp bedeelt aan de provincie een aantal taken toe, zoals rayon-indeling aanwijzing van centrale posten, de bepaling van het aantal am bulance-auto's en de regeling van de paraatheid daarvan, en het vergunnin genbeleid. Ook de burgemeester van Ameron gen, jhr. mr. O. R. van de Bosch krijgt zitting in de commissie, namens de Utrechtse afdeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In totaal zal de commissie uit 12 leden bestaan. AMERONGEN De gemeenteraad van Amerongen vergadert donderdag avond in het gemeentehuis. Op de agenda staat: beëdiging van het raadslid F. R. Barthel; 2. nieuwjaarsre de voorzitter; 3. ingekomen stukken, mededelingen; 4. gebruik verenigings gebouw; 5. subsidie stichting muziek school voor Doorn en omstreken.

De Vallei | 1971 | | pagina 3