DeVallei Punten verdeling eerste team SKF Uitslagen veldritten kampioen Volleyhal Afdeling badminton van Badge Goede generale van DOVO Tafeltennis Post/Pijnen tweede in Gent Klaverjassen bij Unitas Scherpenzeel oefende MAANDAG 25 JANUARI 1971 WEELDE HEREN VBENENDAAL SKF leverde za terdag een uitstekende prestatie door, na een 4-2 achterstand, het Hilversum- se Quick toch nog een punt te ontfutse len. Deze uitslag geeft goede hoop voor de rest van de competitie, temeer als men weet dat Quick vorige week het Haagse Wibats met 9-1 kansloos liet. Ook het 2e team was uitstekend op dreef en hiervan werd Oldra uit Arn hem het slachtoffer. Het moest met 7-3 de vlag strijken. SKF Quick 5- 5 Doornkamp start te niet onverdienstelijk tegen Schaefer, maar miste toch de nodige vastheid om het deze sterke verdediger erg moeilijk te maken (13/21 en 14/21). In de le game tegen Brakkee miste v. Welg als gevolg van de ongelukkige wedstrijd van vorige week nog alle zelfvertrouwen en verloor op het nip pertje met 20/22. Na in de 2e game met 5-0 te zijn achtergekomen zag men de Veenendaler rich duidelijk vermannen wat resulteerde in een 21/12 overwin ning. Ook in de beslissende game leek er geen vuiltje meer aan de lucht, toen v. Welg met 18-12 voor kwam. Nu ging Brakkee echter plotseling op een aanmerkelijk hoger tempo over en de volkomen overdonderde v. Welg trok met 1-9/21 toch nog aan het kortste eind. In de partij tussen Vermeer en Beun had laatstgenoemde aanvankelijk geen enkele vat op de serveerballen van z'n tegenstander. Toen dit later wat beter ging moest de SKF'er alle zeilen bijzet ten om met 21/18, 19/21 wn 21/14 te zegevieren. In het hierna volgende dubbelspel maakte v. Welg vooral nog al wat fou ten wat het goed draaiende duo Beun-Brakkee de winst opleverde 16/21, 21/9 en 15/21. Daarna was de aanval van v. Welg veel te snel voor Schaefer en met 21/7 en 21/18 bracht v. Welg de achterstand van z'n team tot 3-2 terug. Het werd 4-2 voor Quick omdat Doornkamp met 10/21 en 14/21 kansloos was tegen Beun. Hierna kwam SKF echter prachtig terug. Vermeer won uitstekend spelend met 14/21, 21/12 en 21/18 van Brakkee en een nu weer ouderwets op dreef zijnde Van Welg was met 2113 en 21/11 veel te sterk voor Beun. Vermeer leverde een prachtige pres tatie door tegen Schaefer na de 1ste game met 21/17 te hebben gewonnen in de 2de game een hopeloos lijkende 11-19 achterstand in te lopen en met 22 20 te zegevieren. Hij was hiermee de enige speler in deze wedstrijd die ongeslagen bleef. In de slotpartij leed Doornkamp tegen Brakkee zijn derde nederlaag. In een volkomen gelijk opgaande wedstrijd miste hij in de slotfase het nodige zelf vertrouwen en verloor daardoor twee maal met het kleinst mogelijke verschil (19/21). SKF 2 Oldra 7-3. in deze wedstrijd was Eep Vos de grote uitblinker. Hij versloeg al z'n te genstanders in 2 games. Met Hamers en v. Walveren had de Veenendaler al heel weinig moeite en won met resp. 21/14, 21/12 en 21/15, 21/9. Tegen de sterke Mercelis speelde Vos een sublieme partij. Van uit z'n sterke Verdediging verraste hij z'n opponént herhaaldelijk met flitsende contra- at taques (22/20 en 21/19). Invaller Evert Vos deed het eveneens uitstekend. Vooral Hamers had geen enkel verweer op z'n snelle spel (21/13 en 21/7). Met v. Walveren had hij wat meer moeite (16/21, 21/10 en 21/18), maar tegen Mercelis moest Vos het toch op de beslissende momenten afleg gen (16/21 en 13/20). Ook Huntelerslag voldeed uitstekend. Hij kwam tegen v. Walveren in de 2de game met 12/18 achter maar wist door het tempo te verhogen met 21/17 en het tempo te verhogen 'met 21/17 en 21/19 te winnen. Ook tegen hem was Hamers kansloos (21/17 en 21/14, maar ook hij moest voor Mercelis het hoofd buigen (16/21, 21/19 en 14/21). Het dubbelspel lukt in dit team nog niet erg en ging ook nu weer met 19/21 en 11/21 verloren. SKF 3 start vanavond in Cuyck met de 2de competitiehelft tegen Cevelum terwijl SKF 4 morgenavond Mook op bezoek krijgt. Het Nederlandse koppel Peter Post/ René Pijnen is als tweede geëindigd in het officieuze Europese kampioenschap voor koppels op winterbanen. Winnaars werden de Westduitsers Renz en Peff- gen, die de 100 kilometer aflegden in 2 uur 1 minuut 57,1 seconden en alleen Post en Pijnen in dezelfde ronde had den. De uitslag is: 1. Renz-Peffgen (W.- DJd.); 2. Post-Pljnen (Ned.); op één ronde: 3. Sercu (Bel.)-Gilmore (Austr.); 4. Bugdahl-Kemper (W.-DldJ; 5. Duyn- dam (Ned.)-Fritz Pfenninger (Zwi.); op twee ronden; 6. Alain van Lancker-Mou- rioux (Fra.); op negen ronden: 7. Bras- seur-Debosscher (Bel.); op elf ronden: 8. Simes-Mountford (VS); 9. Porter-Gow- land (GB); op twaalf ronden: 10. Ste vens-De Geest (Bel.); 11. Baert/Goens (Bel.). VEENENDAAL Voor een bijzonder gering aantal toeschouwers werkten DOVO en SSS E zaterdagmiddag hun tweede bekerduel af. De weersomstan digheden werkten bepaald niet mee om er een op hoog peil staande wedstrijd van te maken, maar desondanks waren er, zeker voor de trouwe DOVO-sup- porters wel aardige dingen te zien. Slechts in het begin leek het er naar uit te zien, dat SSS E met het snode plan naar Veenendaal was gekomen om de rood-witte formatie de voet dwars te zetten, maar in een kwartier was de capitulatie van de ploeg uit Eibergen compleet. Vijftien minuten hadden de pupillen van trainer Hol nodig om SSS E op de knieën te krijgen en daarna was het alleen nog maar interessant te zien, hoe hoog de score in deze wedstrijd zou oplopen. Zelfs de wat onzeker optredende scheidsrechter had het vooral in de tweede helft wel bekeken, want hij posteerde zich op een strategisch punt voor het doel van de tgeenstanders om de volgende DOVO-aanval af te wachten. Schoeman, nog niet geheel in oude doen, maar een onmisbare routinier op het middenveld stelde de SSS E-keeper in de zesde minuut op de proef. Een proef die hij glansrijk doorstond want met een machtige sprong ranselde hij de bal uit het doel. Dick van de Bovenkamp zocht ook nog even naar de juiste richting, maar een minuut later, de vijftiende minuut, nam DOVO een verdiende voorsprong. Nico Diepenveen zorgde voor paniek in het strafschopgebied van SSS E door met de bal aan de voet door te breken. Na een fout van de keeper en met hulp van de attente Van Kooten, werd de bal toch in doel gefrommeld (1-0). Spelerswisselingen bij SSS E konden de ploeg niet redden van de ondergang, want na vijf minuten profiteerde Bert Visser van nonchalant wegwerken in de defensie. Met een keiharde knal ver vulde hij de rol van „killer" (2-0). DOVO had inmiddels een overweldi-. gend overwicht opgebouwd en de voor hoede, die de laatste tijden die weelde was ontwend, wist niet wat te doen met zoveel kansen. Na 25 minuten spelen kreeg DOVO zelfs een penalty toegewe zen, toen Diepenveen onderuit werd ge haald tussen de beruchte lijnen. Van Bruxvoort had het geluk aan zijn zijde, want de SSS E-keeper reageerde op fantastische wijze op de ontstellend hard ingeschoten bal. Via de toppen van zijn vingers sloeg de bal echter toch in het net (3-0). SSS E, dat nogal in de verdrukking zat, had de moed niet opgegeven, en toen de DOVO-afweer even niet attent was, verscheen Amsing ineens voor het DOVO-doel. Doelman Van Hardeveld, compleet met een warme wollen ijs muts, maakte zaterdagmiddag enkele foutjes. De felle inzet van Amsing werd echter prachtig door de teruggestormde Beijer met het hoofd uit het doel ge werkt. Even later beging Van Hardeveld weer een fout, maar nu was het Van Bruxvoort, die met zijn machtige li chaam een doorboring van het heilig dom van de verslagen DOVO-goalie voorkwam. In de laatste minuut voor het rustsig- naal scoorde Van Kooten nummer vier, maar op advies van de grensrechter werd het doelpunt, uit een pass van Diepenveen, afgekeurd wegens hands. In de tweede helft startte SSS E met een verrassing, want in de 55e minuut De Merino's gaan door in bekerstrijd VEENENDAAL Merino's blijft verrassende resultaten boeken in de bekerstrijd. Deze maal werd DKB het kind van de rekening, want de vierde klasser werd met een duidelijke neder laag terug naar Coevorden gezonden. Vanaf het begin veroverden de Vee- nendalers een veldoverwicht, en dat werd geaccentueerd door schoten van Van de Berg en Van Kooten. Omdat De Merino's niet snel tot een doelpunt kon Henk van de Berg vervult zijn plicht op de penalty stip, in het duel tegen DKB. komen, kreeg DKB de kans om zich op te trekken aan het spelpeil van de ploeg van oefenmeester Teunissen. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarin De Merino's vlak voor rust een voor sprong nam. Tijdens een Veenendaalse aanval werd er door een van de DKB-spelers hands gemaakt in het strafschopgebied en dat resulteerde in een penalty. H. v. d. Berg gaf de DKB-keeper geen schijn van kans. (1-0). Direct na rust gingen de gasten in de aanval en na vijf minuten spelen kwam DKB al langszij. De gladde bal glipte door de Merino's-defensie en de DKB- midden voor profiteerde dankbaar van de geboden kans (1-1). Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en de DKB-spitsen probeerden met afstandsschoten het Veenendaalse net te vinden. Keeper Van de Haar hield het hoofd echter koel en dankzij zijn beheerst optreden kon DKB geen voorsprong nemen. De Merino's werd zelfs sterker en na een half uur spelen in de tweede helft scoorde Gaasbeek (2-1). De Veenendaal se voorhoede ging slordig met de gebo den kansen om, zodat het tot vijf minu ten voor het einde duurde, eer de zege veilig kon worden gesteld. Van Kooten knalde tegen de lat bui ten het bereik van de DKB-keeper en de terugspringende bal werd beheerst door Gaasbeek in een doelpunt omge- zet.(3-l) VEENENDAAL De ontspannings commissie van de voetbalvereniging UNITAS '48 organiseert maandagavond aanstaande een klaverjasavond om fraaie prijzen in de kantine van het sportpark. De aanvang van het gebeuren is ge steld op 20.00 uur. redde de gevaarlijkste aanvaller Am sing de eer. Van Hardeveld werd kans loos. verslagen door zijn listige inzet (3-1). Weer had Van Hardeveld de steun van Van Bruxvoort nodig, toen hij te laat ingreep bij een SSS E-aan- val, want zijn betrouwbare achterspeler kopte de keiharde inzet zonder een spier te vertrekken uit het doel. DOVO verhoogde het tempo en daar door werd de tegenstand van SSS E totaal gebroken. In de 25e minuut was het weer Van de Bovenkamp, die scoorde. De voorzet die Van Kooten in het strafschopgebied liet neerdalen was op maat en niet te missen voor Dick van de Bovenkamp (4-1). De DOVO-spelers liepen elkaar in de weg in de haast om een doelpunt aan te laten tekenen. Het schaarse publiek wist dat de zege binnen was en ver deelde zijn aandacht tussen de bezighe den op het veld en de strijd in Heeren veen op de gladde ijzers, via de transis torradio's. Vijf minuten voor het einde maakte Nelis Houtriet zijn begeerde doelpunt uit een voorzet van technicus Diepen veen (5-1). Van de Bovenkamp hielp de club uit Eibergen nog verder in de put met een zoevend afstandsschot (6-1). Enkele ogenblikken voor het einde nam de strategisch opgestelde arbiter een wat dubiëuze beslissing door een doelpunt af te keuren, dat er ogen schijnlijk gaaf uitzag. De Veenendalers konden zich er niet zo over opwinden met die score en zetten hun offensief tot het laatste fluitsignaal voort. Opvallend was de rol van de junior- Nico Diepenveen frommelt" het eerste doelpunt in het doel van SSSE. De DOVO-spelers kregen vaak ruimte genoeg om hun kunnen te etaleren. speler De Man als „ausputzer". Met alle allures van een doorgewinterde heerser in de achterhoede vervulde hij die rol op een uiterst bekwame manier. Een aanwinst op langere termijn voor de Veenendaalse formatie. Het is niet te hopen dat het spreekwoord: een slechte generalein omgekeerde vorm op de Rood-Witten slaat SCHERPENZEEL Zaterdag hield de wielervereniging de Valleirenners haar Veldritkampioenschappen op haar parcours op de Amerongseberg. Door de slechte weesomstandigheden was het parcours zeer zwaar. Ook werd er hierdoor wat late gestart dan de be doeling was. Er werd gereden door nieuwelingen en adspiranten. Aangezien er niet zo veel renners zijn, die meedoen aan de veldritten kwamen er in iedere klas maar vier renners aan de start. Toen Rolf Sas bij de nieuwelingen, die 5 ron den moesten afleggen, in de tweede ronde afstapte, bleven er maar drie over. Ook bij de adspiranten, die drie ronden moesten afleggen stapte in de tweede ronde Hennie van Leeuwen af en ging de strijd tussen 3 renners. SCHERPENZEEL Badge gaat feestvieren in de camping „De Lucht" op 5 februari om 8 uur. En er is alle reden voor, want in het eerste jaar dat deze badminton- en tennisvereniging met de afdeling badminton aan de bondscompetitie deelnam is het kam pioen geworden van de 3e klasse van het district Gelderland Utrecht van de Nederlandse Badmintonbond. Doordat men in de afgelopen week twee duidelijke overwinningen heeft behaald is het onbereikbaar geworden voor de naaste concurrenten. Op 21 januari werd met 7-1 in Soest van Selby 3 gewonnen en zondagmor gen 23 januari weer met 7-1 van B.C. '70 in Epe, cijfers die duidelijke taal spreken. Tegen Selby uit Soest was het maar een weinig spannende ontmoe ting. Er waren maar twee Sets bij die enige spanning opleverde. De persoon lijke uitslagen in Soest waren. Heren enkel, H. C. Parinussa Hen- ny Hoefakker 3-15, 9-15 L. Dammers Jack van Dapperen 4-15, 1-15. Dames enkel, A. M. Th. van de Kant Agnes Visser 5-11, 11-3, 11-9. Mevr. Van Ettekoven Anita Schuurman 1-11, 2-11. Gemengd dubbel, mevrouw A. Th. van de Kant, L. Dammers Mevr. Ag nes Visser, H. Hoefakker. 5-15, 17-16, 9-15. Mej. Van Ettekoven, H. C. Pari nussa Anita Schuurman, Jack van Dapperen 3-15. 5-15. Heren dubbel, L. Dammers, H. C. Pamussa H. Ooefakker, Jack van Dapperen 2-15, 0-15. Dames dubbel, A. Th. van de Kant, Van Ettekoven Agnes Visser, Anita Schuurman 4-15, 7-15. In Epe waren zondag de uitslagen tegen B.C. '70 als volgt: Heren enkel, R. Rijk Henny Hoe fakker 8-15, 1-15. J. Elbracht Jack van Dapperen 1-15, 6-16. Dames enkel, mevr. R. Schömpdd Antia Schuurman 3-11, 0-11. M. Groe- newöld Agnes Visser 11-2, 11-9. Gemengd dubbel, mevr. Groenewöld J. Elbracht Agnes Visser. Henny Hoefakker 8-15, 13-12. 7-15. Mevr. R. Schömpdd, R. Rijk Anita Schuurman, Jack van Dapperen 2-15, 5-15. Heren dubbel, J. Elbracht, R. Rijk Henny Hoefakker, Jack van Dapperen 4-15, 7-15. Dames dubbel, M. Groenewöld, R. Schömpdd Agnes Visser, Anita Schuurman 8-15, 8-15. De einduitslag bij de nieuwelingen was: Jan Hoksbergen kampioen in een tijd van 24,20 minuten; 2. Ted Sas 27,19; 3. Teus van Dijk 27,56. Bij de Adspiranten: 1. Ate Atema, kampioen; 2. Loet Hamersveld; 3. Han Hollander. Panters herenteam nam duidelijk wraak VEENENDAAL De herenploeg van Panters ondernam de reis naar Culem- borg met wat gemengde gevoelens. Deels omdat het verleden week tegen USS zo matig voor de dag kwam en zich wilde revancheren, en deels omdat men de nieuwe speelwijze toch wilde doorzetten. Het lukte allemaal wonder wel en Shot 2 werd met duidelijke cij fers van het speelveld geveegd (03). De dames kwamen in Hengelo tegen Achilles niet zo sterk voor de dag als vérleden week tegen EAVV. Het werd tenslotte een 30 nederlaag. De heren van Panters hebben de vol leybalzaken vanaf het begin afdoende aangepakt Er kleefde nog wel eens een foutje aan de nieuwe speelwijze, maar al met al werd de tegenstander bij her haling voor problemen geplaatst, die hij niet kon oplossen. In de eerste set bleven de beide ploe gen aanvankelijk nog een beetje bij el kaar. Om beurten werd er gescoord, maar het was toch duidelijk Panters, dat het beste van het spel had. Vooral de aanvallers Thedo Tuinstra en Gert Bovenschen hadden een goede middag en sloegen om beurten grote gaten in de Shot-defensie. Via de standen 35 en 78 liep Pan ters weg naar 1013 en even later had Panters de set gewonnen met 1215 (0—1). In de tweede set is Shot er hoege naamd niet aan te pas gekomen. Het was Panters dat frquent aanviel, via verrassende combinaties en Shot vocht tegen de overbekende bierkaai. Naast eerder genoemde aanvallers gingen ook Timo Kroes en Dick Bovenschen zich met de aanval bemoeien, terwijl pene trant Herman Leusink vrijwel alles voor het net sleepte wat er te halen was. Met de tussenstanden 16 en 111 zegevierde Panters ruim in deze tweede set met 215 en stond op 02. Shot heeft in de derde set er alles aan gecjaan om beter voor de dag te kunnen komen. Maar Panters gaf de Culemborgers weinig kans. Men bleef maar doorhameren op de niet te stuiten aanval, terwijl Dick Bovenschen ook veel punten scoorde met zijn messcher pe en goed geplaatste services. Er was voor Shot geen houden aan en panters won voor de derde maal verdiend met 715 en had de strijd duidelijk in een 0—3 zege .omgezet. Een fraaie revanche op de verleden week zo smadelijk geleden nederlaag tegen USS. De dames konden in Hengelo tegen Achilles niet in de beste vorm komen. Zij speelden niet zo goed als verleden week tegen EAW. Het ritme was uit de aanval en in de verdediging werden er teveel fouten gemaakt. In de eerste set kon Panters <le zaak nog aardig bij benen en zelfs een kleine voorsprong scoren, maar na 97 en 117 kwam Panters niet meer in normale' doen en, verloor dan pok met 157 (10). In ple tweede set eenzelfde beeld. Tot 33 een gelijkopgaande strijd totdat Achilles tot 63 wegliep. Panters kwam weer terug tot 65, waarna Achilles weer een voorsprong nam van 86. Ook daarna vlotte het bij Panters niet meer zo best en via de tussenstan den 118 en 149 verloor Panters ook deze set met 15—9 (20). In de derde set heeft Panters heel hard gewerkt om de bakens te verzet ten, maar het zat er allemaal niet meer in. Via 30 en 51 liep Achilles weg naar 126, maar niet voordat Panters met 53 en 54 heel dicht bij Achilles was gekomen. Panters verloor ook deze derde set met 156 en had deze moei lijke uitwedstrijd met 30 verloren. Heren 2 won vrij gemakkelijk in Utrecht met 13 van SVV 3, terwijl dames 2 met 30 het onderspit moest delven in Culemborg tegen Shot 2. SCHERPENZEEL Het zondagelftal van Scherpenzeel trad zaterdagmorgen om 10 uur al aan tegen de zaterdag- ploeg van WJ uit Utrecht, die in de eerste klasse speelt van de zaterdagaf deling van de eerste klas van de afde ling Utrecht. Het was een bijzonder sportief partij tje voetbal, waarin Scherpenzeel over alle linies de betere ploeg was en met de rust reeds een 20 voorsprong had en deze na de rust tot 40 wist op te voeren. Dit was maar een matige af spiegeling in het krachtsverschil. De Scherpenzeel reservedoelman Vermeu len werd na de rust in het doel gezet, maar hij kreeg geen kans om zijn kun nen te tonen. Weinig toeschouwers zagen schuttersfeest

De Vallei | 1971 | | pagina 9