nanciele notities December was goede koopmaand Thyssen koopt meer aardgas van de NAM Uitlotino 2b% premielening Zuid-Holland Opbouw Philips in Groningen Afspraken hij aanbesteding onder de loep De Witte N.V. naar Houten beurs van amsterdam beurs overzicht Kalme handel bij verdeeld beeld BEPERKT VOORDEEL BIJ LAGERE HYPOTHEEK RENTE AARDGAS IN APPELSCHA NAM GAAT OP JACHT NAAR MEER OLIE SCHEEPSTIJDINGEN W aterhoogten B.T.W. EN PRIJSSTIJGINGEN OORZAAK DINSDAG 26 JANUARI 1971 mmm mm mmm PILOOT STORM TEKKO TAKS PERCENTAGE STATISTIEK DUURZAAM Prijzen zijn stijgende STAATSSECRETARIS GEEFT NADERE GEGEVENS Dit jaar 5.000 caravans 4è 4è 3è Pagina 2 m Aan de telefoon moest iedereen kort zijn, dat gold ook voor de vele ge sprekken binnen de muren van het Witte Huis. Wanneer er tijdens het dictaat gebeld werd, begon Jackie al gauw tekens te geven en dan fluister de ze: „Vlug nu." Jackie had niet al teveel geduld en toen een van mijn vrouwelijke colle ga's eens vrij lang aan het uitweiden was, toonde ze tekenen van ongeduld. Daarna wilde ze weten, wat dit nu was en toen ik de naam noemde van mijn collega, trok ze haar schouders op en ze zei: „O...die..." Zij wilde al niet eens meer weten, waar het ge sprek over ging. Wij werkten tot ongeveer half een, een enkele keer aten we samen een hapje, maar gewoonlijk ging ik dan naar de mess voor de medewerkers in het Witte Huis en Jackie gebruikte de lunch samen met haar kinderen. Daarna deed Jackie een slaapje, waarvoor ze zelfs haar nachtjapon aantrok. Provi moest telkens weer schone lakens geven, want daar hield de First Lady van. Trouwens...ook de president had de gewoonte, na zijn lunch een uurtje te tukken. Na haar slaapje kwam Jackie weer te voorschijn in lange broek en losse blouse. Ze was bijzonder gesteld op een bepaald model'pull-over, waarvan ze een hele stapel had gekocht bij Jax-Manhattan in New York. 's Win ters droeg ze gedekte kleuren, maar In de zomer koos ze violet en andere helle kleuren. In de middag werkten we samen nog een uurtje en dan was er méér dan genoeg te doen, om mij bezig te houden tot een uur of vier. Als het kon ging ik naar huis om te koken en als het mij niet mogelijk was, omdat de stapel nog te groot was, dan belde ik mijn schoonmoeder en die nam mijn huiselijke plichten dan wel over. Ik nam de boekhouding van me vrouw Kennedy altijd mee naar huis en daar moest ik dan 's avonds nog aan werken. Dat „zwarte boekje" liet ik nooit uit mijn ogen. Als de Kennedy's plotseling een in lichting wilden hebben, een bedrag of een naam, dan belden ze mij thuis op en dan moest ik dat meteen kunnen vinden. Tot mijn verbazing kwam ik er al gauw achter, dat alle financiën van de Kennedy's behandeld werden door de vader van de president, Jo seph P. Kennedy. Hij was destijds ambassadeur ge weest in Londen en die titel had hem nooit verlaten. Wij noemden hem al lemaal zo en de kinderen, hoewel nu volwassen, waren er trots op, hem te laten zien dat ze hun eigen geldzaken goed konden behartigen. Tom Walsh was de man, die in op dracht van de oude heer Kennedy alle geldzaken behandelde. Als wij moei lijkheden hadden, was hij altijd be reid snel even over te komen om ons te helpen bij het zoeken naar een re delijke oplossing. Walsh had veel ge voel voor humor en omdat er altijd problemen waren wat betreft de geld zaken van Jackie, zond hij mij eens een grapje, dat hij uit een krant had geknipt: de huisvrouw ligt te huilen op de divan en de woedende echtge noot staat naast haar, met een hand vol rekeningen. Dan spreekt zij de onsterfelijke woorden: „Ik wed, dat Jack -niet zo te keer zou gaan tegen Jacqueline, als ze eens wat ELD TE- Jacqueline, als ze eens wat geld te veel had uitgegeven", lachen, maar de president zag de hu mor van het geval stellig niet in, want dat geld...daar maakte hij zich steeds meer zorgen over. Met Jackie, daar boven in het Witte Huis, had ik een rustig leven, wat be treft de bezoekers. De zusters van de president lieten zich slechts zelden zien. Teddy heb ik nooit boven gezien en Robert slechts heel zelden. Ik hoorde, dat de Procureur-Generaal het precies zo deed, als de andere le den van het kabinet: als hij zijn broer, wilde spreken, dan liet hij officieel een afspraak maken. Bobby stond er op. dat het decorum strikt bewaard werd. Toen iemand hem eens vertelde, dat „uw broer" dit of dat gezegd had, beet hij de spreker toe: „U bedoelt de president niet waar?" Ik was wel verbaasd, toen Pam Tumure kort na de verkiezingen be noemd werd tot pers-secrëtaresse van de First Lady. Pam was pas 23 en ze had geen enkele ervaring. Tijdens de verkiezings-periode was dit werk ge daan door Gladys Uhl en ik had altijd gedacht dat zij de baan zou krijgen, maar dat liep anders uit, want de we gen van de First Lady waren soms wel ondoorgrondelijk... Op 21 maart 1961 heb ik samen met Tom Walsh een nieuw systeem opge zet voor de boekhouding van de uit gaven van Jackie. Voortaan was ik, naast mijn werkzaamheden voor de First Lady, verantwoording verschul digd aan de president over de uitga ven van zijn echtgenote. Mijn werk voor Jackie, op maandagen, woensda gen en vrijdagen werd nog altijd be schouwd als een soort los baantje maar de andere dagen van de week en ook de weekeinden was ik bezig met die boekhouding en al werkte ik dan niet elke dag in het Witte Huis, ik was toch de hele week druk met de Kennedy's. Op die 21ste maart werk ten Tom Walsh en ik door tot half elf in de avond, we zouden er de volgen de ochtend vroeg mee doorgaan en daarom stond er voor mij, in het Wit te Huis, een keurige logeerkamer ge reed. Helaas...ik had er niet opgere kend en ik had geen nachtgoed bij mij. Ómdat Jackie uit was, had vrijwel het gehele personeel een vrije avond gekregen en er was niemand aan wie ik een nachtjapon te leen kon vragen. Dat had ik toch niet verwacht, dat ik nog eens au naturel zou gaan slapen in het Witte Huis. Ik was dat hele maal niet gewend en ik zag er wel tegen op, maar het viel me erg mee. Na een verfrissend bad kroop ik zo maar tussen de lakens en ik heb zel den zo heerlijk geslapen. Voor alle zekerheid heb ik een van de volgende dagen wel een koffertje gepakt en dat stond nu altijd gereed, in een van de kasten op mijn kantoor. 13. BUITEN DE KONINGINNE- KAMER Mijn kantoor in de Monroe-kamer, tegenover de Koninginne-kamer die door Jackie gebruikt werd was ge makkelijk voor de First Lady en...een groot voordeel voor mij, anders zou ik vele bezoekers nooit te zien gekregen hebben. Ik had Peter Lawford altijd bewon derd, vooral sinds ik hem regelmatig gezien had op de tv. Hij was ge trouwd met een van de zusters van de president en reeds bij zijn eerste be zoek kreeg ik een autogram van hem. Later kwam hij regelmatig op bezoek en wij werden oude bekenden. (Wordt vervolgd) 4638. Het was inderdaad een overdreven, theatrale be doening, die Arend meer lachwekkend dan zinvol voor kwam. Hij besefte, dat het voor de vele, onschuldige betrokkenen wel eens minder prettig kon aflopen. Wat te denken van die vijf, in een kennelijke staat van verdoving, verkerende meisjes? Wat had Fanticar met hen voor? Moesten zij als offers dienen voor de godheid die in deze tempel werd aanbeden? Nieuwe vuurhaarden ontbrandden en wierpen een flakkerend licht op een reusachtig beeld van... Slynn! Of liever: een namaak Slynn, die niet zoals het beeld in de vallei liggend was voorgesteld, doch zittend en waakzaam. Geen Slaper maar een Waker dus! Psychologische massa-regie. On der het plechtige gezang der gelovigen ging Fanticar zijn vijf slachtoffers voor naar het beeld... ♦KABOS ROTTERDAM Het zit er dik in dat kopers van een huis binnen niet te lange tijd iets gemakkelijker aan geld kunnen komen. De rente gaat omlaag en nu niet bepaald in een langzaam tempo. Dat betekent ook: verlaging van de hypotheekrente. Toch wordt het kopen zelf van een huis hierdoor nauwelijks aantrekkelij ker. De bouwkosten blijven immers stijgen, en wel in die mate, dat een verlaging van de hypotheekrente hoog stens een compensatie kan zijn. Bij de hypotheekbanken houdt de vraag naar bouwkrediet onverminderd aan. Erg gelukkig hiermee zijn zij in sommige gevallen echter niet. Mr. J. de Wilde, voorzitter van de raad van be stuur van de Friesch-Groningsche Hy potheekbank: „Wij willen onze hypo- thekenportefeuille niet activeren. In een tijd van hoge kapitaalrente moeten wij ons geld ook kunnen terugkrijgen. Wij zitten nu eenmaal in een periode van overbesteding en dan kunnen wij niet teveel in de persoonlijke sfeer gaan zitten". De rem op de groei van de hypothe- kenfortefeuille dus bij de Friesch-Gro ningsche, hoewel de Westland-Utrecht Hypotheekbank, een van de andere reuzen op dit gebied in Nederland, daar weer niets van wil weten. „Wij gaan rustig door met het gestadig uitbreiden van onze hypothekenportefeuille", zegt het lid van de raad van bestuur mr. D. A. Nederlof. „Dat is een kwestie van persoonlijke smaak". De hypotheekbanken hebben de rente al verlaagd van 9 1/2 tot 9 pet. (met een looptijd van tien jaar), maar zij zitten met dat percentage toch nog ruim bo ven bij voorbeeld de Boerenleen- en Raiffeisenbanken. Deze hebben de voorwaarden voor het verstrekken van hypotheken overigens iets scherper moeten stellen omdat zij de kans liepen met de kredietbeperkingsmaatregelen van De Nederlandsche Bank in de knoop te komen. De hypotheekbanken hebben daar geen last van. Al het geld, dat zij via de uitgifte van pandbrieven binnen krijgen en dat loopt op het ogenblik heel lekker kunnen zij weer in hy potheken uitzetten. De Coöperatieve Centrale Boeren leenbank in Eindhoven heeft de maxi mum looptijd van hypotheken terugge bracht van dertig tot 25 jaar. De ver plichte jaarlijkse aflossing gaat daar door omhoog van 3 1/3 tot vier procent. Dé zusterinstelling van de Eindho- vense Boerenleenbank, de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank in Utrecht, had de nieuwe maatregelen al eerder inge voerd. De hypotheekrente van de Raif- feisen- en Boerenleenbanken varieert op het ogenblik van 8 1/4 tot 8 3/4 pro cent. Het kan van bank tot bank uit eenlopen. DEN HAAG De Nederlandsche Aardolie maatschappij NV heeft in Ap pelscha aardgas aangeboord. De boring in deze plaats, die de firma Deutag voor de NAM verrichtte, is op 8 januari jl beëindigd. DEN HAAG Verhoging van de b.t.w. en de zekerheid van verdere prijsstijgin gen hebben voor het midden- en kleinbedrijf in 1970 geleid tot aanzienlijk hogere omzetten. Voor een belangrijk deel kwamen zij in het vierde kwartaal en vooral in december tot stand. Bij de beoordeling van de cijfers moet in aanmerking worden genomen dat 1969 als een relatief slecht jaar uit de bus kwam wegens de invoering aan het begin van dat jaar van de btw. Dit heeft versterkte aankopen in 1968 tot gevolg gehad en een vertraging in 1969. Uit een statistiek van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf blijkt dat de aan het onderzoek deelnemende zaken in da voedingsmid delenbranche in 1970 een omzetstijging hebben geboekt van 7 tot 9 procent. De sector genotmiddelen toonde een om zetstijging van 7 tot 11 procent de banketbakkers bereikten het hoogste percentage, 11 procent. Sterk uiteen lopen de omzetten van duurzame consumptiegoederen. Wo ningtextiel en meubelen, heren- en jon- gensconfectie spanden hier de kroon met een stijging van 18 procent, ge volgd door kledingstoffen, huishoudelij ke artikelen, opticiens en boekhandels met een stijging van 14 procent. Dit cijfer geldt als gemiddelde voor de ge hele textielindustrie. Een deel van de omzetverhoging moet worden toegeschreven aan prijs verhogingen, die zich in praktisch alle takken hebben voorgedaan, met uitzon dering van de sector roken. In het alge meen kwam de prijsstijging uit op 4,4 procent, uiteenlopend van 0,7 procent voor zuivelproducten tot 7 procent voor schoeisel en andere lederwaren. December is een belangrijke koop maand geweest. Men heeft het vooral gezocht in de duurzame consumptiegoe deren waarvoor men prijsstijgingen zag aankomen. Helemaal uit de band DUISBURG Het Westduitse con cern Thyssen A.G. in Duisburg-Ham- born zal in het kader van haar over eenkomst met de Nederlandse N.A.M.-gas export haar aardgasaanko pen in Nederland tot 1980 vergroten tot 9,45 miljard kubieke meter, zo heeft de maatschappij maandag bekendgemaakt. Tot dusverre had Thyssen na 1975 aan kopen voorzien van 7,8 miljard kubieke meter. Het Westduitse bedrijf zal dit voor jaar alleen nog aardgas leveren. Nadat cokesovengas in het afgelopen jaar nog maar een aandeel van 23 procent had in de totale afleveringen, zal men eind ma*rt begin april hiermede geheel stoppen. De omzet van het concern be droeg het afgelopen jaar 164 miljoen d-mark. Dat was 34 miljoen mark meer dan in 1969. Konstanz: 278, onv.; Rheinfelden: 195, onv.; Straatsburg: 188, —26; Plitters- dorf: 324, —6; Maxau: 391, +19; Plö- chingen: 145, —3; Mannheim: 213, +32; Steinbach: 242, +36; Mainz: 263, +27; Bingen: 182, +24; Kaub: 193, +30; Trier: 474: +1; Koblenz: 284, +38; Keu len: 256, +62; Ruhrort: 388, +39; Lo- bith: 986, +35; Pannerdense Kop: 950, 30; IJsselkop: 875, +17; Eefde-IJssel: 404. +4; Deventer: 293, +3; Monsin: 5494, 4; Borgharen:: 4125, +44; Bel- feld: 1260, +28; Grave (beneden de sluis): 560, +23. sprong de sector woningtextiel en meu belen, die in december een omzetstij ging te zien heeft gegeven van 49 pro cent, gevolgd door kledingstoffen, waar de omzet met 44 procent opliep. Trouwens de gehele textielsector heeft een grote koopgolf te verwerken gekregen. In december steeg hier de omzet met 23 procent. Sterk daarbij achtergebleven is de omzetstijging van herenmode-artikelen in december met 7 procent. De omzet van dames- en meisjesconfectie en heren- en jongens- confectie steeg in de laatste maand van vorig jaar met 31 resp. 29 procent. De opticiens hebben het in december eveneens zeer druk gehad. Hier steeg de omzet met 3 procent tegen een al gemene stijging in 1970 van 14 procent. De boekhandel en de kantoorboek handel hadden over belangstelling evenmin te klagen. Hier bedroeg de omzetstijging 20 resp. 16 procent. De juweliers hadden het in decembér slechts iets drukker dan in de rest van het jaar, met omzetstijgingen van 11 a 13 procent. De sector voedings- en genotmiddelen heeft het in december eveneens druk ker gehad dan in de rest van het jaar. Bakkers bijvoorbeeld kunnen terugzien op een omzetstijging van 10 procent te gen 9 procent over het gehele jaar, kruideniers van 14 a 15 procent, slagers van 15 procent hier lag de gemiddel de stijging in 1970 op 7 procent. De banketbakkers zagen in december de omzet met 12 procent toenemen, de drankzaken met 11 procent en de ta bakswinkels met 12 procent. DEN HAAG De Nederlandse Aar dolie Maatschappij NAM gaat meer olie uit de Nederlandse boden halen. Door het sterk aantrekken van de prijzen en de mogelijkheid tot verdere prijsstijgingen wordt Nederland, hoe onbelangrijk ook in de totale oliewin ning, toch interessanter. Ir. J. M. P. Bongaerts, directeur van de NAM, heeft meegedeeld dat men nu in dieper liggende geologische lagen naar gas en olie gaat zoeken. Daarnaast tracht de NAM aanvullende gas- of olievondsten te doen in de bekende re servoirgesteenten. In de loop van dit jaar zal het voor bereidend seismisch onderzoek begin nen. Overwogen wordt om dit jaar al of in ieder geval in 1971 een of meer bo ringen te slaan. DEN HAAG Van de 500 vandaag uitgelote obligaties van de 2 1/2 pet. premielening zuid-Holland 1959 is 100.000 terecht gekomen op nr. 6 van serie 20970. 50.000 kwam op nr.9 van serie 31256, tweemaal 10.000 op nr. 9 van serie 25060 en nr 6 van serie 29777, tweemaal ƒ5000 op nr. 7 van serie 23050 en nr. 10 van serie 28854. De tien premies van 1000 vielen op nr. 2 van serie 34576, nr. 2 van serie 28988, nr. 3 en 5 van serie 23475, nr 7 van serie 20771, nr 7 van serie 22921, nr 10 van serie 23326, nr 4 van serie 20090, nr 5 van serie 23050 en nr 10 van serie 29572. De ove rige 484 obligaties lootten uit met pre mies van 500 en 125. DEN HAAG Mede naar aanleiding van hetgeen daaromtrent werd besproken tijdens de openbare vergadering van de vaste commissie van Economische Zaken en van Sociale Zaken op 18 januari jl. heeft de staatssecretaris van Economische Zaken aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal nadere gegevens verstrekt over de stand van zaken met betrekking tot de vestigingen van de NV Philips te Win schoten en Stadskanaal. Deze gegevens zijn hem door de NV medegedeeld. 26. Toen Tekko echter spoorloos bleef, kreeg Terry plotseling een heel ander idee. „Hij heeft me natuurlijk gezien en zich verstopt!" grinnikte hij en beende kwasi onverschillig de tuin weer in. „Hij houdt me voor de gek. Aha, natuurlijk, dat is het! Hij zit zich dus al die tijd al te verkneukelen in de schuur. Wacht maar vriendje!" Met een brede zwaai smeet Terry de schuur deur open en riep meteen: „Kom er maar uit, makker! Voor die grapjes ben ik te oud hoor! Ik heb je door!" Maar er kwam geen antwoord en van Tekko was niets te bespeuren. „Daar begrijp ik niets van!" pruttelde vriend Fox en wilde juist weer naar de keuken terug gaan, toen hij de ladder tegen het huis zag staan. „Tek ko is dan toch in ieder geval hier geweest!" concludeer de hij. „Ja hoor, daar ligt de grasschaar en even verder op zowaar zelfs zijn hoed. Hij zal toch niet naar bene den gevallen zijn en weggebracht!!!!!Het angstzweet brak Terry aan alle kanten uit. Kleine vaart Anna Broere 32 vn Rotterdam nr Middlesboro; Anne Christina pass 24 Wight; Ardeas pass 23 Kreta; Bram 24 vn Immingham nr Fenit; Breevliet pass 25 Startpoint; Bresam pass 23 Great Yarmouth; Calchas pass 24 Ouessant; Dita Smits 22 70 m w Monrovia; Draka 23 vn Dordrecht; Helios pass 23 Bouga- roni; Imke pass 24 Vlissingen; Neeltje Broere 24 vn R'dam nr Billingham; Noordborg 23 Öelfzijl; Philetas 25 Li massol; Thaletas 24 Hamburg; Vega pass 23 Brunsbuettel; Vlistborg pass 24 Brunsbuettel. Grote vaart Alkmaar 27 Liverpool; Aristoteles 24 A'dam; Balticborg 22 vn Delfzijl nr Go- tenburg; Blitar 25 Tegal verw.; Chevron Amsterdam 24 Freeport; Dallia 26 La- vera verw.; Domburgh 24 vn R'dam nr Harwich; Geeststar 25 Barbados; Gulf Hansa 24 R'dam; Katelysia 25 Norden ham; Kermia 24 vn Oslo nr Rotterdam; Koningswaard 25 vn Shellhaven nr Avonmouth; Kopionella 24 vn Stanlow nr Shellhaven; Kylix 25 vn Immingham nr Shellhaven; Mamelloyd 24 Port Eli zabeth; Medon 25 New York; Mersey- lloyd 24 Antwerpen; Palamedes 25 An tigua; Radja 25 Dakar verw.; Rondo 24 vn Durban nr L. Marques; Rotti 24 Hamburg; Schielloyd 25 vn Las Palmas nr Barcelona; Stolt Westertoren 25 vn Port Kaiser nr Aruba; Vlieland 25 Phi ladelphia; Walcheren 23 vn Vlaardingen nr Monrovia; Wonogiri 24 200 w lies Ri- villa Gagedo. DEN HAAG De Commissie econo mische mededelingen gaat zich buigen over het probleem van onderlinge af spraken bij aanbestedingen. Staatssecretaris Van Son (Econ. Za ken) en de ministers Schut (Volkshuis vesting), Bakker (Verkeer en Water staat) en Den Toom (Defensie) hebben om adyies over deze zaak gevraagd. De bewindslieden vragen zich af of die onderlinge afspraken bij aanbeste dingen tussen aannemers tegen hogere prijzen wordt ingeschreven dan zonedr die afspraken het geval zou zijn. DEN HAAG Nederlands grootste importeur van caravans Frans de Witte NV uit Bilthoven concernomzet 1970 ruim 20 miljoen en een caravanmark taandeel van 25 0/0 gaat zijn bedrijf, dat thans over 5 vestigingen verspreid is, centraliseren. Daarvoor wordt in Houten nabij de Rijksweg Utrecht- Arnhem op een terrein van 4.3 ha een nieuw complex gebouwd. Hiermee is een bedrag van ruim 3 miljoen ghlden gemoeid. De Witte denkt in 1971 een omzet van 5000 caravans (toerwagens en stacaravans samen) te bereiken. De bestaande vestigingen te Bilthoven, Huis ter Heide en Utrecht zullen bij de overgang medio 1971 worden opgehe ven. Het verkooppunt Oud-Loosdrecht blijft gehandhaafd. (Slutkuersen van gisteren) Ned. 7 j. '69 8 104.4 104.9 Fonds oriu* L8tC Ned. 7 j. '70 8 105 105.1 k f not Ned. '69 7i 101.1 101 Ned. '66-1 7 96.4 96.5 Ned. 1966-2 7 96.3 90.35 A.K.Z.O. 86.5 85.7 Ned. '69 7 95.9 96.2 Alg. Bank Ned. 254 254.8 Ned. '68-1 6i 92 92 Amrobank 58.2 58.4 Ned. '68-2 6i 92 92 Amsterdam Rubber Ned. '68-4 6i 91.7 91.7 Deli Mij eert. 66.7 67.3 Ned. '68-3 6i 91.7 91.7 Dordtse Petrol. 874 860 Ned. '66 62 92.3 92.3 Heineken's Bier 209.5 207 Ned. '67 61 89.7 89.8 H.A.L. 98.5 98 Ned. '67 6 88.9 88.6 Hoogovens nr. c.v.a. 78.1 79.2 Ned. '65-1 55 89.3 89.3 H.V.A.-mijen ver. 61.5 61.6 Ned. 1965-2 52 89.3 89.3 K.L.M. 180 182 Ned. '64-1 51 86.7 86.5 Kon. Petroleum 140.7 138.8 Ned. '64 5 83.6 83.45 K.N.S.M. nat. bez. 98.5 99.5 Ned. '58 87 86.9 Nat. Ned. cert. 70.7 70.6 Ned. '64 96.6 97 Phs. v. Ommeren eva 293 295.5 Ned. '59 41 85.5 85.2 Philips gem. bez. 47.7 48.8 Ned. 1961 41 80.1 80.1 Robeco 227.5 228.5 Ned. 1963-1 41 79.1 79.1 Rolinco 174 174.9 Ned. Staffell '47 3i 66.8 66.7 Scheepvaart Unie 85.8 86.3 Ned. '51 92.9 92.95 Unilever c.v.a. 95.4 95.5 Ned. '53 1-2 3* 83.1 83.5 Ned. 25 j '69 8 104 104.15 Ned. '50 1-2 31 71.6 72 Ned. 25 j. '70 8 103.7 103.7 Ned. '54 1-2 31 72.3 Ned. '70 15 j. 8 102.5 102.4 Ned. grootb. '46 3 84.1 84.2 Ned. dollarl. '47 3 93 93.1 BNG '67-1-2 62 93.7 93.6 BNG '68-1-2 62 93.4 93.3 BNG '67-1-2-3 6i 91 91 BNG won bl '57 6 92.5 92.5 BNG '65-1 6 90 -90 BNG '58-1-2-3 42 83.5 83.6 id. 30-jar. '58/'59 4* 81.3 81.6 Bk. mid. kred. '66 7 973A 98.5 Nat. Inv.b. '65 52 91 92 Fr. Gron. h.b. dw. 6 99 92.4 Alb. Heijn '55 4 Brit. PetroL. '66 71% 99.5 98% Bijenkorf Beheer 6 97 Co-op r.spaarbr. 180.5 Ned. Gasunie '69 7è 110.5 100.5 Ned. Gasunie '66 72 100 100.3 Ned. Gasunie '66 6è 93.5 93.8 Philips dir. '51 4 85.5 - Pegem 1-2 1957 6 90.2 90.3 Pegem 1958 5è 87 87.5 Rott. Rijn Pijpl. 52% 94.8 94.5 K.L.M. 1968 7 91.5 92 K.L.M. 15-jarig 5 94.1 94.1 Ned. Sp.w '57-1-2-42 - 88.5 A.K.Z.O. 42 85 Bergh Papier 4è 97 96.7 Gelder Zonen v. 42 90.8 90.4 Grasso 52% 90.5 90 K.L.M. 52 93.2 94 Meteoor beton 52% 143 Ned. Middenst. B. 6è 101 101 Rolinco f 1000 6è 86.5 87.5 Stokvis 42% 92.8 93 Ned. cred.b. aand. b. 38.3 38.3 Ned. Midd.bank a 97 97.3 Slavenburg's a. 207 207.5 Albert Heijn 172 175 Arnh Scheepsb. cert. 134.2 134.5 Befo ,,b" 136 Bergh/Jurg. 250-1000 217.5 218 Blijd.st. f 1000 nrcva 48 47.5 Bols Lucas 142 143.7 Brakke Grond 22 22 Bredero 196 Bredero n.r. cert. 192 194 Bredero vei. bedr 414 420 Bührm.-Tetterode f. 73.5 74.2 Bijenk. beh. n.r. c.v.a. 343,5 349.5 Bijenk. beh. 6% pref. 79.8 Calvé D. 649 Calvé D. n.r. c.v.a 649 657 Calvé pr. wo. r. cert -L_ Drents-Ov. houth. 131 132 Elsevier f. 410 410 Erdal Mij wasverw. Europe ('1) Hotel Fokker Gazelle Gelder (van) Gelder (van) pref. Gist-Broc. Grasso Gruyter 6 pet c. pr. A Gruyter 6 pet c. pr. B Hellingman Holec Internatio-Mueller Kluwer f. Kon. Ned. Papier Kon. Ned. Text. cert. Krasnapolsky f. K.V.T. Leidse Wol Lips en Gispen eert. Meteoor Naarden Chem. Naeff gebr. Nedap Nelle, wed. van Nijma n.r. c.v.a. NijverdaJ-tei Cate Ov.z.gas nat.bez.v.a. f Pakhoed Paitne Parkhotel Pont hout Reesink en co. a. Schev. expl mij f.a Schokbeton aand b Scholten cart. pap. a. Schuppen sajetf. a. 168 400 54.8 98 98 96.6 170 224.5 135 51.2 209 136 26.2 53 130.5 200 310 307 88 177 334 27.5 61 85.7 73.5 84 495 181 144.5 16.3 169.5 148 179 166 400 54.3 95 95 94 170J 225 136 52.2 208.5 136 26.5 53.3 127 201 315 310 88.6 145 180 320 27.5 61.1 84.8 78 83 495 188 143 16.5 169.8 150 Sim. de Wit aand. b Technische Unie a Tw. Kabelfabriek a Ubbink-Davc a Unil 1000 cert 7cpr a Ver. Machinef. a Ver. Nd. Uitg.bedr. a Ver. Ned. Uitg. f Ver. Touw c.v.a Vredestein c.v.a Vulcaansoord Wegener Wessanen Geld. Tramw. Mij H.B.B. bel. dep. Interbond Ipb Vastg. bel.f. part. I.K.A. bel. mij. Unitas f 50 Can. pac. railw Int. nickel Shell Oil Can. Am.tel/tel. Anaconda Bethlehem steel eert Chesap a Ohio cert Cities ser Dupont d. N. Gen. Electric Gen. Motors Kennecott cop. Phil petroleum Radio Corp. Am. cert Republic steel cert. Shell oil cert. Standard br 10 a cert. Un. St. steel (10) cert. Wool worth cert. n.r.c. a. f. f. f. f. a. cert, cert, cert. cert, cert. cert, cert, cert, cert, cert, cert. 265 292 383 117 94.5 72.3 120 18 123 122 66.5 785 605 505 165 82 76 48.8 36 52.75 30.9 23 48.5 1313/4 943/4 78.6 37 55.5 116.5 30 80.5 27.6 33 38.6 290 383 117.8 94.7 72.4 119 18 125 122 70 67 785 605 512 165 83 76 48.4 35.65 53 20.9 23 56.85 49.2 132 104.5 79.9 37V4 32 31 30.6 49V4 50 33 38.5 Te Winschoten wordt de bouw van de glasfabriek voortgezet. De polijsterij wordt eind apil in gebruik genomen. De glasfabriek zelf wordt zonder vertra ging gebouwd, de apparatuur zal wor den geïnstalleerd en na het gereedko men zal de produktie volgen. Te Stadskanaal is een nieuw fa brieksgebouw voor halfgeleiders bijna gereed. De televisiebuizenfabriek wordt uitgebreid om plaats te kunnen bieden aan een produktiegroep voor fabricage van kleurenbuizen. Te Winschoten zullen in de polijsterij ongeveer 150 mensen werk vinden. Na het gereedkomen van de glasfabriek zelf zal er behoefte zijn aan ongeveer 300 mensen meer. In de daarop volgen de jaren zal de vérdere groei volgen. Te Stadskanaal zal voor ongeveer 200 mensen ander werk binnen de NV wor den gevonden in verband met het feit, dat de industriële situatie van de half geleider producenten in de gehele we reld moeilijk is. De fabricage van nieu we halfgeleider typen zal in de naaste toekomst echter weer personeel vragen. De produktie van kleurenbuizen zal ge leidelijk vanaf 1972 aan een paar hon derd mensen werk gaan bieden. Het personeel in Stadskanaal zal noch tot overplaatsing naar Winscho ten, noch tot verhuizing naar Winscho ten worden gedwongen. Wel zal tijde lijk, in de periode van de overplaatsing van werk, een pendel van personeel van Stadskanaal naar Winschoten no dig zijn. De NV Philips baseert haar plannen in Groningen op de veronderstelling, dat voldoende personeel beschikbaar zal zijn, in het bijzonder personeel dat voor verdere scholing in aanmerking komt. Met betrekking tot de eveneens in de openbare vergadering besproken kwes tie van het extra woningcontingent deelt de staatssecretaris mede, dat de Tweede Kamer hierover rechtstreeks van de zijde van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning nader schriftelijk zal worden geïn formeerd. AMSTERDAM Het Damrak gaf aan het begin van de beursweek by een kalme handel een verdeeld beeld te zien. Het optimisme van Wall Street werkte nauwelijks door, wat tengevolge had dat de koers van AKZO f 0,20 in zakte op f 85,80 en Kon. Olie, mede on der druk van de moeilyk verlopende olie-onaerhandelingen, f 2 op f 138,80. Unilever opende onveranderd op f 95,50. Hoogovens kon f 0,80 aan de koers toevoegen op f 79 en Philips f 0,70 op f 48,50. KLM won f 2 op f 182, doch Heineken moest f 1,70 terug naar f 208. Ook Na tionale Nederlanden was enigszins in mineur en ging een dubbeltje terug op f 70,80. De banken deden het beter. ABN en Amrobank stegen f 1 resp. f 0,20 op f 255 en f 58,50. Cultures waren overwegend iets lager. In de scheepvaarthoek konden alle fondsen een stijging noteren, al bleef deze voorshands gering. De staatsfond sen openden licht verdeeld.

De Vallei | 1971 | | pagina 2