Over de grenzen President afgezet Weer telefoon Oost-West in Berlijn SHORT BEHEERST PARUS OPENBARE EXECUTIES IN GUINEE Hippieleider Manson en 3 volgelingen aan moord schuldig Geen arbitrage in Britse poststaking Windhoos trof La Rochelle POOLSE TOP KRIJGT STAKING TEN EINDE Opstand in Italiaanse celwagon giro 34 36 OO Luguber giro 34 36 OO Dronken zeelui gestra\nd giro 34 36 OO lepra bestaat nog steeds GEVECHTEN Rover schoot kassier in hank dood DAT ZUL JE NIET OVERLEVEN" Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. A giro 34 36 OO Hitiers commandant overleden DINSDAG 26 JANUARI 1971 Leger doet staatsgreep in Oeganda KAMPALA Het Oegandese leger heeft tijdens de afwezigheid Tan president Milton Obote de macht overgenomen. De staatsgreep staat onder leiding van de voormalige opperbevelhebber van het leger, generaal-majjoor Idi Amin. De inwoners van de Oegandese hoofdstad Kampala schrokken maandag kort na middernacht wakker, door een ontploffing, die werd gevolgd door schoten uit machinegeweren. Volgens ooggetuigen is door de explosie het huis van de politiecommandant opgeblazen. In de daaropvolgende uren bezetten legereen heden alle openbare gebouwen in Kampala, met inbegrip van het parlement De uitvalswegen werden afgesloten en ook de internationale luchthaven Entebbe werd gesloten. Bij de gevech ten zouden zeven mensen zijn gedood. Maandagmiddag werden in de buiten- i, fwf&b IDI AMIN greep naar macht WMflW MILTON OBOTE afgezet BONN Na een onderbreking van achttien jaar zal aan het einde van de ze maand het telefoonverkeer tussen Oost- en West-Berlijn hersteld worden. Maandag is hierover overeenstem ming bereikt, nadat de Oostberlijnse PTT vrijdag de PTT in het westelijk stadsdeel tot een gesprek had uitgeno digd. In 1952 is het telefoonverkeer tussen de beide stadsdelen door Oost-Berlijn stilgelegd op grond van „werkzaamhe den aan de kabels en technische moei lijkheden." Er zijn nu tien lijnen beschikbaar en men rekent nog met grote wachttijden. wijken van Kampala nog schoten ge hoord. President Milton Obote, die in Singapore de Gemenebestconferentie heeft bijgewoond, is inmiddels op de terugreis naar Oeganda in de Keniase hoofdstad Nairobi aangekomen. De eerste aanduidingen van de ach tergronden van de staatsgreep in dit zeven miljoen inwoners tellende Oosta- frikaanse land kwamen van Radio- Kampala, die een bekendmaking van een militaire woordvoerder uitzond. Hij verweet het burgerbewind van Obote corruptie en het zaaien van verdeeld heid onder het leger en het volk. Volgens de uitzending van radio- Kampala, heeft generaal Amin de macht overgenomen, in de verwachting dat er spoedig weer een burgerbestuur zal kunnen terugkeren. „Als de toe stand stabiel en veilig is, zullen er bin nenkort vrije en eerlijke verkiezingen worden gehouden". De eerste daad van de nieuwe rege ring was het vrijlaten van alle politieke gevangen en het verlenen van toestem ming aan politieke ballingen om naar Oeganda terug te keren. Het aantal po litieke gevangenen wordt geschat op 92, met inbegrip van vijf voormalige mi nisters. Voor de macht is in Kampala een uitgaansverbod afgekondigd. In Jinja, de tweede stad van Oegan da, op 80 km afstand ten oosten van Kampala, zouden hevige gevechten zijn uitgebroken tussen de legereenheden van generaal Amin en troepen die pre sident Obote trouw zijn gebleven. Ook op de politieschool van Kampala en op andere politiebureaus is gevochten. Later las echter de inspecteur-gene raal van politie, Oryema, over de radio een verklaring voor waarin hij zich achter het leger stelde. Leger en politie zullen samenwerken om het land te re geren, zo zei hij. De sterkte van de leger-en politiemacht in Oeganda wordt geschat op 13.000. In de straten van Kampala, die tot het middaguur volkomen verlaten wa ren, zijn *s middags betogingen ten gun ste van de nieuwe machthebbers ge houden. Auto's, versierd met groen en vrachtwagens met trommelaars en dan sers reden door de straten, terwijl de mensen juichten en voetzoekers gooi den. Behalve leuzen ten gunste van ge neraal Amin, riepen de mensen ook „Leve de kabaka," de vorst van de pro vincie Oeganda, die in 1966 door Obote werd afgezet. De kabaka, Sir Edward Frederick Moetesa, overleed in 1969 in Londen. In Kampala gaat intussen het gerucht dat er al een aanslag op gene raal Amin is gepleegd. De achtergronden van de staatsgreep zijn nog vrij onduidelijk. Ook staat nog niet vast hoe groot de aanhang van ge neraal Amin is. Volgens sommige waarnemers is het conflict terug te voeren tot een meningsverschil tussen president Obote en generaal Amin, die vorig jaar werd ontslagen als opperbe velhebber van de strijdkrachten. IJij werd opgevolgd door generaal Hoes sein, die als een trouw aanhanger van Obote geldt. PARIJS De vrouwen is aan te raden om goed op haar henen te letten, want spoedig zal ieder an der dat doen. De shorts hebben Parijs bereikten de mode-ontwer pers laten er geen twijfel over be staan - voor de zomer wordt het short, of beter nog short short Bij Louis Feraud, die zijn voor jaarscollectie toonde, waren de shorts sportief voor overdag, en suggestief voor de avond. Ze wor den gedragen met laarzen of schoeisel met houten zolen, en men ziet ze in leer met een korte battle jacket, in rood, marine blauw en zwarte jersey. Ook bij passende blouse-jackets zijn short. Feraud die nooit voor opzichtige stoffen is teruggeschrokken, ver toont een groep van blauwe, ca cao, rode en zwarte Vlekken op lin nen. Een punt-streep-puntpatroon bedekt zijn jurken die net over de knie komen, met daarbij zijn nau we shirt-jackets, zijn mantels, zijn hoeden met brede rand en natuur lijk zijn shorts met bikinitops. Voor de avond zijn er de shorts in hel blauw of geel satijn met een geceintuurde overbloes of in pas telkleuren die gecamoufleerd wor den door een bijpassend lang hemd dat op middenborsthoogte combinatie in driekleur oranje en marineblauw) losjes wordt samengebonden. De meest suggestieve van allemaal zijn Feraud's lange doorkijk chif- fondresses, open tot de heup. Deze zijn bedrukt in surrealistische tin ten van lavendel, oranje, aqua, groen en fuchsia, ze worden al dan niet met shorts gedragen. Voor vrouwen die dat nu echt nog willen, zijn er ook een paar echte" japonnen. Opvallend was er een die hier en daar bedrukt was met oogballen van verschil lende kleuren, weer een ander had een cirkel uitgesneden tussen de schouderbladen en een derde was bedekt met sprinkhanenkoppen en antenna's van lovertjes. Jean-Louis - Scherrer, die weer terug is gekomen in de couture, heeft een zeer draagbare collectie ontworpen. Zijn shorts, ook al zijn die nu niet naêr het oordeel van sommige mensen het meest draag bare deel, zijn zeker de amusant ste. In blauw en geel geribde jer sey steken ze nauwelijks uit onder contrasterende lange vliezige bla zers. Er is zelfs een bakkerstuniek van wit pique met pofmouwen over zwarte shorts, te dragen met teenloze schoenen en enkelband. Madeleine de Rauch presenteer de uiterst draagbare elegance, ge kruid met een perfecte keuze van patronen en kleuren, verwerkt in haar meesterlijke ,,look". Ze blijft trouw aan haar code van sjieke kleding en vertoont een uitsteken de garderobe voor dure vakantie verblijven - Deauville, Biarritz en de Rivièra. Haar strand- en zonnekleding is grappig. De stoffencontrasten heb ben een onorthodoxe benadering. Bedrukte kleurige jersey-jump- suits hebben roke rokjes. Andere zijn weer midi en gespleten, con trasterende shorts onthullend. Een wit getailleerd sjantoeng- jasje valt over een zwart-wit ge ruite katoenen top, met helgroene ceintuur en witte shorts. De zwart-witte ruit verschijnt opnieuw in een short die met een zwarte jersey top en rode ceintuur wordt gedragen. Applaus klonk op voor een aan tal klassieke tailormades. Een heette er Londen" in gedempt grijs en bruine zijde en wol, met een witte stropdas en linnen man c hetten. Cerutti beleeft zijn gevierde Pa- rijse jaar en heeft zich thans ont popt als een fantasierijke kleerma ker en ontwerper voor sport, spel en de stad. Het accent is op de unisex en dikwijls erotisch. BRUSSEL Maandagmiddag heeft een bankovervaller in het Belgische plaatsje Merchtem, even ten noord westen van Brussel, een bankbediende gedood en een tweede man verwond De overvaller, die gemaskerd was drong een bijkantoor van de Generale Bankmaatschappij binnen. Hij bedreig de de kassier met een pistool en beval hem geld te geven. Toen de man dat weigerde schoot de overvaller hem dood. Daarna vuurde hij op een tweede bankbediende, die hij ernstig verwond de. De overvaller vluchtte in een ge reed staande wagen. De politie heeft nog geen spoor van hem. De overvaller heeft van zijn bloedige daad geen enkel gewin. Hij heeft geen geld kunnen meenemen. Alles heeft zich zo snel afgespeeld dat de bankbe dienden geen gebruik hebben kunnen maken van enkele pistolen die gereed lagen in een bureau. ABIDJAN In Guinee zijn gisteren 58 mensen opgehangen die zondag ter dood werden veroordeeld wegens hun aandeel in de mislukte invasie van no vember vorig jaar, zo heeft radio- Conakry maandag bericht. Volgens radio-Conakry zijn de 58 veroordeelden maandagmorgen op ver schillende plaatsen in het land opge hangen. „Het was een carnaval, het volk spuugde op de opgehangenen en stenigde hun lijken", zo zei de verslag gever. Zondag had de nationale vergadering van Guinee, die als revolutionair tribu naal fungeerde, 92 Afrikanen ter dood veroordeeld wegens „medeplichtigheid aan de invasie", die onder Portugese leiding zou hebben gestaan. 34 van hen werden bij verstek veroordeeld. Onder degenen die maandag terecht zijn gesteld, zijn twee staatssecretaris sen Ibrahima Barry van Financiën en Ousmane Balde van Planning. Twee van hen waren ex-staatssecretaris me vrouw Loffo Camara van Sociale Zaken en Sekoe Camara van Buitenlandse Handel. Ook de ex-directeur van de staatsveiligheidsdienst, Moriba Magas- soeba en de ex-directeur van het bu reau van de president, Habib Tall, zijn maandag opgehangen. LOS ANGELES De hippieleider Charles Manson en twee van zijn vol gelingen, Patricia Krenwinkel en Susan Atkins, zijn maandag schuldig bevon den aan moord op de filmster Sharon Tate en zes anderen in augustus 1969. Een ander lid van het „gezin-Man- son", Leslie van Houten, werd door de ADVERTENTIE De 1300. Buitengewone familiewagen. Stuurt xeer accuraat. Accelereert professio neel sportief. Maar kreeg vooral bekendheid om z'n i prijs Inbegrepen: de technische know-howdft British Leylan van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. accuraat. Accelereert professio- niet te kloppen wegligging. Bij de ish Leyland In svn auto's stopt jury alleen schuldig bevonden aan moord in het geval van de miljonair Leno La Bianca en diens vrouw Rose mary, die de dood vonden op de avond na het bloedbad op Sharon Tate en vier van haar vrienden. Donderdag zal worden uitgemaakt, of Manson en zijn volgelingen de dood straf krijgen of levenslange gevange nisstraf. Na het oordeel van de jury te hebben aangehoord, schreeuwde Manson tot de rechter „Dat zul je niet overleven, ou we sok". Daarop werden de verdachten uit de zaal geleid. De jury, bestaande uit zeven mannen en vijf vrouwen, sprak na acht dagen beraad haar schuldigverklaring uit bij monde van de begrafenisondernemer Herman Tubick. De 36-jarige Manson werd schuldig bevonden als de organisator van de ze ven moorden, die de openbare aankla ger „De meest bizarre misdaad van de ze eeuw" had genoemd. Behalve de 22-jarige Patricia Krenwinkel, de even oude Susan Atkins en de 21-jarige Les lie van Houten, was aanvankelijk ook de 21-jarige Linda Kasabian aange klaagd. Zij werd buiten vervolging ge steld nadat zij zich bereid had ver klaard als kroongetuige op te treden. Een andere verdachte, de 25-jarige Charles Watson, behoefde niet voor te komen, omdat hij krankzinnig werd be vonden. De uitspraak van de jury was een stemmig. Verwacht wordt dat het pro ces over de strafmaat weken of maan den zal duren. De aanklager heeft reeds aangekondigd dat hij de doodstraf zal eisen. ADVERTENTIE Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. ren. Binden m LA ROCHELLE Een plotselinge wervelstorm heeft de Franse havenstad La Rochelle, aan de Atlantische Oceaan, gisterochtend getroffen en zwaar beschadigd. Er zijn verscheidene doden en tien tallen gewonden. Van vele gebouwen, waaronder fabrieken waar werd ge werkt, werden de daken afgerukt. In een chemische fabriek ontplofte een oven. Een windhoos heeft eveneens in het zuidoosten van Londen aanzienlijke schade aangericht. In totaal liepen zes tig woningen schade op. Van persoon lijke ongelukken is tot dusver geen melding gemaakt. LONDEN Het overgrote deel van de Britten moest het gisteren voor de zesde achtereenvolgende dag zonder post stellen. Dat is het gevolg van de staking van meer dan tweehonderddui zend werkers bij PTT. Een nieuw aanbod van de directie van PTT, om het loongeschil met de vakbond der stakers te onderwerpen aan arbitrage, werd gisteren prompt verworpen. De bond wil onderhandelin gen over zijn eis van vijftien procent meer loon. Daartegenover staat het aanbod van acht procent die PTT wil geven. Hoewel er hier en daar postkantoren open waren, betekent dit allerminst een terugkeer naar de normale toestand, al leen de telefoon werkte behoorlijk. Intussen vragen de stakingsleiders aan zes andere vakbonden om een boy cot van het vervoer per trein van alle post in Engeland van de particuliere organisaties die er zo actief zijn. De bond van werkers bij PTT heeft arbitrage afgewezen, omdat de arbei ders daar helemaal geen vertrouwen meer in hebben. Dat komt doordat de regering ervoor heeft gezorgd, dat arbi tragecommissies die loongeschillen krij gen te behandelen, rekening houden met de door de regering vastgestelde norm voor loonsverhogingen. Die ligt nu ongeveer bij zeven procent. Vorig jaar nog deden arbitragecom missies aanbevelingen voor loonsverho gingen die daar ver bovenuit gingen, WARSCHAU De Poolse partijlei der Edward Gierek heeft gesproken met stakende werfarbeiders in Szczecin en Gdansk. Hij kon daarbij een groot persoonlijk succes behalen: de sinds vier dagen stakende arbeiders van de Adolf-Warski-werf in Szczecin hervat ten het werk. De Poolse radio heeft voor het eerst gemeld dat in Szczecin de afgelopen dagen is gestaakt. Gierek was in gezelschap van pre mier Jaroszewicz, de pas met de leiding van het ministerie van Binnenlandse Zaken belaste Szlachcic, minister van Defensie Jaruzelski en enkele vertegen woordigers van de Warschause partij leiding. Radio-Warschau zei dat vertegen woordigers van de arbeiders in Szcze cin hun wensen en problemen hebben voorgelegd en hun vertrouwen in Gie rek hebben uitgesproken. Welke wen sen zijn geuit is niet bekend. De werfarbeiders in Gdansk hebben enkele dagen geleden een bezoek van Gierek, wijzigingen in de leiding van het ministerie van Binnenlandse Zaken, vrijlating van gearresteerden en intrek king van de .verhoogde arbeidsnormen geëist. De scheepsbouw is een sleutelindu strie in Polen. Met de mijnbouw is zij de voornaamste bron van deviezen. In berichten uit Gdansk blijkt dat de pro- duktie op de werven daar aanzienlijk is gedaald. Het Westduitse blad „Der Spiegel" heeft een artikel gepubliceerd, waarin gezegd wordt dat de politie van Gdansk verdovende middelen heeft gbruikt al vorens in december naar de rellen ge stuurd te worden. Volgens het artikel verkeerden som mige gewonde politieagenten in een roes, die niet door alkohol kon zijn ver oorzaakt. „Zij hadden vergrote pupillen en schuim op hun lippen. Tijdens bloedtransfusie overleden enkelen van A De Poolse partijleider Edward Gierek (rechts) in gesprek met arbeiders uit de scheepsbouw. Rechts naast hem de minister van Defensie W. Jaroezelski, tevens parlementslid voor de provincie Szczecin. hen, wat abnormaal Is. Het was duide lijk dat deze mensen pijnstillende of stimulerende middelen hadden geslikt voor ze de straat waren opgestuurd." tot grote woede van de regering-Heath De arbeiders bij de elektrische centra les die eind vorig jaar een langzaam- aan-actie voerden, waren de eersten die te maken kregen met arbitrage-nieu- we-stijl. Bovendien heeft de regering enkele leden in de betrokken arbitragecom missie benoemd die het volkomen eens zijn met de conservatieve regeringpoli- tiek. Op zondagavond werd besloten, een fonds in het leven te roepen voor sta kers die zonder middelen zitten. In dit fonds zouden bevriende vakverbonden een bijdrage kunnen storten. GENUA Drie politiemannen en twee gevangenen zijn maandag om het leven gekomen bij een opstand die maandagochtend uitbrak in een aan de trein Turijn-Rome gekoppelde celwa gon, waarmee acht gedetineerden van een gevangenis in Turijn naar een stra finrichting in Genua zouden worden overgebracht. Twee van hen vroegen de bewakers toestemming even de benen te mogen srekken in de corridor van de wagon. Toen zij uit hun cellen werden gelaten openden zij het vuur op de uit carabi nieris bestaande bewaking. Verscheide ne politiemannen werden door kogels getroffen. Bij het wildwestachtige vuurgevecht dat volgde, werden de twee gevangenen en een politieman op slag gedood. Twee andere carabinieris overleden later in een ziekenhuis. Tijdens de schietpartij, die zich voor deed toen de trein op het station van de plaats Novi San Bovo stond, hielden de overige zes gevangenen zich afzijdig. Op het stadionemplacement van het nabij gelegen Novi Ligure werd de cel wagon door inmiddels gealarmeerde plaatselijke politie afgehaakt en omsin geld. Toen men omzichtig de wagon binnenging vond men daar de lijken van de twee gevangenen en een dode en twee zwaar gewonde bewakers. Tot dusver is nog niet vastgesteld hoe de gevangenen aan hun vuurwapens zijn gekomen. Mogelijk hebben zij deze aan de bewakers ontfutseld toen deze hen uit hun cel lieten. KOPENHAGEN De Duitse kustvaarder Azimert, waarvan de bemanning een drinkgelag had aan gericht, is op de zuidkust van Zwe den gestrand. Toen het feest in volle gang was, klom de kapitein naar de brug en zette het roer op de automaat. Hij greep nog enkele flessen drank en sloot ziohin zijn hut op. Het schip koerste regelrecht op de kust af en liep aan de grond. Toen de opvarenden aan land waren ge bracht, verklaarde de kapitein niet te weten waar hij was. Hij is giste ren door de Zweedse politie gearres teerd. ADVERTENTIE brandmerkt 20 miljoen mensen elk jaar komen er een half miljoen melaatsen bij lepra bedreigt onnodig het leven van ontelbare kinderen dit voorkomt u met f. 2,50 per kind voor f. 11,— geneest u een slachtoffer steun daarom wereldlepradag doe het nu direct als nou 'ns iedere nederlander... wereldlepradag den haag Oet kolonialisme is een overwonnen begrip. Over de wandaden en verdiensten er van nu te spreken, is een nutteloze be zigheid. Het tydperk is te kort van ons af er z(jn te veel gevoeligheden nog mee gemoeid, om er nu al afstand van te nemen. Er zijn ongetwijfeld dingen onder kolo niale heerschappij gebeurd dip de toets der kritiek niet kunnen door staan. Er is door de vroegere koloniale landen soms uitentreuren over uitge weid. Slechte voorbeelden zijn er als waar- schuwingen, niet om nagevolgd te worden. Wat nu evenwel in Guinee geschiedt, is een zaak die de toets der kritiek ook niet kan doorstaan. Het doet den ken aan de ergste showprocessen die in dictatoriale landen zijn gehouden, aan de massale veroordelingen en exe cuties die vlak na de rode revolutie in 't China van Mao werden gehou den. Op zijn minst is het een farce van een rechtsgeding dat hier ver toond werd. Men kent de feiten. De heerser van Guinee, Sekoe Toeré, begonnen als president, heeft zich langzamerhand ontwikkeld tot een dictator. Vele po litieke tegenstanders van hem hebben hun toevlucht moeten zoeken in de omringende landen of zijn naar Lon den of Parijs uitgeweken. Want Sekoe kende geen genade voor wie vermoedde dat hij zich tegen hem keerde. "Tkeze houding van de president is nog verergerd sinds de poging tot een gewapende staatsgreep die in novem ber vorig jaar plaats had. Of de opstandelingen al dan niet offi ciële of officieuze steun genoten van Portugal is nooit uitgemaakt. Zeker is wel dat Portugal bitter weinig sympathie voor zijn buurland toonde. In Conakry, de hoofdstad van Guinee, zetelde immers de leiding van de be vrijdingsbeweging voor Portugees Guinee, een beweging die een groot deel van dit land onder controle heeft, iets waar de Portugezen bitter weinig SEKOE TOERÊ macaber spel tegen kunnen doen. Men kan tenslotte niet in al zijn koloniën tegelijk ge noeg soldaten op de been houden om overal op te treden. Tegen dit hoofdkwartier moet de actie van november grotendeels gericht zijn geweest. Sekoe Toeré heeft een aantal van de overvallers naar hij zegt in han den gekregen. Maar tegelijk begon hij een heksenjacht op een aantal vreemdelingen die in Conakry verbleven en die hem om de een of andere reden, misschien alleen al door hun aanwezigheid hinderden. /~kf deze achterdocht is aangemoedigd door de sinds kort in Conakry ze telende Oostduitse gezant is niet be wezen. Wel is zeker, dat onder de verdachten een aantal Westduitsers was. Bij de „berechting" is gespot met alle regels van het recht. Er is geen openbare rechtszitting ge weest, er is niet bekend of er getui gen dan wel verdedigers waren en hoe de beklaagden zich mochten ver dedigen. Het parlement van Guinee, bezet met louter aanhangers van Toeré, was voor deze gelegenheid gebombardeerd tot gerechtshof, ook al een zaak die nu niet in het normale rechtsgebruik voorkomt. De vonnissen werden ook niet in de rechtszaal, maar in het stadion op een politieke bijeenkomst bekendgemaakt. Ook al weer een zaak die niet klopt. De president maakte reeds tevoren be kend, dat hij van zijn gratierecht af zag. De 58 aanwezige ter door veroordeelden hebben hun vonnis in het openbaar moeten ondergaan. "TJergelyke barbaarse strafoefeningen kunnen alleen maar een veroorde ling inhouden van degene die ze uit laat voeren. Wil Sekoe Toeré enigszins aanspraak maken op geloofwaardigheid van zijn beweringen, dan had hij toch min stens de elementaire rechtsregels moeten laten toepassen. Wat nu in Conakry is vertoond is een lugubere komedie die met rechts niets te maken heeft en die toont, dat Gui nee niet onder de rechtsstaten meer gerekend kan worden. Dat zou op zich misschien niet zo erg zijn, als er geen mensenlevens mee gemoeid waren. Maar die zijn in alle dictaturen nooit hoog genoteerd geweest. NEURENBERG Een man die des tijds korporaal Adolf Hitler in de eer ste wereldoorlog bevelen heeft gegeven, is maandag in de leeftijd van 78 jaar overleden. Het is Karl Frobenius, die Hitiers compagniecommandant geweest is. Hij werd in de jaren twintig predikant. Frobentius was een uitgesproken te genstander van het nationaal socialisme en een actief lid van de z.g. „Bekennt- niskirche" van ds. Niemöller die tegen Hitier gekant was. Maar ondanks zijn oppositie, is Fro benius nimmer gevangen gezet. In 1959 legde ds. Frobenius zijn ambt neer.

De Vallei | 1971 | | pagina 6