Voortbestaan aantal buurthuizen in gevaar is Wél een autoshow in Amsterdam Gaaf portret van menselijk arts en ongeneeslijke zieke Heer Bommel en de waarde ring ANDY WILLIAMS TERUG OP TV VANAVOND MORGEN Juventus- F.C. Twente programmaos M DINSDAG 26 JANUARI 1971 Protest staking in hele land dreigt Er dreigt zich een drama te voltrekken in het wijk-, buurt- en clubhuiswerk in ons land. Ordinair geldge brek ligt als een strop om de hals van de ongeveer 2500 academici, cultureel werkers, sociaal werkers, jeugdleiders, enzovoort, die een belangrijk stuk wel zijnswerk proberen waar te maken. Als er niet snel een oplossing komt zullen dit jaar ten minste vijftig buurt- en wijkhuizen moeten sluiten. Het is slechts een begin. Er zullen er daarna nog meer volgen, want zo'n 350 van de zeshonderd huizen zijn noodlijdend. Wanneer de eerste vijftig huizen dit jaar worden geslo ten, staan er op hetzelfde ogenblik ongeveer tweehonderd maatschappe lijk bewogen en geschoolde perso neelsleden op straat. Geladen Billijk Volksbuurten Subsidies Sanering Waterdicht TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO In werkelijkheid is de acute drei ging nog veel groter: Het bestuur van de Salco (de overkoepelende organisa tie, die het buurthuiswerk in ons land organiseert) heeft uit eigen kring het voorstel gekregen, om als er één huis moet sluiten, als protest onmiddellijk alle andere 599 wijkhuizen ook te sluiten. Alle 2500 personeelsleden zou den dan werkloos zijn. Het zou tevens het einde betekenen van het wijk-, buurt- en clubhuiswerk in ons land. De kans dat dit voorstel wordt aange nomen is groot. De stemming van de bestuurders is té geladen. De Salco (afkorting voor Stichting Samenwerkende Landelijke Organen voor Wijk-, Buurt- en Clubhuiswerk) heeft de financiële noodsituatie enkele weken geleden in de publiciteit ge bracht. Een groot aantal jeugdleiders heeft een actiegroep gevormd onder de naam „Meer Poen om Welzijns werk te doen". In de meeste grote Geldgebrek strop om hals Een kijkje in een van de zes honderd buurt- en wijkhuizen die ons land telt. Meer dan de helft ervan kampt met geld gebrek, en alleen dit jaar al raakt het voortbestaan van vijftig ervan ernstig in gevaar. Op zijn beurt wijst het ministerie zijn verantwoordelijkheid af, waar het de lege geldbuidel van het buurt huiswerk betreft. De heer K. Laansma van het departement verzekert name lijk, dat de financiële steun voor het noodlijdende buurthuiswerk vooral van de gemeenten zal moeten komen. bu u rthu is werk steden van ons land zijn plaatselijke actiegroepen opgericht. In de Tweede Kamer en in de Rotterdamse gemeen teraad zijn vragen gesteld over deze kwestie en het bestuur van Salco heeft een vergeefs gesprek gehad met minister Marga Klompé. Het wijk-, buurt- en clubhuiswerk is voortgekomen uit een aantal kerke lijke en maatschappelijke organisa ties, die in volksbuurten probeerden iets te doen voor de buurtbewoners. In deze stadsdelen wonen immers van oudsher de mensen, die in onze sa menleving vaak het slechtst worden betaald en gehuisvest. Er werden wijkhuizen gebouwd of gehuurd, waar bijvoorbeeld debe jaardenhulp voor die buurt werd on dergebracht, waar het jongerenwerk en de recreatie voor volwassen buurt bewoners een onderdak heeft, waar cursussen, gespreksavonden en lezin gen worden georganiseerd. Vanuit de ze wijkhuizen werd vaak gevochten voor een speeltuin in de buurt. Kortom, alle manifestaties worden in de wijkhuizen gecentraliseerd, waaraan de vaak gediscrimineerde bewoners van volksbuurten behoefte hebben. Voor de welzijnswerkers, die in deze huizen hun dagelijkse werk vinden zijn al die activiteiten evenzo- vele mogelijkheden om toegang te krijgen tot de eigenlijke problemen van de volksbuurtbewoners. De behoefte aan dit welzijnswerk blijkt volgens de deskundigen nog steeds toe te nemen. Alleen al de Sal co heeft de afgelopen twee jaar meer dan 150 activiteiten in wijkhuizen ontwikkeld: Manifestaties, waarvoor het initiatief door de buurtbewoners zelf was genomen. Geldgebrek dreigt nu aan dit werk een einde te maken. De subsidies van Rijk en gemeenten blijken onvoldoen de te zijn. In de praktijk komt het erop neer, dat het Rijk veertig pro cent subsidie geeft. Op hun beurt streven de gemeenten naar een subsi die van 45 procent. Volgens directeur-voorzitter dr. G. van der. Top van de Salco komt het echter maar weinig voor, dat de ge meenten inderdaad met die 45 procent over de brug komen. „Er zijn talloze gemeenten, die maar dertig procent of nog minder geven, want deze bijdrage ligt in de sfeer van de niet-verplichte overheidsu itga ven". Maar in principe wordt het buurt huiswerk dus voor in totaal 85 pro cent gesubsidieerd. Vijftien procent moeten de besturen van de huizen zelf bij elkaar zien te brengen. En daar zit nu juist de moeilijkheid. Dat geld moet er komen door middel van kaartavondjes, fancy fairs, giften en gebedel. In de praktijk zijn die bron nen te onzeker gebleken. Bovendien moeten de besturen van de huizen ie der jaar éérst aantonen, dat zij die vijftien procent bij elkaar hebben ge scharreld, voordat de overheid haar subsidies betaalt. Van der Top: „Wij werken aan het welzijn van de sociaal zwakkeren. Wij hebben dus domweg een maatschap pelijke functie. Wanneer de overheid daarvan het belang zou inzien, dan zou het billijk zijn, dat wij voor hon derd procent zouden worden gesubsi dieerd. Waarom bijvoorbeeld de ge zinszorg in ons land wél en het buurt huiswerk niet?" Voorlopig zit het er niet in, dat die wensdroom zal worden gerealiseerd. Het ministerie is bereid de subsidie te verhogen van 45 naar 47 procent, maar alleen op voorwaarde dat kan worden aangetoond, dat de moeilijk heden bijzonder groot zijn. Volgens de heer Van der Top wordt het buurthuiswerk steeds meer be trokken bij noodzakelijke activiteiten in de stadswijken. Maar de besturen van de huizen kunnen die snelle ont wikkeling door geldgebrek niet bij houden. De kostenstijgingen kunnen door de subsidies niet meer worden opgevangen. Volgens Van der Top zouden de problemen de wereld uit zijn, wanneer hij en de zijnen de ze kerheid zouden hebben ieder jaar vijftien procent van de exploitatiekos ten op tafel te kunnen leggen. „Op het ogenblik vragen de bestu ren van de huizen ons voorschotten om aan het einde van de maand de salarissen te kunnen betalen. Maar wij moeten steeds „nee" zeggen, om dat wij het geld niet hebben", zegt hij. Bovendien is er het punt van de gebrekkige coördinatie tussen de ver schillende maatschappelijke organisa ties, die vaak in één beurt opereren. Wanneer die organisaties zouden gaan zitten, dan zou er al heel wat goedko per kunnen worden gewerkt. Voor het auto-record] eerst geen aar? Terwijl Duitsland, een van de rijkste autolanden van Europa (1 auto op 4 Duitsers) zijn grote autoshow in Frank fort dit jaar om financiële redenen moet laten schieten, maakt Nederland, bijna het armste autoland van Europa (1 op 5, in 1960 1 op 21), zich op, om over veertien dagen het publiek weer te laten zien wat er allemaal te koop is op vier wielen. De autohandel en auto-industrie heeft een recordjaar achter de rug: 432.321 stuks verkocht. De verwachting is, dat over tien jaar ieder Nederlands gezin tenminste één auto heeft en toch is de handel en de industrie niet bijster optimistisch. Het wordt namelijk zeer waarschijnlijk geacht, dat dit jaar de verkoop voor het eerst geen nieuw re cord zal brengen. De belastingdruk op de aüto en het autorijden zijn opnieuw verzwaard, de auto is voor het eerst sinds tien jaar duurder geworden en er is enige aarzeling in de conjunctuur. Maar het publiek heeft degenen, die op autogebied prognoses maken, in- het verleden al eens vaker voor verrassin gen gesteld. Dat zou best wéér eens kunnen gebeuren, want uit enquêtes is gebleken, dat het voornaamste argu ment van de adspirant-automobilist nog steeds is het onafhankelijk willen zijn („any time" en anywhere" - zowel za kelijk als in de vrije tijd). Wel weer een record is de oppervlak te van de expositie: ruim vier en een halve hectare RAI-hal met 187 expo santen uit 12 landen met 65 automer ken. Voor het eerst in Europa is in de Amsterdamse RAI ook een stand waar men kennis kan nemen van het pro bleem van de luchtverontreiniging, de research van de auto-industrie op dit gebied en de eigen „inbreng" van de automobilist zelf. Veel groot nieuws biedt deze show niet, want aan de RAI gaan enkele an dere exposities in Europa vooraf. Niet- emih. zijn in Amsterdam voor het eerst erschillende nieuwe 1971-modellen te en, zoals de BMW 2000 Touring, de ïevrolet Vega 2300, de DAF Mara thon, een tweetal Datsuns en wat sta tioncar-versies van andere merken. Veel belangstelling zullen ongetwij feld krijgen de futuristische modellen van Ford en Vauxhall, een serie suc cesvolle renwagens, alsmede de tiental len stands met accessoires. Deze twaalfde autoshow van na de oorlog wordt op donderdag 11 februari geopend door de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker, met wie autohandel en industrie graag nog een appeltje zouden willen schillen (mogelijk een wederkerig verlangen...) De auto-RAI blijft tot en met zondag 21 februari geopend. Maar dat schijnt zelden te gebeu ren. Iedere organisatie denkt met ei gen subsidies een koninkrijkje te kunnen opbouwen. Van der Top er gert zich daaraan: „Er zijn wijken", zegt hij, „met vier of vijf dure gebou wen voor welzijnswerk. Soms zelfs in één straat. Dat kun je toch geen ge zond bedrijfsbeleid noemen. Daarom zijn onze problemen van structurele aard. Er zou een grondige sanering moeten komen". Zijn ideaal: In iedere stad zou een soort welzijns-planbureau moeten ko men, dat in de verschillende buurten markt-onderzoeken verricht naar de behoefte van de bewoners. Het minis terie zou dan een aantal subsidierege lingen moeten maken, waaruit de maatschappelijke werkers kunnen putten, naar gelang de behoeften van de buurt. Want iedere wijk kent an dere problemen. In een nieuwbouw wijk zul je je meer moeten richten op de jongeren, dan op het bejaarden probleem". „Maar", zegt Van der Top, „het lijkt wel of de overheid die noodzaak om te saneren niet inziet. Zij heeft water dichte schotten neergezet tussen de verschillende subsidieregelingen". TVa „Bomans in triplo" heeft de NCRV gisteravond opnieuw een programma gelanceerd dat wellicht nog vele dagen stof tot nadenken zal geven, namelijk „....tenzij een won der gebeurt", een tv-gesprek van Henk Mochel met prof. dr. C. van der Meer, als internist verbonden aan het ziegenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam, en een radio-gesprek (lees: geluidsband van een film) van deze medicus met een ongeneeslijke zieke, die hij op diens dood moest voorbereiden. Het was aanvankelijk de bedoe ling van Henk Mochel een documen taire over euthanasie te vervaardi gen, maar de VARA had daar enige tijd geleden al zo uitvoerig aandacht aan besteed dat hij er maar van af had gezien en min of meer een por tret was gaan maken van prof. dr. Van der Meer. Hierin kwamen na tuurlijk onvermijdelijk de euthana sie en een nauw daaraan verwant onderwerp als de reanimatie wel even ter sprake, maar er werden nog veel meer facetten te berde ge bracht, die zich alle concentreerden rond de relatie tussen de arts en zijn patiënt, in het bijzonder in verband met de aanstaande dood van de pa tiënt. De grootste winst van het televi sie-interview was naar mijn mening, dat de kijker via de persoon van prof. dr. Van der Meer wel de in druk moet hebben gekregen, dat een arts óók een mens is. Hiermee doel ik niet in de eerste plaats op de con flictsituaties waarin hij kan komen te verkeren, de fouten die hij kan maken en de verantwoordelijkheid die hij draagt, maar op het feit dat er blijkens de persoonlijkheid van de geïnterviewde ook medici bestaan die hun patiënten niet louter als pa tiënt, maar ook als mede-mens be schouwen en behandelen. Een groot goed in een tijd waarin zoveel ont huld wordt over de vaak minder humane manier waarop met name De NOS-radio zendt woensdag middag a.s. van 14.25 tot 16.00 uur via Hilversum 2 een rechtstreekse reportage uit van de voetbalwed strijd Juventus-FC Twente, welke die middag in Turijn wordt gespeeld in de kwartfinale om de Runners Up-cup. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoom en Joop Niezen. Ook de retumwedstrijd, die woensdag 17 februari in het Diek- manstadion in Enschede wordt ge speeld zal rechtstreeks door de NOS-radio worden uitgezonden. ziekenhuispatiënten door sommige medici worden bejegend. Prof. dr. Van der Meer, die zich nauw betrokken voelt bij het lot van de ten dode opgeschreven pa tiënt (omdat hij in hem een zelf be handelde patiënt verliest, omdat hij op de afdeling waarin hij werkt zeer dikwijls met de dood wordt gecon fronteerd en omdat hij zich afvraagt wat hij als christen met zijn arts zijn moet doen), kwam niet alleen uitstekend uit de verf als een man die zijn uiterste best doet om de aan hem toevertrouwde patiënten zo goed mogelijk als mede-mens te be geleiden, maar ook als iemand die net als alle niet-medici tegenover de dood maar een leek is en daarom bij iedereen aandrong op een voortdu rende bezinning op de (vaak plotse linge) dood. Misschien hebben sommige kijkers zich een beetje geërgerd aan het glimlachje waarmee prof. dr. Van der Meer over het zo ernstige on derwerp sprak. Ik geloof echter (en een bevriend medicus die de uitzen ding óók gezien heeft was tot dezelf de „diagnose" gekomen), dat dit moet worden toegeschreven aan het feit dat het om een zo delicaat on derwerp ging. Een kwestie van schroom dus, zoals sommige mensen tijdens de confrontatie met een ver schrikkelijke situatie plotseling be ginnen te gieren van het lachen, waar zij eigenlijk in huilen zouden moeten uitbarsten. XJet tv-gesprek mondde uit in de ra dio-uitzending van prof. dr. Van der Meers gesprek met de man aan wie hij duidelijk moest maken dat zijn ziekte ongeneeslijk was. Op mij maakte dit gesprek geenszins de in druk van inbreuk op privacy. Juist doordat prof. dr. Van der Meer ui terst omzichtig interviewde en de zieke dujdelijk liet toegroeien naar de erkenning van het voldongen feit, dat hij echter al enige tijd geleden had zien aankomen. Beklemmend was ook de verandering van intona tie in de stem van de patiënt, naar mate het gesprek en dus de groei naar de confrontatie met zijn lot, vorderde. Typerend voor de mense lijke behandeling door prof. dr. Van der Meer was aan het einde zijn ad vies aan de patiënt om ook na deze erkenning van zijn situatie contact met hem te blijven zoeken. De NCRV heeft met deze uitzen ding voor de zoveelste maal bewe zen, hoe waardevol media als radio en televisie op hun geheel eigen wij ze kunnen worden ingeschakeld waar het om werkelijke communica tie gaat. Een nadeel is natuurlijk wel, dat .men zich na afloop niet al le, stuk voor stuk belangwekkende, details meer kan herinneren. Ook deze documentaire zou dus eigenlijk in boekvorm moeten verschijnen. T^enslotte nog enige kritiek. Het zo A prachtig afgeronde radiogesprek werd niet gevolgd door een voor na dere bezinning van de luisteraar zo welkome minuut stilte, maar door een onmiddellijk er aan vastgekop pelde „dagsluiting" van dr. Okke Ja ger. Ik kan me voorstellen dat sommi ge christelijke luisteraars dit praatje als houvast-voor-de-nacht even no dig hebben gehad, maar op mij had het een effect als dat van een boe merang, ja van een dood-doener, vooral nu de NCRV met deze uitzen ding ook zoveel niet-christenen zal hebben benaderd, tegenover wie de mens prof. dr. Van der Meer in hun laatste ogenblikken ongetwijfeld veel minder bekeringsijver aan de dag zou hebben gelegd dan dominee dr. Jager. Maar misschien hebben de meeste luisteraars de knop wel di rect omgedraaid en zelf in stilte na gedacht, christelijk of niet-christe- lijk. J. v.d. K. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 KRO: Wij, Heren van Zichem, tv-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.21 KRO: (K) The Andy Williams Show. 21.11 Brandpunt Special. 21.56 (K) Paul Vlaanderen: 3. De zwarte kamer, TV-serie. 22.46 NOS: (K) Journaal. 22.51-23.21 TELEAC: Oppervlakte, volume, raaklijn - les 3 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Kunstrubriek. 19.30 AVRO: TopPop: Popshow voor de jeugd. 20.00 (K) Journaal. 20.21 Peyton Place, TV-feuilleton. 21.10 (K) AVRO's Sportpanorama: De Spaanse Rijschool. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: En Frangais les 3 (herh.). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Tips voor vakantiegangers. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Na een onderbreking van enkele maanden start de KRO-televisie vanavond met de eerste van een nieuwe serie Andy Williams-shows, die uit 23 afleveringen bestaat. In de show neemt uiteraard Andy Williams zelf de eerste plaats in, maar daarnaast heeft hij een aantal steeds terugkerende medewerkers om zich heen verzameld. De beer, die in het vorig seizoen steeds zijn „coockie" vroeg, keert opnieuw te rug. In de huid van de beer zit de Belgisch-Hongaarse acteur Janos Progaska. Andere vaste medewerkers zijn: de comedian Charlie Callas, die als Koffer, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met Nieuws. 19.25 (K) Der Mann mit dem Koffer, TV-serie.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Quiz. 21.00 Der plözliche Reichtum der armen Leute von Kombach, speelfilm. 22.40 (K) Journaal, com mentaar en weerbericht. 23.00 Film reportage. 23.45 (K) Nieuws. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Amusementsprogramma. 19.10 (K) Abenteuer im Regenbogen- land, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, ac tualiteiten en weerbericht. 20.15 Sportprogramma. Aansluitend: Nws. 21.00 (K) Department S, TV-serie. 21.50 (K) Filmreportage. 22.20 (K) Nieuws en weerbericht. 22.30 (K) Othon, Franse speelfilm. Aanslui tend: Filmforum. 0.30 Einde uitzen ding. 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar). 14.00 Huisbezoek, pastoraal gesprek. NCRV: 14.10 (S) Semi-klas- sieke orkestwerken (gr.). 15.00 In 't zilver, programma voor oudere luis teraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de 7089 De banjervogel 'had een grote boog in de lucht beschreven en naderde nu opnieuw met akelig vleugelgeklapper in een duikvlucht. „Gauw!" riep Tom Poes, terwijl hij de mand greep. „Onder die overhangende rots kan hij ons van boven af niet pak ken!" Heer Ollie had deze raad niet nodig. Door een fijn instinct gedreven draafde hij over de rots vlakte naar de aangeduide plek en trok zich zo ver mogelijk in de schaduw terug. Van daaruit zag hij dat het beest teleurgesteld daalde en toen vastberaden, met waggelende tred op zijn schuilplaats toe kwam lopen. ..D-doe iets!" riep heer Bommel met over slaande stem. „Z-zie je niet, dat hij ons hier kan pikken? Sta daar niet, jonge vriend! S-strooi wat zangzaad, bedoel ik!" Tom Poes zag daar weinig heil in, maar omdat hij zo gauw niets beters wist te verzinnen roerde hij in de piknik-mand totdat hij een paar zakjes vond en die wierp hij naar de naderende monstervo- gel. Die pikte het eerste op in een gewoon tegebaar, doch toen bleef hij verrast staan, terwijl hij vol genot de ogen sloot. En daarop begon hij met grote aandacht de zaden op te pikken, die uit de openge barsten pakjes gevallen waren en om hem heen over de grond lagen. „Mijn list werkt", fluisterde heer Ollie, het voorhoofd bettend. „Hij vindt het lek ker!" „Ja", zei Tom Poes. „Maar het is jam mer, dat ik er zo weinig van heb. En ze zijn nogal klein; het zijn zonnebloempit ten. We moeten weg zien te komen voor dat hij klaar is." NEDERLAND I 10.45-12.00 NOS/NOT: Schooltelevi sie. 17.00-17.30 (K) AVRO: Kinderpro gramma. DUITSLAND I 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond. 10.30 Filmre portage. 11.15 (K) Die Umschau. 12.15 Liedjesprogramma. 12.50 (K) Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 (K) Journaal. 16.15 (K) Nieuws. 16.20 Voor de kinderen. 16.55 (K) Idem. 17.10 (K) Amuse mentsprogramma. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.10 Kinderprogramma. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Programma voor oudere kijkers. AansluitendLiefdadigheidsoproep. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Luister uitn thuis: verzoek- platenprogramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nws.; 9.00-9.10 (S) Gym nastiek voor de huisvrouw). 9.35 Voor de kleuters. 9.50 Vier eeuwen muziek: componisten en hun wer ken, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua- Magazine: nieuws, nieuwtjes, repor tages, commentaren en muziek. KRO: 12.00 (S) Van Twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; kapitein Weird door de scene „vliegt", en Jerry Maren als „de kleine generaal". Een grote rol ver vullen ook in elke show de bijzonder springerige en komische „Flying Sil verman Brothers". De speciale gasten in de eerste af levering zijn: de Supremes en actri ce Barbra Bane en acteur Martin Landau, die hoofdrollen speelden in de ook in ons land bekende televi sie-serie „Mission impossible". Nieuw in de serie Andy-Wil- liams-shows is de rubriek „Sing that song again", waarin artiesten uit vroeger jaren de kans krijgen een van hun successen te laten herleven. 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar). 14.00 Huisbezoek, pastoraal gesprek. NCRV: 14.10 (S) Semi-klas- sieke orkestwerken (gr.). 15.00 In 't zilver, programma voor oudere luis teraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de kleuters. 17.30 NCRV en Bloc: ac tueel programma met muzikale illu stratie. (Overheidsvoorlichting: 17.50-18.00 Tekst en uitleg een driewekelijkse rubriek van het mi nisterie van onderwijs en weten schappen. Joop van Zijl in gesprek mmet prof. dr. ir. A. W. van den Ban, voorzitter van de landelijke commis sie voor academische studievoorlich ting. Onderwerp: Straks, studeren; 18.30-18.41 Nws.). NOS: 19.00 Open baar Kunstbezit. Politieke Partijen: 19.10 Uitzending van DS'70. NOS: 19.20 Dokter voor alles in het groene bos, documentaire uit de se rie Suriname Antillen. 20.00 (S) Woensdagavond muziekmagazine, waarin nieuws, reportages, inter views en commentaren over muziek, en klassieke en moderne muziek. 22.30 Nws. 22.38 (S) Cosa Nostra ook uw zaak. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek en informatie. (7.33 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). 9.00 VARA-radioweekblad voor de woensdagochtend, gevarieerd pro gramma met om 9.35 Waterstanden; om 9.40 Schoolradio; om 10.15 Ko ning Klant; om 10.45 Voor de kleu ters; om 11.00 Nws. en om 11.03 Kof fiepauze. 12.00 (S) Licht strijkorkest en soliste. 12.25 Goede wijn behoeft geen kras: opnieuw uitgebrachte op namen van jazz- en amusementsmu ziek. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Speelruimte: gevarieerd pro gramma met om ca. 13.45 Gesproken portret; om ca. 14.00 Operettewereld; om ca. 14.35 Kinderkoor: liedjes van vroeger; om ca. 14.50 (S) De dood van dokter As, hoorspel: om ca. 15.40 Een grote naam van toen: pro fiel in muziek; om 16.00 Nws.; om 16.03 In mijn tijd, gesprek; om ca. 16.30 In de Toonzaal: muziekpro gramma voor de jeugd. 17.02 Licht orgelspel. 17.25 Tango-rumba-orkest met zangsolisten. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. 18.30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 (S) VARA-Dansorkest en solisten. 20.10 (S) Promenade orkest met zangsoliste. 20.45 Confrontatie: discussieprogramma. 21.15 Nu, en...: satirisch programma. 21.40 (S) Ste reo-Pop. 22.30 Nws. 22.38 Mededelin gen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Radio Jazz Magazine. 23.25 (S) Radioka merorkest met zangsoliste: muziek. 23.55-24.00 Nws. ILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Van meet af aan...: lichte platen. 10.00 Nws. 10.03 Radiojournaal. 10.06 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk platenpro- gramma. (13.00 Nws.) 13.03-13.06 Ra diojournaal). 14.00 Nw 14.03 Gim mick: licht platenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boetiek. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Lichte platen. (17.00-17.05 Radiojournaal).

De Vallei | 1971 | | pagina 8