Komenblijven en gaan Vlucht als schrikreactie na ongeluk Raad Rhenen wil beter plan voor plattegrond V olgende week experimenteren Raadhuis Rhenen hoort bij toren en kerk in zuid Mr. Deen houdt mond dicht 1 A Geen maatregelen tegen Rhenen se vuilstortplaats Legpluimveehouderij had in '70 100 miljoen verlies Wie mist muts? Excursie naar Gem .museum E. P. VAN DIJK: Jeugddienst Geen paniek bij oversteken Oud- p a pier a ctie Ons Genoegen Rodekruis- colonne krijgt aestalte G.S. van Gelderland: DOOR ABNORMAAL LAGE Nieuwe vleugel aan Prinses Beatrixscliool WOENSDAG 27 JANUARI 1971 4> JjPswiP ZWIJGEN MONUMENT WENS 55 55 NIET SLECHT VERBRANDING GRONDDAM Een drietal dat gisteravond speciale belangstelling genoot. De SGPer E. Langeraar werd gisteravond als raadslid beëdigd. Hij volgde de heer J. van Wijk op. Naast hem mr. J. Deen die zijn kaken stijf op elkaar hield toen hem nog eens uitleg gevraagd werd in de affaire-intervie HW. Daarnaast mevrouw I. E. Clous die haar laatste raadsvergadering meemaakte, wat zij op een gegeven ogenblik ernstig betreurde. RHENEN De opvolging van mevrouw I. E. Clous-Veen in de gemeente raad van Rhenen heeft niet glad gezeten. De raad had gisteravond geen moeite met het onderzoek van de geloofsbrief van drs. Griffioen, maar het feit dat hij de achtste plaats innam op de lijst van de gecombineerde club D'66/PPR, die ook mevrouw Clous had voortgebracht, was voor de heer Van Donselaar (CH) voldoende om een paar prikkelige opmerkingen te maken. Van Donse laar vroeg zich af hoe het zat met de openheid van de club zelf, die zei naar openheid in gemeentezaken te zullen streven. Misschien kon mevrouw Clous daar antwoord op geven, veronderstelde de CH-er. Nu, dat kon mevrouw Clous niet, want zij had zich reeds geruime tijd geleden onafhankelijk ver klaard. De groep D'66/PPR moest zelf maar antwoord geven. De januarivergadering gisteravond was de laatste die mevrouw Clous bij woonde. In februari zal drs Griffioen haar zetel bezetten. Nu komt volgende week maandag de raad in informele vergadering bijeen om voorgelicht te wouden over uitbreidingsplannen van de gemeente Rhenen. Burgemeester Bosch van Rosenthal nodigde groot moedig mevrouw Clous voor deze bij eenkomst uit. De heer Griffioen mocht er wat hem betrof, hoewel hij nog niet beëdigd was, gerust bij zijn. UTRECHT Door tijdig uit zijn au to te springen, heeft de heer G. G. Meurs uit Ederveen er dinsdagavond het leven vanaf gebracht. Kort na de sprong botste de auto op een niet- beveiligde overweg tussen Lunteren en Ede tegen een passerende trein. De man raakte kennelijk zo overstuur van het ongeluk, dat hij het op een lopen zette. Hij liep evenwel in de ai'men van een met een hond surveillerende poli tieman, die een kalmerende invloed had. De trein werd licht beschadig! en liep zeven minuten vertraging op. ELST Gevonden: donkergroene muts. Verloren: regenbroek en doublé hor loge. Inlichtingen Rijkspolitie. Mevrouw Clous had het deze voor haar laatste raadsvergadering best naar haar zin. Eenmaal kwam de heer Van haar straatje Donselaar helemaal toen hij voorstelde een referendum te houden over de plaats van een nieuw raadhuis voor Rhenen. Dit voorstel ont lokte het onafhankelijke raadslid hoe rageroep. En later op de avond ver klaarde ze helemaal niet meer weg te willen, toen burgemeester Bosch zei dat een opmerking van mevrouw Clous hem helemaal uit het hart gegrepen was. De PvdA-fractieleider mr J. Deen krijgt helemaal nieuwe buren. De plaats van de SGP'er Van Wijk werd gisteravond voor het eerst ingenomen door de heer E. Langeraar. Deze laatste zweeg tijdens de vergadering op gepas te wijze. Met dat zwijgen behoorde hij overigens tot een- groep van zes raads leden plus één wethouder die gister avond de werkzaamheden beperkten tot het invullen van stembriefjes tijdens de schriftelijke stemmingen voor de be noeming van enkele personen. RHENEN De raad was gisteravond niet tegen een renteloos voorschot aan de VVV te Rhenen, maar wilde wel een beter plan. Tienduizend exemplaren van een plattegrond annex wandelkaart a raison van één rijksdaalder raakte je in jaren niet kwijt en dat was te gek. Het college wilde nog wel eens overleg gen met de VVV. In ieder geval komt er binnenkort een voorstel tot uitgifte van een soort voorlichtingsmapje aan nieuwe inwoners van Rhenen. Burge meester Bosch veronderstelde dat een en ander wel te combineren zou zijn. Het college van b. en w. had voorge steld de VVV zesduizend gulden rente loos voor te schieten, waarvan jaarlijks vijftienhonderd gulden terug moest ko men. Op 4 februari a.s. organiseert de afd. Amerongen van de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen voor haar leden een middagexcursie naar het gemeente museum te Arnhem, waar Pierre Jans sen de dames persoonlijk zal rondlei den. Tijd van vertrek is om 13.21 uur per lijnbus van de NBM vanaf halte „Cor rect" ofwel Amerongen Dorp. Zij, die belangstelling hebben voor deze excur sie gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij mevr. Van de Pol-van de Kop tel. 1387 of bij mevr. Holzschuher von Harrlach-Brinkhof tel. 1862. Burgemeester Bosch bezorgd over werkgelegenheid V Antenne-misère niet uit de wereld RHENEN Aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering in 1971 noemde burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal in een kleine verlate nieuwjaarsrede een aantal cijfers op die betrekking hadden op allerlei bezigheden van de gemeente Rhenen. Er bleken in 1970 bijvoorbeeld 111 huwelijken gesloten, terwijl 9 echtscheidingen een feit werden, De woningvoor raad nam niet onbelangrijk toe. Een jaar geleden startte Rhenen met 4261 woningen en daar kwamen bij: 18 premiewoningen, 98 woningen in de onge subsidieerde sector en 71 woningwetwoningen. Dat was dus een toename met 217 stuks. Elf panden moesten worden gesloopt en 15 onbewoonbaar ver klaard. Van die laatste zijn echter nog zes huizen bewoond. gemeester zorgen. Momenteel waren er De werkgelegenheid baarde de bur- nog arbeidsplaatsen genoeg, maar vorig jaar nam het aantal toch met 100 af. En door de huidige crisis in de conjunctuur RHENEN Het uitgebreide voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van vijfduizend gulden voor het onder zoek van de restauratie en een daarmee verbandhoudende bestemming van het oude gemeentehuis, werd gisteravond maar moeilijk door de raad begrepen. De heer J. van Donselaar meende dat meteen al werd beslist dat het oude RHENEN De VVD'er A. Jansen probeerde gisteravond mr. J. Deen uit zijn tent te lokken, maar dat lukte niet zo best. De brief die de PvdA-fractie leider aan de leden van de gemeente raad had geschreven naar aanleiding van een artikel in Het Vrije Volk noemde de heer Jansen een typisch ad vocatenbrief je waarin netjes om de za ken heengedraaid wordt. Wat de libe raal helemaal niet leuk vond was het natrappen: „Terwille van de duidelijk heid stel ik, dat geen enkele van mijn toenmaals in werkelijkheid verstrekte gegevens en gedane uitingen door mij worden betreurd als ook dat ik te dien aanzien geen verwijt aanvaard". De heer E. P. van Dijk had dit ook al na trappen genoemd en dat kon je alleen maar Van een kleine jongen verwach ten. De heer Deen had geen enkele be hoefte om ook maar iets nader te ver klaren. Burgemeester Bosch kapte de zaak snel toen ir. Timmermans (VVD) aandrong op een bespreking. De burge meester als andere partij in het geding, voelde zich ook niet geroepen aan de kwestie nog woorden vuil te maken. raadhuis in ere werd hersteld, terwijl hij graag onderzocht wilde zien of het gemeentepersoneel niet beter in een nieuw gebouw, bijvoorbeeld aan de Groeneweg gehuisvest kon worden. Hij stelde voor een referendum te houden over de beste plaats voor een nieuw raadhuis. Hij kreeg fel tegenspel van de heer E. P. van Dijk, die meende dat het raadhuis bij de kerk en de toren behoorde. Dat was al jaren zijn stand punt geweest en hij bleef daarbij. Het in ere herstellen van het oude gebouw zou een belangrijke bijdrage kunnen betekenen in de verbetering van de be nedenstad. Nu was het er een grote rot zooi, merkte de heer Van Dijk op, en de mensen die de toestand niet kenden zouden er geen begrip van hebben. De onafhankelijke mevrouw I. E. Clous was het van harte met hem eens, ter wijl ook burgemeester Bosch ijverig zat te knikken. Mevrouw Clous meende dat hoe dan ook de plaats niet zo gek was, omdat feitelijk het Fred, van de Palts hof toch het hart van Rhenen was. Burgemeester Bosch van Rosenthal deed uit de doeken dat het ministerie van CRM slechts verzoeken om subsi die voor restauraties in behandeling nam, wanneer voor het onderhavige monument een bestemming was gevon den. Vandaar dat het college van B. en W. zich voorstelde het organisatiebu reau van de Vereniging van Nederland se Gemeenten te laten onderzoeken of het oude gemeentehuis opnieuw als ge meentehuis zou kunnen worden ge bruikt. Er zou dan overleg gepleegd worden met een architect van monu mentenzorg. De burgemeester vond de plaats een historisch goed punt. Vesti ging van de gemeentelijke diensten in de oude binnenstad zou de leefbaarheid ten goede komen. Evenwel werd de plaats voor een nieuw raadhuis nu niet vastgelegd. Ook waren nog geen over eenkomsten gesloten met architecten, hoewel burgemeester Bosch zelf hoopte de jonge architect van monumenten zorg, Wijma, in te kunnen schakelen, wanneer besloten werd tot het in ere herstellen van het oude gemeentehuis. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad daarna akkoord met het voorstel. zullen meer bedrijven gaan bezuinigen op personeel veronderstelde de voorzit ter. Erger nog: enkele bedrijven over wegen te sluiten, hoewel daartegenover staat dat besprekingen gevoerd worden over de vestiging van een nieuw groot bedrijf. Burgemeester Bosch zei toe in het aantrekken van nieuwe fabrieken selectief te zullen werken, opdat het woonklimaat van Rhenen niet aange tast zal worden. In het toespraakje passeerden een heleboel zaken de revue. Het zwembad bleek vorig jaar elf duizend bezoekers meer gehad te hebben dan in 1969. Blij was de burgervader met de urgentie verklaring voor een nieuwe openbare school in Eist. Als de gemeente nu nog geld had. dan was men alweer een heel eind verder op de goede weg. De heer Bosch adviseerde de raadsleden eens een kijkje te gaan nemen in de nieuwe bibliotheek. Dat was beslist de moeite waard. De opbrengst van de collecten noem de mr. Bosch een graadmeter voor de gemeenschapszin. Ruim vijftigduizend gulden was in het afgelopen jaar voor allerlei doelen ingezameld, en dat was een mooi bedrag. Daaruit bleek dat toch zeer velen op hun wijze bijdroe gen in de verbetering van e en in de verbetering van de gemeen schap. De burgemeester achtte het evenwel op zijn plaats op te roepen tot het opzijleggen van kleine politieke en menselijke verschillen en samen te werken in de opbouw van de gemeente Rhenen. De nestor van de raad, de heer E. P. van Dijk, meende dat die grote saam horigheid in Rhenen niet alleen uit de opbrengst van collectes bleek. De voortzetting van de toespraak van de burgemeester verzandde rap in een soort algemene beschouwing over de landelijke politiek. De voorzitter knikte E. P. van Dijk af en toe vriendelijk toe, maar vergat hem, misschien uit piëteit, af te hameren. De heer Van Dijk slaag de in een ellenlang betoog wel me vrouw Clous („kiezers wat heb heb je laten bedotten) op de kast te jagen, maar niet de heer Deen („wat ben je toch een kwajongen"). Een pleidooi voor law and order was het voorlaatste wat de heer Van Dijk opmerkte. Hij kwam eindelijk tot een eind met een verlate nieuwjaarswens voor de burge meester. Tot grote verrassing van de overigen deelde hij mee namens de he le raad te spreken. De heer Van- Donse laar vond dat best wanneer dat alleen op die gelukwens sloeg en mevrouw Clous vloog de heer Van Dijk nog even in de haren, wat de burgemeester zachtjes aan zijn eerder geuite wens deed herinneren: leg de kleine politieke en menselijke verschillen op zij. ^Toen kon de gemeenteraad van Rhenen aan de afwerking van de agenda beginnen. Zondagavond, 31 januari a.s. is er in de Andrieskerk te Amerongen weer een jeugddienst. In deze dienst zal voor gaan ds. F. B. Fennema uit Bilthoven. Dit zal de eerste dienst zijn, die geza menlijk door Hervormden en Gerefor meerden zal worden gehouden. Sinds de inwerkingtreding van de stoplichten bij de kruising Kon. Wilhel- minaweg met de Koenestraat en Im- minkstraat is het de laatste tijd her haaldelijk opgevallen en er werden ook enkele klachten'geuit, dat in het bij zonder wat oudere mensen schrikken als zij tijdens het oversteken van de Kon. Wilhelminaweg de voetgangers lichten plotseling zien overspringen op rood. Er is al een vraag gesteld of er niet voor kon worden gezorgd, dat deze voetgangerslichten wat langer op groen blijven staan. Bij navraag is echter gebleken, dat dit technisch een bijzonder moeilijke zaak is omdat alle lichten op elkaar zijn afgesteld. Wanneer tijdens het oversteken het licht op rood springt heeft men nog en kele momenten voordat het verkeer uit de Imminkstraat of de Koenestraat na dert. Zelfs als dat het geval is behoeft men nog niet in paniek te geraken om dat men als voetganger voorrang heeft op dit afslaande verkeer. AMERONGEN De leden van de muziekvereniging Ons Genoegen zullen zaterdag, 30 januari a.s. weer oud pa pier gaan ophalen. Verzocht wordt om oude kranten e.d. weer gebundeld van af negen uur 's morgens aan de weg gereed te zetten. (Van een onzer verslaggevers) RHENEN De misère van de ont vangst van de t.v.-zender Nederland II in Rhenen-zuid is nog niet van de baan. Men had de hoop gevestigd op de steunzender in Arnhem, maar de sig naalmetingen die vorige week donder dag plaatsvonden wezen deze week uit dat een andere oplossing gezocht moet worden. De afstand Arnhem-Rhenen wekte de verwachting dat het signaal van de Kematoren sterk genoeg was voor de levering van een goed beeld. Het alternatief is een verbetering van de ontvangst via kanaal 27. De Retam, die de Siemensapparatuur in Rhenen installeerde en onderhoudt, heeft donderdag merkwaardige dingen ontdekt. De verhouding signaal-reflex blijkt, op de antenne zo groot dat na versterking (via hoofdversterker en on derversterker) het beeld niet beïnvloed zou kunnen worden door de reflex. Me tingen op de kabel, die het signaal na versterking in de huiskamers brengt, wezeii uit dat de verhoudingen veran derd waren en wel in ongunstige zin. De reflex was zo sterk dat het beeld beïnvloed moest worden. Voor dit pro bleem is geen pasklaar antwoord. De apparatuur is niet slecht, integen deel zelfs zeer goed, deelde de Retam mee. Het bewijs daarvan wordt gele verd door de ontvangst van twee Duitse zenders. De beeldkwaliteit overtreft verre die van ontvangst via eigen an tennes, zoals tot voor twee jaar terug de enige mogelijkheid was. Men had een beetje gerekend op de Kematoren. Nu die afvalt zit de Retam voor een groot probleem. Een probleem dat evenwel erkend wordt en daarom grondig wordt aangepakt. Er zal een hele week nodig zijn om in overleg met Siemens, de bouwer van de apparatuur tot een verbetering te komen. Verwacht wordt dat volgende week veranderin gen zullen worden aangebracht, die echter experimenteel zijn, dus niet pre tenderen de moeilijkheden definitief uit de wereld te helpen. Verplaatsing van de centrale antenne voor Rhenen-zuid biedt volgens de re sultaten van het onderzoek van donder dag jl. ook geen oplossing. Het moet worden gezocht in de versterkers. De kosten van de verbeteringen zullen ge dragen worden door de gemeente Rhe nen die eigenares is van de centrale antenne-installaties. De kosten van het onderzoek vinden plaats op onder- houdsbasis en worden derhalve voorna melijk gedragen door de Retam. SCIIERPENZEEL Onder leiding van het actieve bestuur van de afdeling Scherpenzeel van het Nederlandsche Roode Kruis is men nu bezig aan he Roode Kruis is men nu bezig aan het oprichten van een colonne. Er wordt hard gewerkt onder leidine van de gro te animator de heer P. van Velzen uit Zeist. Toeh het bestuur van de afdeling Scherpenzeel vorig jaar een beroep op hem deed om een EHBO-opleiding te verzorgen was hij direct bereid. Nu kan men hem op maandagavond vinden in Filalethes om de leden van de colonne op te leiden en op donderdagavond in de kantine van de Controlasco voor de EHBO. De colonne begint al aardig ge stalte te krijgen. Iedere week komen er circa 25 mensen bij elkaar om een op leiding te ontvangen om in geval van rampen zijn medemens te kunnen hel pen. Ieder lid van de colonne heeft een bordje aan de deur gekregen. Verder werd de uitrusting die men hebben moet voor de plaatselijke colonne steeds uitgebreid. Ten eerste is het de bedoeling om het nodige oefenmateriaal bijeen te krijgen. Alle leden hebben al een standaard verband tas m hun bezit. Ook heeft men een standaard bed van een noodziekenhuis om te kunnen oefe nen hoe men een noodziekenhuis moet inrichten. Verder beschikt men over een alge mene brancard voor hulpverlening in Scherpenzeel. In april wil men een demonstratie geven voor de leden van het Rode Kruis. Ieder lid zal persoonlijk naar een verpleeghuis gaan om er ervaring op te doen. De Cuneratoren, in eerste in stantie beschouwd als boosdoener en enige oorzaak van slechte tv-ont- vangst in Rhenen-zuid, blijkt minder schuldig te zijn. Links op de foto de centrale antennedie momenteel on derwerp van gesprek is. Van een onzer rdacteuren ARNHEM Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben in antwoord op vragen van het provinciale-statenlid prof. ir. C. T. de Wit (PvdA) meege deeld dat zij ten aanzien van de vuil nisstortplaats van de gemeente Rhenen onder de gemeente Lienden géén maat regelen kunnen nemen in de zin dat de indertijd verleende hinderwetvergun ning wordt ingetrokken. Wél houden de problemen rond deze stortplaats de aandacht van GS. De Rhenense stortplaats onder Lien den staat in open verbinding met de Rijn; het wegdrijven van het vuilnis wordt zoveel mogelijk tegengegaan door middel van een drijfbalk met net. In de afgelopen winter is dit net bij hoog water gebroken en is een grote hoeveelheid drijvend vuil in de uiter waarden terechtgekomen. Dit water is in de hoogwaterperiode grotendeels weer opgeruimd. Hoewel de toestand waarin de stortplaats doorgaans ver keert redelijk te noemen is, is bij snel- wassend water niet te voorkomen dat er vuilnis wordt weggespoeld waardoor het oppervlaktewater wordt verontrei nigd. GS van Utrecht zijn van mening dat de stortplaats onder Lienden zowel uit overwegingen van landschapsschoon als van waterverontreiniging minder wenselijk is. Zij hebben het gemeente bestuur van Rhenen al in juni 1969 in overweging gegeven om mettertijd een andere oplossing voor de verwijdering ZEIST Vorig jaar hebben de producenten voor hun eieren gemiddeld 1,48 per kilogram ontvangen, 38 cent minder dan in 1969 en 54 cent minder dan in 1968. De voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. H. Garrelds, berekende woensdag in zijn jaarrede op de openbare vergadering van het Schap in Zeist de verliezen die de legpluimveehouderij in 1970 tengevolge van de lage prijzen heeft geleden op 100 miljoen ofwel 5,- per legkip. De heer Garrelds stelde, dat er een permanent bewakingssysteem zal moe ten komen om betere informatie moge lijk te maken over de graad van be scherming van de pluimveestapel en de werkzaamheid van de gebruikte ent stoffen. Ook noemde hij een stenger toezicht op de invoer van siervogels no dig. De totale exportwaarde van pluim- veehouderijprodukten bedroeg vorig jaar 828 miljoen, twaalf procent meer dan in 1969. Het aantal uitgevoerde consumptie-eieren steeg met ruim 17 procent tot 1333 miljoen stuks, de op brengt bleef tengevolge van de lage prijzen gelijk, namelijk 145 miljoen. Meer dan viervijfde deel van de uitge voerde eieren ging naar West-Duits- land. Voor de slachtsector is 1970 over het algemeen geen ongunstig jaar geweest. De poeliers zijn zelfs bijzonder tevre den. De totale produktie van gevolgelte wordt geraamd op 402.000 ton levend gewicht (1969: 342.000 ton). De export van geslacht pluimvee bereikte met ruim 203 miljoen kilo (19 procent) een record. De uitvoerwaarde steeg met 16 procent tot 532 miljoen. .Nederland bleef m 1970 de grootste exporteur van gevolgelte ter wereld. In eigen land steeg het verbruik van gevolgelte per hoofd van de bevolking van 5,4 tot 5,9 kilo panklaar gewicht. De ontwikkelingen in 1971 hangen voor een groot deel af van de termijn waarbinnen Nederland de pseudo- vogelpest-ramp te boven komt. „Redde loos" is de toestand naar de mening van de heer Garrelds niet. De produktie van eieren zal dit jaar in de EEG onge veer 10 procen* lager liggen dan in 1970 zodat de voorwaarden voor redelijke prijzen aanwezig zijn. Het aanbod van slachtkuikens in de EEG zal daarentegen als gevolg van „de onvoldoende doordachte" sterke uitbreiding van het aantal slachtkui- ken-moederdieren groter zijn. Het Duitse, Nederlandse en Belgische be drijfsleven zijn in gezamenlijk overleg tot de slotsom gekomen dat de produk- tieuitbreiding moet worden beteugeld om sterke prijsdalingen te voorkomen. Het bestuur van het produktschap zal zich moeten uitnpreken over een pnt- werp-verordening die bepaalt dat tus sen 1 en 25 mei geen broedeieren voor slachtrassen mogen worden ingelegd en in de periodes 17 april tot 1 mei en 25 mei tot 10 juni maar 25 procent van de hoeveelheid broedeieren die de mer vo rig jaar in oktober en november in de broedmachines legde mag worden inge legd. In Nederland zijn vorig jaar ruim 365 miljoen broedeieren ingelegd, onge veer 67,4 miljoen meer dan in 1969. Ook in de overige EEG-landen was sprake van een sterke stijging. van vuil uit de gemeente te zoeken. GS van Gelderland hebben zich naar aanleiding van de vragen van prof. De Wit opnieuw tot het gemeentebestuur van Rhenen en GS van Utrecht ge wend. B. en W. van Rhenen hebben in hun antwoord meegedeeld dat de uiter ste zorg wordt besteed aan het afdek ken van het vuil. Op enkele incidentele uitzonderingen na wordt het dezelfde dag afgedekt, aldus Rhenens gemeente bestuur. Het storten van industrie afval, dat naar de mening van B. en W. van Rhenen schadelijke bestanddelen zou kunnen bevatten, is verboden. Rhenen heeft zich aangesloten bij een aantal andere Utrechtse gemeenten om te komen tot de stichting van een cen trale vuilverbrandingsinstallatie voor ZO-Utrecht; het ligt in de bedoeling deze installatie in de omgeving van Zeist op te richten. Voor een aantal gemeenten waarvoor geen enkele mogelijkheid van huisvuil storten meer aanwezig is, is er een ge meenschappelijke stortplaats bij Maarsbergen waar een zandafgraving is gecombineerd met een vuilnisstort plaats. Deze stortplaats biedt volgens Rhenen slechts geringe mogelijkheden en blijkt in de praktijk veel te klein te zijn voor de nu aangesloten gemeenten. Zodra voor Rhenen een alternatieve oplossing mogelijk is, zullen B. en W. deze zonder meer aanvaarden. Zij zien nu tot het tijdstip waarop een centrale verbrandingsinstallatie is gerealiseerd wat naar verwachting over ongeveer vier jaar het geval zal zijn geen an dere mogelijkheid tot vuilverwerking dan het storten in Lienden. B. en W. hebben kort geleden de idee naar voren gebracht om het stortgebied van het buitenwater af te sluiten door middel van een gronddam; tengevolge van de grote diepte van het af te slui ten gedeelte zal dit aanzienlijke kosten met zich brengen. De aanleg van een gronddam biedt volgens B. en W. van Rhenen alleen perspectieven wanneer nog gedurende tien jaar van deze stort plaats gebruikgemaakt kan worden. Het huidige beleid van Rijkswaterstaat is erop gericht geen vuilnisstortplaatsen meer in het uit^rwaardengebied toe te staan zonder dat dergelijke stortplaat sen door een hoogwatervrije omkading worden omringd. Op vrijdag, 29 januari om half vier zal de nieuwe vleugel van de Pr. Bea- trixschool in Amerongen-Noord offi cieel in gebruik worden genomen. Deze nieuwe vleugel bevat twee lokalen en is in dezelfde stijl opgetrokken als de bestaande school. Gezien het steeds groeiende aantal leerlingen op deze school was deze uit breiding noodzakelijk Ouders en be langstellenden zullen in de gelegenheid worden gesteld het nieuwe gedeelte te bezichtigen op vrijdagavond 29 januari a.s. tussen 19.00 en 20.30 uur.

De Vallei | 1971 | | pagina 5