Over de grenzen Democraten maken plannen bekend Prachttapijt! Arbeiders in Szczecin nemen werf over Zoon van Dajan naar VS. gamdmtydim-ganmdemb OOK VOOR HOGE SPAARRENTE Verleden Gerstenmaier wordt onderzocht Troef C.D.U. blijft tegen Oder-N eisse-grens Een op de vier Britten is gestopt met roken »1 Op zoek naar vloot koning Salomon 5 jaar slijtage garantie Meer troepen van V.S. naar Cambodja 601ste Staatsloterij V olksstemmin o in Z.W.-Afrika Sovjet-artiesten niet land uit Fijn om over de vloer te hebben. (Wyers staat er achter) Amirt: dreiging van Tanzania Weer rellen in Reggio Bij succes communisten Tien doden bij botsing Tegen de wil van eigen jeugd 5 49 86 896 746 589 177 3926 099191 046972 030767 051908 069740 086171 072973 072898 072898 Z.-Afrika stelt voor: DONDERDAG 28 JANUARI 1971 Mansfield wil helft van V. S.-troepen uit Europa BOSTON Geleerden uit de Ver enigde Staten, Engeland en Israël gaan in de Golf van Akaba op zoek naar schepen van koning Salomon. De koning heerste duizend jaar voor Christus over Israël. De expeditie heeft aan de hand van de Bijbel de plaats vastgesteld, waar de schepen onder het slib moeten zitten in de golf ten zuiden van Israël. Bij het speurwerk wordt gebruik ge maakt van sonarapparatuur. Duikers zullen op onderzoek gaan, zodra de ap paratuur de aanwezigheid van een wrak aanwijst. Aangezien de Golf van Akaba ook gebruikt werd door de kruisvaarders, is de kans groot dat in ieder geval be langrijke vondsten worden gedaan. ADVERTENTIE mwtsi WARSCHAU Een „kleine arbei dersrevolutie" speelt zich af in de ha venstad Szczecin, waar de Poolse lei ders het afgelopen weekeinde tijdens een onverwacht bezoek de beëindiging van een reeks stakingen wisten te be werkstelligen. Bij de „Warski"-soheepswerven heeft het vorige week gekozen stakingscomité zich maandag bij de hervatting van het werk herschapen in een „arbeidersco mité", dat bestaat uit 38 leden, van wie er maar zéven lid zijn van de commu nistische partij. Alles wijst erop dat dit comité mo menteel de dienst uitmaakt in het be drijf. Van uur tot uur geeft het via de luidsprekers consignes door en „rectifi caties op onjuiste berichten uit de plaatselijke pers". Zo heeft het comité laten weten, dat het werfpersoneej zich uitsluitend verplicht heeft tot eerbiedi ging van het productieplan voor dit jaar en geen verdere beloften heeft ge daan, zoals was beweerd. De „Warski"-werven vormen met hun 12.000 man personeel de grootste onderneming van Szczecin. Van vrijdag tot zondag jl. hebben de arbeiders er de terreinen bezet gehouden, en niemand mocht zonder hun toestemming naar binnen. Zij eisten niet alleen een fikse loonsverhoging (dertig procent), maar ook vrije verkiezingen voor partij- en staatsorganen. K I* •V'vyif ASSAF DAYAN, de zoon van de Israëlische minister van Defensie, met zijn echtgenote ARON HALKIND, in Londen op doorreis naar de Ver enigde Staten, om daar meer bekendheid te geven aan Assaf's laatste film ,,Promis of Dawn" naar het boek van Romain Gary. Assaf, die in de film de rol van Gary speelt, zou hiervoor op de nominatie staan voor een Gouden Globe". IN OEGANDA VEEL DODEN KAMPALA De militaire staats greep die een einde heeft gemaakt aan het bewind van président Obote. heeït, naar de chef van de politie, William Oryema, verklaarde, het leven gekost aan „nogal wat mensen". Op de vraag van journalisten, of het er minder of meer dan honderd waren, wilde hij geen antwoord geven. Oryema is de man die samen met generaal Idi Amin de staatsgreep heeft doen uitvoe ren. Generaal Amin verklaarde op dezelf de persconferentie dat de Oegandase troepen, na het binnenkomen van een bericht dat Tanzania een invasie voor bereidde om de staatsgreep ongedaan te maken, in staat van paraatheid werden gehouden. Over de militaire voorbereidingen wilde Amin niets zeggen, behalve dat zijn parachutisten, gemechaniseerde eenheden en luchtmacht gereed ston den. Alle internationale overeenkomsten zullen door het nieuwe regime worden gerespecteerd, aldus Amin, en de goede betrekkingen met alle landen zullen worden gehandhaafd. Spoedig zullen 78 politieke gevange nen, onder wie drie vrouwen, in vrij heid worden gesteld. Over Obote, eens de oude vriend en medestrijder van de generaal, had. Amin niet veel goeds te REGGIO Dl CALABRIA In Reg gio di Calabria, de Zuiditaliaanse stad die hoofdstad van het district Calabria wil worden, zijn opnieuw gevechten uitgebroken tussen politie en demon stranten. De moeilijkheden begonnen toen de politie straatbarricades wilde opruimen die tijdens gevechten eerder deze week waren opgericht. De demon stranten namen het niet en bekogelden de politie met stenen. Het antwoord van de politie was traangas. Of er slachtoffers zijn gevallen is niet be kend. ADVERTENTIE Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%°/o NMS-Rentespaarbrieven. nederlandsche mlddenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! vertellen. „Obote", zei hij, „dronk te veel, rookte te veel, ging te veel met vrouwen uit, leed een lui leven op kos ten van het land, en bovendien was hij steeds bezig te trachten meer macht te krijgen. De militairen hebben de toestand in Oeganda stevig in de hand", zei hij, „er komt geen burgeroorlog, en de mensen zijn erg blij over de toestand zoals deze nu is." Het leger en de luchtmacht had den de macht overgenomen „wegens de laatste maatregelen van dr. Obote, die namelijk van plan was geweest om alle stammen van Oeganda te ontwapenen, behalve die waartoe hij zelf behoort". Dit na waarschuwing dat er thuis „iets broedde". Gisteravond werd in Dar-Es-Salaam, de hoofdstad van het aangrenzende Tanzania, president Julius Nyerere ver wacht. Deze had een staatsbezoek aan India overhaast afgebroken, nadat be kend was geworden dat generaal Amin gezegd had dat Tanzania een invasie van Oeganda aan het voorbereiden was. De grens tussen Oeganda en Tanzania is aan landzijde ongeveer 365 kilometer lang en bestaat grotendeels uit moeras- land en woest vulkanisch gebergte. WASHINGTON De voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor de strijdkrachten, John Stennis, heeft gezegd, dat de Amerikaanse militaire aanwezigheid in Cambodja wellicht zal worden uitgebreid, als de Noord- vietnamezen opnieuw overwinningen in dit land behalen. Maar er wordt op het ogenblik vooruit gang geboekt in Cambodja en de hui dige Amerikaanse militaire inzet schijnt aan zijn doel te voldoen, zo verklaarde senator Stennis voor de pers, na een bespreking achter geslo ten deuren met de Amerikaanse mi nister van Defensie. Meivin R. Laird. Stennis verklaarde dat er op het ogen blik geen Amerikaanse infanteristen waren ingezet in Cambodja. Zowel Stennis als Laird vertelden de pers dat de wet, die het gebruik van Ame rikaanse infanterie-eenheden in Cambodja verbiedt, niet is overtre den. Maar Stennis verklaarde dat het amen dement Cooper-Church, dat het ge bruik van Amerikaanse troepen in Cambodja beperkte, niet van betrek king is op de luchtmacht. De regering-Nixon heeft toegegeven dat Amerikaanse militairen in burger naar het vliegveld van de Cambod jaanse hoofdstad Phnom Penh zijn gezonden, ondanks het feit, dat het congres het zenden van troepep of adviseurs naar Cambodja heeft ver boden. Maar volgens de regering kon niet van een overtreding van het ver bod y/orden gesproken. De vijftien tot twintig militairen waarom het ging. haalden twee beschadigde helikopters op voor reparatie in Zuid-Vietnam. Het besluit om de mannen in burger te kleden was afkomstig van de Amerikaanse ambassadeur in Phnom Penh, Emory Swank. Minister van Defensie Meivin Laird gaf te kennen, dat hij dit niet zo geslaagd vond. De geloofwaardigheid van de regering werd er volgens hem maar nodeloos door geschaad. Het Cambodjaanse leger heeft gister nacht een beschermende ring rondom de hoofdstad Phnom Penh gelegd. Met tanks en andere militaire voer tuigen werden alle wegen van en naar de stad hermetisch afgesloten. WASHINGTON De machtige de mocratische senator Mike Mansfield heeft voor het eerst nauwkeurig uit eengezet wat hij met zijn voorstel voor de terugtrekking van een „aanzienlijk" aantal Amerikaanse militairen uit Eu ropa, bedoelt. Hij noemde deze terug trekking van ongeveer de helft van de Amerikaanse troepen en de volledige militaire terugtrekking uit Indo-China de voornaamste doeleinden van het Amerikaanse buitenlandse beleid in de komende twee jaar. Mansfield, die sprak namens de de mocratische leiders van het nieuwe Congres, zei dat zijn betoog gezien moest worden als het democratische antwoord op de State of the Union boodschap die president Nixon vrijdag heeft uitgesproken. Dit was de eerste maal dat Mans- field: Via t.v. een rechtstreeks beroep op het Amerikaanse volk deed ,om zijn campagne voor terugtrekking van Ame rikaanse troepen hoofdzakelijk uit West- Duitsland te steunen. In aantallen aangaf welke ver mindering van de Amerikaanse troe penmacht hem en zijn aanhangers in de Senaat voor ogen staat. Dit komt neer op terugtrekking van 140 a 150 duizend Amerikaanse militairen naar bases in de VS. Volgens cijfers welke deze maand door het Amerikaanse Europese hoofd kwartier zijn bekendgemaakt, zijn er 25 jaar na de tweede wereld oorlog nog 300.000 Amerikaanse militairen in Eu ropa. In december jl. werd op het Pen tagon dit aantal op 285.000 gesteld. President Nixon zal ongetwijfeld in zijn „State of the World" boodschap, welke half februari verwacht wordt, hierop antwoorden. In zijn boodschap zal hij alile aspecten van het Ameri kaanse buitenlandse beleid en van de Amerikaanse belangen in het buiten land behandelen. Het standpunt van de regering-Nixon is bekend eenzijdige terugtrekking van de Amerikaanse troepen zou de positie van het Westen bij onderhandelingen met de Sovjet Unie in de landen van het Pact van Warschau verzwakken. BORDEAUX Bij een botsing tus sen een tankwagen en een busje heb ben woensdag in de buurt van Bor deaux tien mensen het leven verloren. Beide wagens vlogen in brand en de tien kwamen in de vlammen om. De chauffeur van de tankwagen is erin ge slaagd een kind uit de vlammenzee te redden. Beiden zijn met brandwonden in een ziekenhuis opgenomen. BONN De officier van justitie in Bonn is een omvangrijk onder zoek begonnen naar de levenslpop, vooral in de Hitlertijd, van dr. Eu- gen Gerstenmaier, de voormalige president van de Duitse Bondsdag. Gerstenmaier (64), die geldt als oud-verzetsman, had zijn hoge post smadelijk verloren, toen twee jaar geleden bekend werd, dat hij 281.000 mark van de staat had opgestreken als „schadevergoeding" voor het feit, dat de nazi's zijn wetenschappelijke carrière hadden gedwarsboomd, zo dat hij geen kans kreeg professor te worden. Dit alles kwam in een extra vreemd licht te staan, omdat Ger stenmaier zelf de wetsontwerpen had doorgedreven die een dergelijke „schadeloosstelling" mogelijk maak ten. De eerst hooggeschatte politicus viel als een baksteen en verloor zelfs alle aanzien in zijn eigen par tij, de Christen-Democratische Unie. Gerstenmaier trok zich terug in wrok, doch tooide zich met de titel „professor" die hem tezamen met de „schadevergoeding" op grond van de wet was verleend. Nu is van particuliere kant een aanklacht ingediend, dat Gersten maier het enorme bedrag geheel ten onrechte zou hebben gekregen, om dat hij essentiële feiten uit zijn ver- PROF. GERSTENMAIER vuur aan schenen leden opzettelijk zou hebben ver zwegen. Een speciale werkgroep van justin tie is nu be-zig met het nagaan van Gerstenmaier's talrijke activiteiten en functies in het verleden. Pas daarna kan blijken of er reden is voor een proces. DUSSELDORP Op het congres van de Westduitse oppositiepartij, de Chris ten-Democraten is. de derde en laatste dag, een motie van de eigen jeugdorga nisatie Junge Union, over het erkennen van de nieuwe westgrens van Polen (de Oder-Neisse-grens), met een overweldi gende meerderheid verworpen. Daarna werd een resolutie aangeno men, dat het vaststellen van de oost grens van Duitsland (dus de westgrens van Polen) alleen maar kan worden be paald bij het vredesverdrag van de tweede wereldoorlog. De vergadering erkende de wens van Polen, te willen leven binnen eigen en veilige grenzen. Het verdrag van München van 1938, volgens hetwelk delen van Tsjecho-Slo- wakije bij nazi-Duitsland werden ge voegd, is niet langer geldig zover het de territoriale aanspraken betreft, aldus werd vastgesteld. Hieruit blijkt, dat men de mogelijkheid wil openhouden dat Duitsers die na de oorlog uit Tsje- cho-Slowakije werden gezet, van de re gering in Praag schadeyergoeding kun nen eisen. Het bleek dat er grote verschillen van mening bestaan tussen de CDU- jeugd en de ouderen. Herbert Czaja, lid van de Bondsdag en vertegenwoordiger van de Duitsers die uit Polen waren gezet, zei dat de opvattingen van de CDU-jeugd een „regelrechte copie waren van de ge dragslijn van de Poolse communistische partij". Een jeugdleider verklaarde, dat Rainer Barzel.. de leider van de CDU- fractie in de Bondsdag, juist in Polen ADVERTENTIE 27 JANUARI 1971 TWEEDE KLASSE Prijzen van f 15 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 50 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 50 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 100 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 100 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 200 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 400 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Prijzen van f 1000 zijn gevallen op nrs. eindigende op: Een prijs van f Een prijs van f Een prijs van f Een prijs van f Een prijs van f De prijs van f De prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 2.000 is gevallen op het nummer 5.000 is gevallen op het nummer: 50.000 is gevallen op het nummer: De extra prijs van 100.000 is gevcÜlen in de serie N op het nummer: En de troostprijs van 2.000 op nummer: van elk van de andere series. zo warm was ontvangen, als gevolg van het met Bondskanselier Brandt onder tekende verdrag. De Westduitse oud-minister van Bui tenlandse Zaken Gerhard Schroder heeft verklaard dat de Sovjet-Unie heeft aanvaard, dat een tevredenstel lende oplossing van het probleem Ber lijn vooraf zal moeten gaan aan de ra tificatie van het verdrag van Bonn met Moskou door het Westduitse parlement. Schroder, die voorzitter is van de com missie voor buitenlandse zaken van de Bondsdag, zei dat hij deze indruk had gekregen nadat hij vorige week te Mos kou had geconfereerd met premier Ko- sygin en andere hoogwaardigheidsbe kleders. Het accepteren van dit feit was voor ed Sovjets gemakkelijk noch ple zierig, maar men heeft er zich bij neer gelegd. De christen-democraten zouden, als zij aan de macht waren geweest, het niet-aanvalspact met Moskou niet hebben ondertekend, aldus Schroder. DEN HAAG Zuid-Afrika heeft aan het Internationaal Gerechtshof in Den Haag voorgesteld, dat een volksstem ming wordt gehouden in Zuidwest- Afrika (Namibië). De inwoners van dat gebied zouden zich moeten uitspreken over de vraag of ze bestuurd willen blijven door Zuid-Afrika of door de Verenigde Naties. Het Zuidafrikaanse voorstel werd ge daan nadat het Internationale Ge rechtshof een Zuidafrikaanse klacht over de vermeende subjectiviteit van drie rechters van het Hof had afgewe zen. Z.W.-Afrika is een voormalige Duitse kolonie, die in 1919 onder beheer van Z. Afrika kwam. Ondanks herhaalde ver zoeken van de Veiligheidsraad, blijven de Zuidafrikanen die er de rassenwet ten invoerden, weigeren het gebied te verlaten. SALZBURG Het blad Die Presse meldt dat de Sovjet-violist David Oi- strach en de cellist Matislaf Rostropo- vitsj niet zullen verschijnen op het Paas-festival te Salzburg in verband met het recente reisverbod dat aan Ro- stropovitsj is opgelegd. Hij zou een jaar niet naar het westen mogen wegens zijn steun aan de Nobel prijswinnaar Alexander Soljenitsyn. Het festival onder leiding van dirigent Herbert von Karajan wordt van 3-12 april gehouden. In een vraaggesprek met het blad had Oistrach, die op het ogenblik in Salzburg is voor de Mozart-week, toen hem naar de plannen van Rostropovitsj werd gevraagd slechts gezegd: „Als mijn vrienden naar Salzburg komen, dan kom ik ook". Volgens het blad bedoelde hij Rostro povitsj en Sviatoslaf Richter. De drie sovjet-artiesten zouden gezamenlijk hebben opgetreden op het festival. TAe huidige Duitse oppositieparty. de Christlich Democratische Union, huiselijk gezegd, de C.D.U., is nooit erg een party van de jeugd geweest. Toen Konrad Adenauer kanselier werd, was hy reeds op een leeftijd dat in Nederland een bejaardentehuis hem de toegang zou weigeren. Opvolger Erhard was ook op leeftyd en maakte bovendien door zijn postuur de in druk nog eens tien jaar ouder te zyn. Kiesinger mocht dan in zyn jeugd ,der schone Kurt-Georg' zijn geweest, (vraag: was dat in de dagen dat hy op het nazi-ministerie werkte in de oorlog?), toen hij kanselier werd, was hij reeds een gedistingeerde oudere heer. Als het aan de C.D.U. lag, zou nu een jongere het heft in handen kunnen nemen, n.l. fractie-voorzitter Rainer Barzel. Maar de C.D.U. heeft zich na de laatste verkiezing moeten gaan tevreden stel len met de rol van oppositieparty. Ur was niet zo veel jeugd op het party- congres dat de C.D.U. dezer dagen in Dusseldorp heeft gehouden. Eerder maakte het congres meer de indruk een groep „angrv old men" te zyn. De verkiezingsnederlaag of beter nog gezegd, het omdraaien van de liberale F.D.P. van regeringspartner van de C.D.U. naar de sociaal-democratische S.P.D., heeft in de party nogal wat problemen geschapen. Niet te verwonderen. Zolang het goed ging maakte men zich over dingen als partijorganisatie niet erg druk. Daar kwam nog by. dat de fractie in de Bondsdag niet alleen uit C.D.U.- mensen bestaat maar dat de Beierse zusterparty de C.S.U. mede-partner is. En deze C.S.U. is een tikkeltje con servatiever nog dan de C.D.U. Boven dien staat aan 't hoofd van de Beier se fractie een man die niet genegen is zich zomaar weg te laten cyferen, Franz-Josef Strauss, ex-Bondsminis- ter met een zwaar verleden, een han dig en in zyn kringen zeker populair man. Allereerst ging het erom een man te kiezen, die als kopman van de C.D.U.-C.S.U. de kiezers weer het vertrouwen kon geven. Kiesinger (66) ziet zich beslist niet als te oud voor dat vak, maar voor de meeste party- leden heeft hy zyn werfkracht toch wel definitief verloren. Niet door zyn verleden, meer nóg door zyn gebrek aan toekomst. De vraag, wie dan kopman wordt, is nog niet beslist. Definitief beslist, want er zijn wel twee zware kandidaten naar voren geko men. De eerste daarvan is Rainer Barzel. de fractieleider. Gisteren trok hij weliswaar van leer tegen de hui dige Ostpolitik van de regering- Brandt, maar hij veroordeelde meer londen Het onlangs in Engeland g epubliceerde nieuwe rapport over het verband tussen sigarettenro ken en longkanker en e en aantal andere ziekten heeft diepe indruk gemaakt. Dit blijkt uit een opinie-onder zoek van het Gallupinstituut. De conclusie daaruit luidt dat van elke vier sigaretten rokers ongeveer één ermee is opgehouden, of dat probeert te doen, sinds de publikatie van het rapport door het ge nootschap van Britse artsen. Zeventig procent der on dervraagden gelooft dat er verband bestaat tussen het roken van sigaretten en longkanker. Maar nog altijd meent zestien procent dat het roken van sigaretten geen oorzaak kan zijn van longkanker. De Britse minister van ge zondheid bespreekt op het ogenblik met de sigarette nindustrie in Engeland wel ke maatregelen er kunnen worden genomen op basis van het nieuwe rookrapport. Als eerste verwacht men dat de fabrikanten, naar Amerikaans voorbeeld, een waarschuwing voor de scha delijke gevolgen zullen af drukken op elk pakje siga retten. Uit de opiniepeiling bleek dat de overgrote meerder heid der ondervraagden voorstander is van dat soort waarschuwingen: 79 procent. Hoezeer velen in Engeland zijn geschrokken van de nieuwe gegevens in het me disch rapport het tweede van het genootschap sinds 1962 bleek onlangs ook in het kleine dorpje Longnor ten zuidoosssten van Man chester. De geconcentreerde cam pagne tegen het sigaretten roken die daar werd gehou den door een Britse commer ciële televisiemaatschappij had tot resultaat dat tachtig van de honderd proefperso nen, die beloofden geen siga ret meer te zullen aanraken, deze belofte tot op heden ge stand deden. RAINER BARZEL naar alle kanten het gebrek aan profyt dat daarvan voor Duitsland uit de bus kwam. dan de lyn van het beleid zelf. En dat maakt dat hy in geval van een aan slaan van de huidige lyn by de kie zers, wel eens een sterke middenposi tie zou kunnen innemen. De andere kandidaat is veel „linkser". Het is de premier van Rijnland-Palts, Kohl, een man die in zyn staat zeer populair is door zijn progressieve aan pak. Vooral de jongeren, onder wie de voorman van de jeugd in de C.D.U., Echternach, steunen hem. Oud-minister Schroder, verslagen aan de stembus voor het ambt van presi dent, Kiesinger en eventueel Strauss, zyn niet uitgeschakeld, maar toch wel outsiders. Strauss zette veel kwaad bloed by de C.D.U.-leden, door een serie eisen on der de tafel door te geven, die door hun ultimatieve vorm, slecht vielen. Strauss is ook tegen de Ostpolitik, niet op rationele, maar op emotionele gronden. Er is altijd nog een groep Duitsers, voor wie Oost-P/uisen, Sile- zië en Pommeren nog „Verlorene Hei mat" is en voor wie een politiek zon der de harde eis van dat er ook geno men moet worden, ondenkbaar is. Voor hen is de politiek van Brandt „utopistische dwaasheid", de oorlogs misdaden .Greuelmarchen' en de ver deling van Duitsland een „patriotti sche schande", meer dan een politieke realiteit. Bovendien kantte Strauss zich scherp tegen de eisen van de arbeiders in de C.D.U. over medezeggenschap op ge lijke basis met aandeelhouders. IVjatuurlijk was Strauss rearistisvh ge- noeg om te beseffen, dat zonder de C.D.U. ook zijn party en zyn rol uit gespeeld zouden zijn. Daarom heeft hy het by dreigen gelaten. Hy werpt zijn eigen ruiten niet in. Daarom liet hy het feitelyke dreigen over aan zijn fractieleider Richard Stücklen. Dan kon hij hem in geval van een debacle altyd nog desavou eren en als grote vredestichter naar voren treden. Het kanselierschap zelf staat niet meer op het verlanglijstje van Strauss. Dat is te riskant. Een goede plaats op een spectaculair departement is beter. Zo heeft de C.D.U. thans de kaarten ge schud. Wie definitief als troefaas van de oppositie tevoorschyn zal treden is nog even raden. Maar of men zelfs met dit troefaas toch niet van de tafel gespeeld zal worden, omdat Brandt nog enkele onverwach te kaarten in zijn spel heeft, blyft toch nog een grote vraag. Zelfs voor Franz-Josef Strauss.

De Vallei | 1971 | | pagina 11