11 Kees Rijvers: „We zijn slecht weggekomen" Hailwood weer op de motor KNVB gaat inhalen SPAANSE ARBITER WAS Uil ISEEI ITER VOETBALPROGNOSE r- 87 x 13! verrassend leüUer goudmerk en oranje-peeco KANIS GUNNINK- KAMPEN II II IJselijke nachtmerrie in Rallye Monte Carlo if Betaald voetbal begint 15 augustus «HOUD IA* DONDERDAG 28 JANUARI 197 ALLEEN NIET ZO LIEF NIET VERWACHT BRUTAALWEG NIET BETER INSPIRATIE MONTE CARLO - Het twee de deel van de Rallye Monte Carlo is een ijselijke nachtmerrie geworden. De nacht van dins dag op woensdag betekende voor 142 equipes het einde van de strijd. Slechts 35 teams arri veerden uitgeput in Monaco. KG heeft bijna een eeuw ervaring met koffie en thee. Dat merkt u aan de kwaliteit. KG thee Goudmerk is een met veel zorg samen gestelde engelse melange. Verrassend lekker en geurig. KG thee Oranje Pecco, speciaal voor liefhebbers van een grove thee, geeft een rijke afschenk en een heerlijke smaak. Ter kennismaking ontvangt u elk pakje van 90 voor 82 cent. Vraag naar beide KG thee soorten bij uw winkelier. "'''wWWWWWWW' -v.: TURIJN „We zijn slecht weggeko men, ondanks het feit dat we na de rust goed hebben gespeeld. 10 was billijker geweest". Kees Rijvers, Twen- te's trainer, stelde het na afloop teleur gesteld vast. Rijvers oordeelde dat enkele van zijn spelers niet hard genoeg waren ge weest. „Er liepen wel een paar jongens rond die brutaal genoeg waren. Drost, Van Iersel en Jeuring, maar de gebroe ders Van der Kerkhof hadden toch te weinig lef, Zij lieten zich intimideren. Ik kan ze dat trouwens niet kwalijk nemen want zij hebben nog nooit op dit niveau gespeeld." De kleine coach had van Pahlplatz meer verwacht. „Hij was niet slecht, maar dat is in dit soort wedstrijden niet voldoende. Jeuring kreeg te weinig steun. Hij stond er bijna steeds alleen voor". De kans om tot de volgende ronde van het toernooi door te dringen achtte Rijvers na de nederlaag nu wel klein. „Als het 10 was gebleven, zouden de Italianen bij ons een kluif hebben ge kregen. Nu zal het afhankelijk zijn van de resultaten in de competitiewedstrij den." Over de slechte leiding zei Rijvers nog dat hij dit had verwacht. „Zoiets moet je gewoon incalculeren bij deze wedstrijden." Uitblinker Drost verkondigde aan ie dereen dat Juventus in Enschede zou verliezen. „Ik geef je de verzekering dat wij dan ook niet meer zo lief zijn. Alles mag toch in het internationale voetbal!" Aanvalsleider Jan Jeuring meende dat hij te weinig steun had gekregen. „Er hadden meer voorzetten moeten komen". Ook doelman Piet Schrijvers DAYTONA BEACH Mike Hail wood, die zich drie jaar geleden terug trok als motorrenner en tevergeefs trachtte in de autosport een carrière op te bouwen, gaat weer terug naar de motor. Hailwood 430) komt op 14 maart uit in de 200 mijl van Deytona Beach met een BSA 750 cc. Hij krijgt hiervoor 36.000 gulden en ontmoet dan Giacomo Agostini die min of meer als plaatsvervanger aan de top van de mo torrenners werd gezien na het afscheid van Hailwood. was een teleurgesteld man. „Bij het eerste doelpunt draaide die bal gewoon helemaal. Ik had geen enkele kans meer. Die tweede treffer was erg ver rassend. Die Italiaan dook plotseling tussen Drost en mij op." Picci, de Italiaanse coach, was ver rast geweest door het spel van Twente. „Ik had niet verwacht dat wij op zo'n sterke tegenstand zouden stuiten. De spelers zijn alleen nog niet professio neel genoeg. Halier hard en gemeen? Ach aan beide kanten werd er wel wat uitgespookt." Helmuth Haller vertrok met een ge zwollen enkel uit het stadion. Met een schoen in de hand wilde hij wel vertel len dat Twente zeer provocerend had gespeeld. „Ik ben tweemaal lelijk ge pakt. Ze hebben mij nu al verteld dat ik bij de retumwedstrijd binnen tien minuten het ziekenhuis wordt inge- schopt". Woorden van lof kwamen uit de mond van Anastasi. „De Nederlandse ploeg heeft goed gespeeld. Die 20 is voor ons een uitstekend resultaat. In Nederland spelen ze rustig op 00". Bettega, tenslotte: „Twente heeft een goede ploeg, maar is onmachtig in de aanval." ROTTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) heeft zich nu ook akkoord verklaard met de vaststelling op zaterdag 13 februari van de in te halen competitiewedstrijden FC Twente - Volendam en Go Ahead - FC Utrecht. In Enschede begint de wedstrijd van FC Twente om 19 uur en in Deventer die van Go Ahead om 20 uur. Zoals bekend spelen NEC en Haarlem om acht uur vrijdagavond 12 februari in Nijmegen. Competitieleider Thijs Jansen wil ten opzichte van de nog in te halen wed strijden van 10 en 17 januari een flexi bele regeling toepassen. Hij gaat er daarbij vanuit, dat men niet weten kan of in de komende weken door weers- of terreinomstandigheden nog meer ont moetingen zullen worden afgelast. Het is in oieder geval zijn bedoeling zondag 14 maart te reserveren voor een inhaalprogramma voor de clubs, die niet meer in de strijd om de beker zijn ver wikkeld. Ook zondag 4 april komt in aanmer king voor inhaalwedstrijden. Op die dag speelt het Nederlandse elftal in het toernooi om het Europese kampioen schap voor landenteams uit tegen Joe goslavië. FC Twente verloor van grof en gemeen Juventus TURIJN Boos en teleurgesteld zochten de spelers van FC Twente gis termiddag na de strijd tegen Juventus in de kwartfinales van het Runners Up Cuptoernooi in het gemeentelijk stadion van Turijn de kleedkamer op. Teleurgesteld over de nederlaag van 2-0. Boos op de Spaanse scheidsrechter die luistert naar de enigszins adellijk klinkende naam Ortiz de Mendibil, maar die in zijn optreden weinig nobel was. De Spanjaard bleek een thuisfluiter van het zuiverste ras te zijn. De grofste overtredingen van Juventus deed hij schouderophalend af. Het kleinste ver grijp van een van de spelers van Twente werd bestraft. De heer Helmut Haller, een West duitser, die een fors aantal miljoenen lire in Italië bij elkaar speelt, trapte vier maal openlijk na en deelde en pas sant nog een forse tik uit. Furino schopte Reneé van de Kerkhof tegen de vlakte. Een waarschuwing kon er niet af. Wel stond de heer Ortiz met een bestraffende vinger omhoog tegen Drost bij een lang niet zo zware over treding. Toen Juventus in de tweede helft niet snel genoeg kon doordrukken ver zuimde de Spanjaard tot tweemaal toe voor buitenspel te blazen. Het feest ging niet door, omdat de eerste maal Schrijvers de situatie prachtig oploste en daarna Oranen het schot blokkeerde. Twente heeft desondanks Juventus heel wat last veroorzaakt. Daardoor ontstonden ook de moeilijkheden, want de Italianan waren met de gedachte in het veld gekomen even snel het karwei af te maken. Zij kwamen bedrogen uit. Brutaalweg ging Jeuring er in de eerste minuut al alleen vandoor. De Italiaanse verdediging, waarin Salvado- re de rol van Ausputzer vervulde en Spinosi en Furino de vleugelspelers van Twente, René en Willie van de£ Kerk hof, een scherpe mandekking gaven liet Twente rustig komen. Juventus reken de erop plotseling te kunnen counteren. Dat lukte al vrij snel. Cucereddu lan ceerde in de achtste minuut Haller, die met de bal aan de voet langs De Vries gleed. Toen hij van de Twentse midvel- ders alle ruimte kreeg ging hij snel door. Van een kleine twintig meter vuurde hij een verrassend, effectvol schot af: 1-0. Aanvalsleider Anastasi, tot dat mo ment nog niet in het stuk voorgekomen, ging zich er daarna mee bemoeien. Twente moest achteruit. De Vries, die de taak had Anastasi uit te schakelen, slaagde daarin maar gedeeltelijk. Prachtige combinaties legden de Italia nen op de mat. De voortreffelijk spe lende Causio zette herhaaldelijk Anas tasi en Bettega aan het werk. Haller dook overal op. De Italianan kregen evenwel niet de kans om door te druk ken. Dat was de grote verdienste van de brutaal spelende Epi Drost, die als Ausputzer alle gaten dichtte. Langzaam raakte Twente over de schok van de snelle achterstand heen. Het vocht terug. Dat mocht ook van Juventus, dat zich als een spin in zijn web nestelde om plotseling te kunnen toeslaan. Het ging echter te traag in de Enschedese gelederen. De lange pass, die de verdediging van Juventus had kunnen opbreken, kwam er niet uit. Ook niet bij Juventus, dat met zijn snelle uitvallen de voorsprong wilde opvoeren. De Italianen raakten geprik keld. Haller schopte naar alles wat maar bewoog. Furino en Cuccereddu speelden het spel prachtig mee. Wat kon de Italia nen gebeuren. Ortiz de Mendibil werd op dat moment de rol van figurant op gedrongen. In de tweede helft werd het er niet beter op. Twente kreeg veel meer vat op het Italiaanse spel. Brutaalweg trok Drost een paar maal mee naar voren. Een van die pogingen leidde bijna tot de gelijkmaker. Van der Valk mikte in moeilijke positie net iets te hoog. De veel professioneler spelende Italianen, die hun hele arsenaal aan trucs te voorschijn moesten halen, bleken ook enigszins te zijn aangeslagen. Trainer Picchi liet Anastasi vervangen door Novellini*. Het deerde Twente niet. De Vries trok mee naar voren, maar faalde op het beslissende moment. Een kopbal van Jeuring kwam op in plaats van in het net terecht. Ortiz de Mendibil besloot toen waar schijnlijk Juventus de helpende hand toe te steken. Hij liet eerst Bettega, die enkele meters buitenspel stond, rustig alleen vertrekken. Schrijvers redde koelbloedig. Enkele minuten later kon Oranen in een soortgelijke situatie Bet- EREDIVISIE: 9 SpartaFC Twentej ExcelsiorPSV2 0 TelstarNAC3 VolendamHolland Sport3 4) DWSAjax ADOHaarlemj MVV—FC Utrecht3 NECFeijenoord3 Go Ahead—AZ'671 EERSTE DIVISIE: SVV—DFC HVCVitesse3 GVAV—FSCI SC CambuurHeerenveen1 De GraafschapVeendam WageningenFC Den Bosch3 Willem IIHeracles3 Helmond Sp.Blauw Wil2 TWEEDE DIVISIE: SC GooilandAGOVV3 ZFCPEC3 RCHNOAD 1 EDO—Roda JC2 VolewijckersSC Drente1 9 LimburgiaVVV3 BaronieFortuna VI2 EindhovenHermes DVS3 De wedstrijden met 0 ervoor staan op het totoformulier voor zondag a.s. tega op het laatste moment blokkeren. Juventus kreeg tenslotte toch zijn zin. Maar alweer met medewerking van de scheidsrechter. Carpello maakte een overtreding tegen Pahlplatz. De Twen tenaar struikelde en sleurde Capello in zijn val mee. Dat leverde de Italiaan een vrije trap op welgeteld de 27ste tegen Twente die hij snel nam. No- vellini dook in het gat tussen Drost en Schrijvers en schoot de stand naar 2-0. Twentes trainer Rijvers poogde, door de gebroeders Van der Kerkhof (niet brutaal genoeg) door Streuer en Notten te vervangen, zijn aanval wat meer in spiratie te verschaffen. Alles wees er echter toen al op, dat het een verloren zaak was. Handig profiterend van een ogen blik van verwarring in de Twentse defensie scoorde Novellini het tweede doelpunt van Juventus. Epi Drost en doelman Piet Schrijvers staan mach teloos. In de laatste minuten rekten de Ita lianen de tijd. Er werd wat geslagen en getrapt door Novellini en Haller, die het beiden met uitblinker Drost aan de stok kregen. De heer Ortiz mat wel en kele malen nauwkeurig de afstand af waar de spelers bij het nemen van een vrije trap moesten staan, maar hij bleef tot het eindsignaal hardnekkig weige ren de boosdoeners in zijn boekje te noteren of uit het veld te zenden. Juventus: Tancredi, Spinosi, Furino, Cuccuredduz, Morini, Salvadore, Haller, Causio, Anastasi (Novellini), Capello, Bettega (Montorsi). Twente: Schrijvers, Drost, Huve, De Vries, Van Ierssel, Oranen, Van der Vall, Pahlplatz, W. van der Kerkhof (Streuer), Jeuring, W. van der Kerkhof (Notten). ROTTERDAM Het betaalde voet bal zal het seizoen 1971-'72 op 15 au gustus beginnen met de eerste beker ronde. De eerste competitiedag is vast gesteld op zondag 22 augustus. Groots was ook het werk van Walde- gaard en Thorzelius die met de enig overgebleven Porsche in het spoor ble ven van de Renaults op de eerste dria plaatsen. Het Zweedse team won vijf van de negen klassementsproeven en rukte op van de twaalfde naar de vier de plaats. In de schaduw dus van de Renaults allereerst een Porsche, dan twee Lan- cia's en een Datsun. Vanmorgen vertrekken dertig equipes voor het laatste deel van de rally, een lastig parcours in het achterland van Monaco over 630 kilometer. Hierin zit ten zeven klassementsproeven. Na het tweede gedeelte ziet de offi ciële rangschikking er als volgt uit: 1. Ove Andersson/David Stone (Alpine Renault Zwe/Gbr) 4 uur 8 min 47 se conden. 2. Jean-Claude Audret/Gey Vial (Alpine Renault Fra) op 31 sec. 3. Jean-Luc Therier/Marcel Callewaert (Alpine Renalt Fra) op 40 sec. 4. Bjoern Waldegaard/Hans Thorzelius (Porsche Zwe) op 1.60 min. 5. Sandro Munari/Mario Manucci (Lan cia Ita) op 3.22 min. 6. Rauno Aaltonen/Paus Easter (Datsun Fin/Gbr) op 4.10 min. 7. Jean-Pierre Nicolas/Claude Roure (Alpine Renault Fra) op 4.22 min. 8. Bernard Darnich/Robertet (Alpine Re nault Fra) op 6.07 min. 9. Haken Lindberg/Solve Andreasson (Fiat Zwe) op 6.23 min. 10. Simo Lapinen/John Davenport (Lan cia Fin/Gbr) op 6.55 min. DEN HAAG Bij het opmaken van de tussenstand van sporttoto 28 (van het afgelopen weekeinde) blijkt, dat 87 deelnemers alle voorspellingen goed hadden. Honderd deelnemers voorspelden twaalf juiste uitslagen juist en achtdui zend zetten elf kruisjes goed. Voor de extra-prijs komen nu al 470 deelnemers in aanmerking. KG thee y wwW' i

De Vallei | 1971 | | pagina 13