STE R - kinderen doen alleen wat ze zelf leuk vinden Twee jongetjes van de tv-reclame Reportages maanvlucht Heer Bommel en de waarde M VANAVOND ring sé MORGEN programmaos w-'sm 5S5 ZUCHTEND EEN LASTIGE UIT DE KERKEN VRIJDAG 29 JANUARI lv/1 De televisiereclame heeft heel wat kinderen nodig. Bij de ruim duizend zoge naamde reclamespots, die elk jaar worden gemaakt, zijn er een paar honderd waarin kinderen voorko men. Advertenties Audities Geen gebrek „Reserve" Engeland TELEVISIE Spontaan MAARTEN TOONDER STRIP O - y, Via de radio TELEVISIE RADIO Dat levert voor de producenten van de filmpjes wel eens moeilijkheden op, temeer daar kinderen de ar beidsinspectie ziet daar streng op toe maat twee dagen per jaar in een studio mogen werken. Dat heeft er al eens toe geleid (al is het nooit het enige argument) zo'n filmpje m het buitenland te maken, waar de arbeidswetgeving vaak aan merkelijk minder huiverig staat te genover het begrip kinderarbeid. De kinderen die voor de filmpjes ■worden uitgekozen komen vaak uit gezinnen van mensen die betrokken zijn bij het maken van deze reclame soort: kinderen van cameramensen, regisseurs, reclamedeskundigen. Dat werkt gemakkelijk. De kinderen ken nen een aantal mensen in de studio, de sfeer is ze niet helemaal vreemd en ze staan wat nuchterder tegenover een plaatje in blad, krant of op het scherm dan kinderen uit andere mi lieus. Bovendien is automatisch vol daan aan de voorwaarde dat één van de ouders, een familielid of goede kennis bij de opnamen aanwezig moet zijn. Ook de kinderen die via modellen bureaus in de zeep-, limonade-, ijs- of margarinereclame terechtkomen zijn vaak afkomstig uit die milieus ook weer doordat ouders die met het vak op de hoogte zijn hun kinderen ge makkelijker aanmelden. „Maar we werven ze ook wel via advertenties", vertelt mej. Marion bureau Holland Location in Amster- Löwenstein (24), directrice van het dam, dat al menig kind voor Ster films heeft geleverd. „Ook heb ik ze wel eens gewoon van de straat opge pikt", voegt ze eraan toe, „gewoon een moeder met een leuk jongetje of meisje gevraagd of het kind het eens mocht proberen". De reclamebureaus, die plannen voor een filmpje klaar hebben, orga niseren met een modellenbureau zo genaamde audities waar de modellen worden beoordeeld. „Als wij bijvoorbeeld gezellige blonde huisvrouwen willen hebben", zo vertelt de heer Strengers van het bureau Intermarko de la Mar in Am sterdam, „dan presenteert een model lenbureau ons dertig blonde vrouwen die daarvoor door kunnen gaan eh wij moeten dan kiezen". Met kinderen is het wat minder eenvoudig, omdat de moeders of va ders erbij moeten zijn en omdat na de keuze vergunning moet worden aangevraagd. „Wij hebben nooit gebrek aan kin deren", zegt mej. Löwenstein, „al was het alleen maar omdat de ingeschre ven kindertjes regelmatig broertjes en zusjes krijgen, dié vaak vanzelf ook mee gaan doen. Want de kinderen vinden het geweldig leuk. Dat kan trouwens ook niet anders. Met kinde ren die niet willen valt niet te wer ken". Dat wil niet zeggen d.at het altijd lachen geblazen is bij de opnamen. Het is niet ongewoon als een kind voor zo'n filmpje (en een kind niet alleen) een bepaalde handeling een keer of tien over moet doen. Als de handeling behelst het gretig en glim lachend van de pret een hap pudding nemen dan wordt dat wel eens moei lijk. Dan moet ook de tiende hap gre tig en glimlachend zijn al komt al dat heerlijks het kind op het laatst de strot uit. Kinderen klappen ook wel eens dicht zodra de lampen aanfloepen. Dan komt er geen woord meer uit en is er geen beweging meer in te krij gen. Voor een dergelijk geval is altijd een „reserve" bij de hand. Tenslotte is een kind ook maar een mens. Een jongetje dat geacht werd aan zijn „vader" (een model) te ruiken ómdat die zo'n geweldige after shave lotion op zijn gezicht had gesmeerd, raakte in plaats van verrukt te zijn een huilbui nabij. Niet vanwege de lucht van de lotion, maar omdat hij de pseudo-vader een enge vent vond. „Wij hebben vaak kinderen nodig", zegt de heer Barend Spijker, die aan het hoofd staat van dé televisie-afde ling van het Amsterdamse reclamebu reau Van Maanen, Ogilvy en Mather N.V. „Wij hebben nu eenmaal vaak een gezinssituatie nodig en die kun je nooit geloofwaardig neerzetten zonder kinderen. Wij hebben wel eens een filmpje gemaakt voor Zwitsal met alleen maar kindergeluiden, maar dat is meestal niet goed mogelijk". Ook zijn ervaring is dat kinderen met plezier meewerken, vooral als de regisseur goed met kinderen kan op schieten en dergelijke regisseurs wor den uiteraard bij voorkeur belast met filmpjes waarin kinderen voorkomen. Vincent Gieling (10) bij een affiche van zichzelf. -jr Corrie Blom (12) met zijn moeder: als Johnny en Rijk zoiets Twee jongentjes van de reclametelevisie. Ze zijn op zijn minst eens in de week te zien bij de Ster, niet al leen ter verhoging van de gezinssfeer van het filmpje, maar echt in actie. Ze dra gen het filmpje, zoals dat heet. Vincent Gieling (10) zit (in het beeld) zuchtend huiswerk te maken, terwijl zijn „ouders" toekijken en kreten slaken als: „Wat ziet hij er geweldig uit Wat een kerel is hij al!" En de ervaren tv-kijker weet hoe dat komt: hij krijgt re gelmatig een soort lever traan. Het filmpje draait al drie jaar. Statistisch gesproken heeft elke kijker het al meermalen gezien. Na acht uitzendingen, zo hebben steekproeven geleerd, heeft elke tv-kijker een Ster filmpje minstens eenmaal gezien. Vincent, die in de vijfde klas van de lagere school zit, woont in Heiloo in een prachtige wijk vol gazons, singels en bomen. Zijn va der is illustrator bij het re clamebureau Van Maanen, Ogilvy en Mather in Am sterdam. Hij heeft ,ook een filmpje gemaakt voor pud ding en affiches en foto's voor ijs. Hij vindt het ge weldig als zijn vriendjes hem op de t.v. herkennen, maar hij is er niet onder steboven van. De omstan digheid dat hij is opge groeid temidden van ad vertenties en affiches die voor een deel door zijn va der worden gemaakt heeft hem vertrouwd gemaakt met de betrekkelijkheid van de vluchtige roem bij zijn vriendjes. Over het „levertraan"- filmpje herinnert hij zich. „Het waren helemaal geen moeilijke sommen die ik moest maken. En er viel eigenlijk niets te zuchten." De opname was uiteraard niet ineens gaaf. Zeker acht keer kreeg hij een le pel „levertraan", wat in werkelijkheid limonade was. „Best lekker", zegt hij. Minder opgewekt is zijn herinnering aan het puddingfilmpje (dat inmid dels uit de roulatie is). Hij nam daarbij in het begin te grote happen, maar er ging steeds iets mis, zodat hij zoveel moest eten dat hij maandenlang die pudding niet meer kon zien. „Nu lust ik het wel weer", ver telt hij. Corrie Blom (12) is een echt Amsterdammertje en een lastige ook. Hij zit er zelfs voor op een speciale school, Zijn vader is touringcar chauffeur-reisleider. Zijn moeder drijft een klein koffiehuis in de buurt van de Haarlemmerdijk in een straat die g esloopt wordt en de ironie wil dat haar belangrijkste klanten de mensen zijn die de zaak eens zullen afbreken: de slopers. Het gezin woont in Oud-Zuid. Corrie's moeder heeft hem naar aanleiding van een advertentie op gegeven bij Holland Loca tion. En het bleek raak. De lastige, onhandelbare Cor rie bleek geknipt voor de reclame. De mensen in de studio hebben geen kind aan hem. Hij snapt wat de bedoeling is en werkt snel. Corrie heeft al een paar filmpjes gemaakt (momen teel draait een filmpje van cassette-recorders, waarin hij speelt). Hij geniet van de opnamen en wil nu geen buschauffeur of postbode meer worden, maar iets wat met toneel of film te maken heeft. „Zoiets als Johnny en Rijk of Snip en Snap", droomt hij aan een tafeltje van het koffiehuis, „ïk kan heel gek doen, hoor. Heb ik geleerd van Peter Steward, een jongen die bij mij in de klas heeft gezeten. Nu leer ik het ie dereen. Wij lachen ons rot." Hij zegt het leuk te vin den dat hij wordt herkend en vertelt trots dat hij van de groenteboer en de krui denier de affiches heeft ge kregen waarop hij staat af gebeeld met een of ander diepvries-produkt. „Ik heb er één aan oma gegeven", vertelt hij, „en één hebben we er zelf gehouden." doen alles zo spontaan mogelijk. Wat kinderen niet willen doen ze toch „Wij zorgen er ook altijd voor dat er broertjes, zusjes of vriendjes in de studio zijn, zodat het kind tussen de scènes door gewoon kan spelen. Zelfs laten we die andere kinderen wel met de opname meedoen, waarbij uiter aard alleen het uitgekozen kind in beeld komt", zo vertelt hij verder. De heer Spijker heeft al heel wat „commercials" met kinderen gemaakt. Zijn slotsom: „Je moet ze in je draai boek flink de ruimte laten, omdat ze zichzelf blijven: wat ze niet lusten eten ze niet; wat ze niet willen doen ze niet". Veel reclamefilmpjes worden in het buitenland gemaakt (zo is het Blue- Band-filmpje ergens in Afrika opge nomen). De achtergronden daarvan zijn vaak zakelijk: het is goedkoper, sneller of beter en als er kinderen aan te pas moeten komen gaat dat vaak gemakkelijker dan m Nederland. Zo bestaat in Engeland de Aida Foster school waarop vrijwel uitslui tend acteurskinderen zitten, die voor bestemd zijn acteur te worden. Deze kinderen worden veel gevraagd voor (reclame) films, toneel, musicals. Ook in Nederland zijn kinderen van die school al meermalen te zien geweest in Ster-filmpjes. De voorwaarden van de arbeidsin spectie waaronder kinderen in recla mefilmpjes mogen optreden worden door reclamebureaus en filmproduk- tiebedrijven vrij gemakkelijk geac cepteerd. Ze zijn logisch en vallen bo vendien deels samen met de „Voor schriften voor de Nederlandse ether-reclame", waaraan de reclame bureaus zich houden en waaraan de Ster (Stichting Ether-Reclame) de filmpjes toetst voor ze worden uitge zonden. De belangrijkste zijn dat het optre den van het kind in overeenstemming moet zijn met de kinderwereld, dat het kind maar twee keer per jaar vier uur aan opnamen mag meedoen, dat er geen gevaarlijke dingen met het kind gebeuren, dat ér niet te veel wordt gereisd en dat zo min mogelijk schoolverzuim optreedt. „Wij willen miet lastig zijn", zo licht mej. mr. C. Minderhoud, inspectrice van de Amsterdamse arbeidsinspectie, de bepalingen toe. „De richtlijnen die soepel worden gehanteerd, hebben een tweeledige achtergrond: 1. wij willen Ster-vorming tegengaan; 2, er mag geen commercieel misbruik van kin deren worden gemaakt. Wij willen niet dat er via de reclame Wüma's en Heintjes worden gemaakt en evenmin dat kinderen jenever gaan aanprij zen". „Het gaat over het algemeen leuk toe bij de kinderopnamen", vertelt mr. Minderhoud, „er worden in de studio's vaak mensen gekozen die goed met kinderen overweg kunnen en de kinderen hebben er meestal plezier in". Dat een kind maar vier uur aan opnamen mag deelnemen blijkt geen knellende bepaling, vooral niet als die vier uur in stukken worden gehakt. „Hier keert de wal bet schip", zegt mej. Minderhoud. „Na vier uur heb ben kinderen er genoeg van. Ze wor den balorig of zelfs baldadig en ze willen niet meer". JJe AVRO-tele visie zal vanavond voor de 99ste keer het program ma „Voor de vuist weg** met Willem Duys uitzenden. Op vrijdag 12 febru ari volgt de honderste uitzending. Dat wordt vanzelfsprekend iets feestelijks. Maar voor de veertien maanden oude Dunja, het doch tertje van Willem Duys. was het deze week al feest. Voor de eerste keer in haar leven mocht zij mee naar de studio om naar de vis sen van haar vader te gaan kijken. Alhoewel. bij kijken alleen bleef het tijdens dit eerste vis-a-visniet!! NOS-radio en -televisie zullen in een deels gecombineerde operatie verslag doen van de maanvlucht van de Apollo 14, die op zondag 31 ja nuari moet beginnen. De NOS-televisie zendt de repor tages van de vlucht, die door de Amerikaanse televisie via een com municatiesatelliet naar Europa wor den gezonden, in kleur uit. De uit zendingen vanuit de presentatiestu dio in Bussum zijn in zwart-wit. Het commentaar bij de uitzendin gen komt rechtstreeks uit Amerika, waar Klaasjan Hindriks (AVRO) en Peter Schröder (NOS) de verslagge vers zijn. Hindriks verzorgt eerst het ver slag van de lancering op Cape Ken nedy en begeeft zich daarna naar Houston, waar hij afwisselend met Schroder de reportages begeleidt. De presentatie in Nederland wordt ver zorgd door Hans Engelman (AVRO), die tevens deel uitmaakt van het re dactie- en presentatieteam van NOS-radio. Indien het verloop van de vlucht daartoe aanleiding geeft wordt hij terzijde gestaan door des kundigen die ook bij vorige Apol- lo-vluchten al hun medewerking hebben verleend. Tot hen behoren dr. M. Ph. Lansberg (verbonden aan het Luchtvaartgeneeskundig Cen trum in Soesterberg), ir. P. Kant (verbonden aan het Laboratorium voor Lucht- en Ruimtevaart) en drs. C. L. M. G. Titulaer (maandeskundi- ge). Regie en produktie zijn in han den van Ger Roos en Louis Wage. Het overzicht van de televisie reportages van de vlucht van de Apollo 14, met aan boord de astro nauten Alan B. Shepard Jr., Edgar D. Mitschell en Stuart A. Roosa, is als volgt: Zondag 31 januari: 20.45-21.35 uur Nederland 2 Reportage van de lancering van de Apollo op Cape NEDERLAND 1 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 EO: (K) Kinderprogramma. 19.25 Reportage over de Evange lisch-Theologische Faculteiten in Bazel en Parijs. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.11 AVRO: (K) Langzaam uit! (Fa de Out), TV-film. 21.55 (K) Voor de Vuist weg. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Ter visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 KRO: Kopduel, sportquiz. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.21 KRO: A happening in Central Park: programma rond Barba ra Streisand. 21.11 Brandpunt. 21.36 (K) De Wrekers, TV-serie. J22.26 KRO/RKK: Riskante Kerk: magazine over een kerk-in- ontwikkeling. 22.56 NOS: (K) Journaal. 13.01-23.31 Teleac: Studeren - les 3 (herh). „Het leuke van kinderen is, dat je moet improviseren. Ik laat ze nooit van tevoren een tekstje leren. We Christelijke Gereformeerde Kerken: Bedankt: voor Apeldoom-Zuid: G. Leendertse te Zwijndrecht. Gereformeerde Kerken: Beroepen: te Nieuwendijk: L. van Zui den te Oudemirdum. In verband met gerezen moeilijkhe den is het door Zwartebroek uitge brachte beroep op ds. A. J. L. Hoog kamer te Bolnes, die dit ook reeds had aangenomen, ongedaan gemaakt. 7092 De banjervogel vloog met klap perende snavel weg. De zonnebloempitten bleken hem zo goed te bekomen dat hij alle belangstelling in zijn vorige prooi ver loren had, en deze stortte dan ook onbe dreigd op de zanderige grond. Het gaf een akelige klap en heer Ollie steeg ongerust uit de Oude Schicht om hulp te gaan bie den. „Als dat maar goed is afgelopen", sprak hij. „Zo'n oude heer kan licht iets breken. Help me even, jonge vriend; dan zetten we hem tegen deze steen aan om hem wat steun te geven." Zo gezegd, zo gedaan. Even later zat de bejaarde stakker vormloos tegen een rots blok en heer Bommel bezag hem vol wel gevallen. „Het is toch mooi om goede daden te doen", hernam hij. „Als ik minder moed had gehad zou ik doorgereden zijn. Maar een heer staat altijd een zwakke terzijde in den ure des gevaars!" „Mm", zei Tom Poes. „Een zwakke? Dit is Hocus Pas, en dat is een deugniet." Nu sloeg de grijsaard de ogen op en keek hem loerend aan. „Deugniet?" herhaalde hij met krassen de stem. „Ik ben een magister in de zwarte kunsten, bedreven in de weten schappen van Zazel en Iod! Maar ik zal niet kwaad worden. Nee, dat zal ik niet. Jullie hebben mijn leven gered, want de barrelvogel is de enige vijand, die ik niet baas kan. En ik houd altijd mijn woord. Daarom zal ik jullie een bewijs van mijn waardering geven. Je krijgt wat je toe komt!" Kennedy, voorafgegaan door een in leidend programma uit de studio. Vrijdag 5 februari: 14.35-15.15 uur Nederland 1 Reportage van de eerste maanwandeling van Shepard en Mitchell, plm. 23.00-23.30 u. Ne derland I Samenvatting van de re portage van de eerste maanwande ling. Zaterdag 6 februari: 15.30-16.00 uur Nederland 1 Reportage van de tweede maanwandeling. 17.30-18.00 uur Nederland 1 Voortzetting van de reportage van de tweede maanwan deling. 23.20-23.40 uur Nederland 1 Samenvatting van de reportages van de tweede maanwandeling. Dinsdag 9 februari: 21.45-plm. 13.00 uur Nederland 1 Reportage van de terugkeer van de Apollo 14. Bovendien zal in de uitzendingen van het NOS-joumaal het verloop van de vlucht worden gevolgd. De NOS-radio zal een groot aantal rechtstreekse reportages van de maanvlucht van de Apollo 14 uit zenden. Dat gebeurt, in samenwer king met de NOS-televisie, weer door een speciaal redactie- en pre sentatieteam met vrijwel dezelfde samenstelling als bij vorige Apol- lo-vluchten, n.l. Ben Dingerdis (>NOS), Hans Engelman (AVRO), Jan de Graaff (VARA), Peter Meijers (TROS), Hugo van Rhijn (NCRV) en Ben Wamelink (KRO). De produktie en regie zijn in handen van Kees Buurman en George Tor. Verslagge vers in de Verenigde Staten zijn, evenals bij de NOS-televisie, Klaas jan Hindriks en Peter Schroder. Het A polio-centrum van de NOS-radio zal weer worden onder gebracht in de VARA-studio in Hil versum. Het centrum wordt dag en DUITSLAND 1 (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Sport. 18.30 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Filmreportage. 19.59 Programma overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Woobinda, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met Nieuws. 19.25 (K) Boek bespreking). 20.00 (K) Journaal en weerbericht, 20.15 Filmportret. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7.Sinn. 21.30 (K) Der Ein- zelganger, detective-film. 22.15 (K) Journaal, weerbericht en winter- sportberichten. 22.30 Die Rückkehr, TV-spel, 23.55 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Muzikaal amusementsprogram ma. 19.10 (K) Königlich Bayerisches Amtsgericht, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 Der Kommissar, detecti ve-serie. Aansluitend: Nieuws. 21.15 (K) Muzikaal amusementsprogram ma. 22.10 (K) Nieuws, weerbericht en wintersportweerbericht. 22.25 (K) Dagboek uit de Katholieke kerk. 22.40 Intermezzo, TV-spel. (Niet ge schikt voor jeugdige kijkers), plm. 23.20 Einde. NEDERLAND 1 10.00 Teleac: Wiskunde (les 4). 10.30-11.00 En Frangais (les 4). DUITSLAND 1 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond. 10.30 (K) Hit parade. 11.20 (K) Die Umschau. 12.05 (K) Filmreportage. 12.50 (K) Interna tionaal persoverzicht. 13.00-13.30 (K) Journaal. 14.40 (K) Nieuws. 14.45 (K) Verkeersquiz. 15.15 Discussie. 15.45 (K) Nieuwe muziek en films. DUITSLAND 2 13.35 (K) Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 (K) Filmreportage. 15.45 Ankje und das Schiff in der Flasche, TV-spel. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (ged. S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum lauda- mus: gewijde muziek (opn). 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: A. (S) Gemengd koor: geestelijke liederen: B. Fanfarekorps. 10.15 In spraak: klassieke muziek op uw ver nacht bemand. Het redactie- en pre sentatieteam, dat in dit centrum zijn werkzaamheden zal verrichten, zal behalve voor de eigen uitzendingen ook reportages verzorgen voor de radio-actualiteitenrubrieken van de omroepen. Doen zich gedurende de vlucht of het verblijf op de maan bijzondere ontwikkelingen voor. dan zal tot extra radio-uitzendingen worden overgegaan. Eventuele extra televisie-uitzen dingen over de vlucht zullen door de radio worden aangekondigd. Het schema van de rechtstreekse radioreportages over de Apollo 14 is: Zondag 31 januari: 21.15-21.30 uur, Reportage van de lancering. 23.50-23.55 uur Reportage van het vertrek uit de aardatmosfeer (Hil versum 1). Donderdag 4 februari: plm. 12.15-12.20 uur. Reportage van het ingaan van de maanbaan (Hilversum 1). Vrijdag 5 februari: 10.00-10.30 uur. Reportage van de landing op de maan. Tussen 14.50 en 20.00 uur. On derbrekingen van het programma voor reportages van de eerste maan wandeling (Hilversum 1). Zaterdag 6 februari: tussen 11.30 en 16.30 uur, onderbrekingen van het programma voor reportages van de tweede maanwandeling. 19.35-20.00 uur. Reportage van de start van het maanoppervlak. 21.20-21.35 uur. Reportage van de koppeling. 23.40-23.55 uur. Reportage van de afstoting van het maanlan dingsvoertuig (LM) en de inslag op de maan (Hilversum 2). Dinsdag 9 februari: 21.35-21.55 uur. Reportage van de landing op zee. Tussen 21.55 en 22.30 uur, on derbreking van het programma voor een reportage van de berging (Hil versum 2). zoek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Oriën tatiereis door Zambia, lezing. 11.15 Solarium: een hoogtezonprogramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Ba lans. 12.14 Marktberichten. Over heidsvoorlichting: 12.16 Werk en Welzijn. Een uitzending van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. KRO: 12.41 Actualiteiten. 12.50 Bui tenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: verzoekplaten- programma voor de militairen. KRO: 14.00 (S) PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet, program ma over amateuristische muziek beoefening. HIRO: 17.00 HIRO Ma gazine met Gasten van de week. KRO: 17.30 (S) Echolood: lichte grammofoonmuziek. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S) De Springplank: jonge artiesten met or kestbegeleiding. 19.30 (S) In de volksmond: volksliederen. 20.00 In antwoord op uw schrijven...: ver- zoekplatenprogramma. 22.00 (S) Ik heb een boom geplant...: muziek en actualiteiten uit Israël. 22.25 Avond gebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal...!, muzikaal sportprogramma met commentaren, reportages en ge kruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd programma met om 7.33 Van de voorpagina; om 7.54 VPRO: Deze dag; om 8.00 Nieuws; om 8.30 Actua liteiten; om 9.35 Waterstanden; om 9.55 Reiswijzer en om 10.10 VARA s Ombudsman. 10.30 Zaterdag infor matie: muziek en informatieshow. (Om 11.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualitei ten. 13.25 (S) Dit is het begin...: jon gerenprogramma. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans- Duits-Engels, een luisterprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Hobbyscoop: populair progrmma over electronica. VARA: 16.15 (S) De Staalkaart. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 Nou, en...: satirisch programma, (herhaling van 27 januari 1971). 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-1926 (gr). 20.05 Piano trio met zangsoliste: volksliederen. 20.30 Herinneringen van de heer W. Sandberg. 21.00 (S) Serenade: mo derne en klassieke muziek (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Trio plus: licht muziekpro gramma. 23.40 (S) Moleculen: gitaar en zang- romantische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nieuws. 9.03 Gevol machtigd: verzoekplatenprogramma. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Djinn: ge varieerd programma. (11.00 en 12.00 Nieuws). NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Pop(pen)cast: nieuwe LP's. 14.00 Nieuws. 14.03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogramma met verzoeknummers. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Sportshow: spoft en muziek. (17.00 Nieuws).

De Vallei | 1971 | | pagina 9