5 rr nanciele notities Perquin over economische en politieke contouren Textiel verkopen vorig jaar sterk gestegen 1 8-Daagse vakanties 2dagen Amsterdam f37. NEDERLAND HEEFT MOGELIJKHEDEN ALS CRUISE-LAND beurs van amsterdam beurs overzicht HERSTEL VAN UTILICO Hambro neemt belang in Noorse bank v.a.T IOj; Esso bestelt supertanker Gelijke verdeling van lasten door de overheid Publicatie over het midden- en kleinbedrijf Interpolis had bevredigende premietoeneming ZATERDAG 30 JANUARI 1971 m PILOOT STORM TEKKO TAKS pp 1 imvoï LENING PIJPLEIDING STERK OVERTEKEND voordelig uit met NS STIJGING KRITISCH voordelig uit met NS Onderzoek door Britse Scheepvaartmij. Elsevier f. NIET GOEDKOOP Pagina 2 Ze zei toen ook dat dit haar juist zo kon hinderen, dat ze telkens weer haar eigen leven moest vergeten, om dat er eisen aan haar werden gesteld waar ze niet af kon. Ik moest haar weer aan dit bezoek herinneren als de elfde mei voorbij was, want tot op die dag zat ze vrijwel helemaal vast. Ca roline is toen wel bij ons geweest, na tuurlijk zonder haar moeder. Wat mij wel speet was een veran dering, die door Jackie bevolen werd omdat ze bang was dat men zou gaan denken dat ze mij voortrok. Tot nu toe kreeg ik mijn lunch elke dag op een dienblad in mijn kantoor, nu moest ik gaan eten in de mess van het Witte Huis. Jackie zag er altijd scherp op toe, dat er maar niet zo in het wilde weg allerlei verhalen werden gepubliceerd over de kinderen. Er waren namelijk door de hekken om de tuin wat foto's gemaakt van de kinderen. Jackie heeft toen geweigerd de publikatie goed te keuren, want ze was veel te bang dat er honderden mensen rond die hekken samen zou den drommen om foto's te maken, die dan later aan de pers konden worden verkocht. Op die manier hadden de kinderen ook geen eigen leven meer. Tegen negen uur in de morgen draaide ik mijn wagentje de oprijlaan op. Adams, de bewaker, hield het ver keer even tegen en ik vond mijn ei gen parkeerplaatsje. Hij vond dat ik zeer goed reed, maar weldra bemerkte ik dat de parkeerruimte steeds smal ler werd. Tenslotte was er aan beide zijden slechts enkele centimeters ruim te, maar ik kwam er toch in zonder een schrammetje. „Goed zo," zei Adams, „u wint het van mij. U rijdt heel goed." Onopvallend kwam ik binnen, ik ging meteen door naar mijn werkka mer. Er waren heel wat mensen in het Witte Huis, die er geen idee van hadden wie ik was. Bijna niemand was er van op de hoogte dat er daar boven, in de Monroe-kamer, iemand zat te werken. Natuurlijk leer je dan vanzelf heel wat mensen kennen en die vroegen mij dikwijls: „Maar voor wie werk u dan?" Of: „Hoe lang werkt u dan al voor mevrouw Kenne dy?" Er waren er zelfs die zich met ver wondering afvroegen, waarom er over mij nooit een woord in de krant stond. Omdat vrijwel niemand mij kende was het niet zo vreemd, dat het tot rare situaties moest komen. Dat ge beurde toen er een vreemde bewaker bij de Oostpoort stond. Hij hield mij aan en hij vroeg of ik een pas bezat. Wel zeker, die had ik...ik toonde hem mijn papier, maar hij wilde het in zijn handen hebben en eindelijk zei hij: „Tja...u zult het wel zijn, maar hier mag toch wel eens een nieuwe foto op, want u lijkt er niet veel op..." De man had volkomen gelijk, want dat pasfotootje was gemaakt in ja nuari. toen ik zeker vijftien pond minder woog dan nu. Ik heb toen meteen een nieuwe foto laten maken, maar toen ik de fotograaf vertelde dat ik dit ding nodig had voor een pas voor het Witte Huis, omdat ik voor mevrouw Kennedy werkte, keek de man mij zeer ongelovig aan. Tja...daar moest ik mij dan maar bij neerleg gen... Toen ik pas begon te werken in het Witte Huis vernam ik al spoedig dat er voor enige andere secretaressen een regeling bestond, volgens welke ze elke dag per auto van huis werden gehaald. Ik heb er met Tish over ge sproken, maar die wist nergens van...zei ze. Pas toen John MacNally, die fungeerde als „bedrijfsleider" van het Witte Huis er van hoorde, kwam er meteen verandering: voortaan stond er elke ochtend omstreeks kwart voor negen een wagen van het Witte Huis voor mijn woning en ik werd ook weer netjes thuisgebracht. Nog steeds werd er goed op gelet dat niemand mij te zien kreeg. Ik werd afgezet voor de dienstingang, welke ten dienste stond van de leveranciers en hier mocht ik uitstappen. Onder weg naar mijn kantoor kwam ik de president dikwijls tegen en die zou nooit vergeten iets aardigs tegen mij te zeggen. In juni 1961 heb ik de kinderen meegenomen, om nu eens een bezoek je te brengen aan Caroline. De jon gens waren niet al te geestdriftig...hun gastvrouwe was immers maar een meisje, al had ze hun dan ook een poes cadeau gedaan. Aan de andere kant wilden ze nu wel graag eens zien waar hun moeder werkte. En dan kwam daar de rit per auto door Washington bij, dat vonden ze toch wel heel mooi. Chris en Gregg waren geheel on dersteboven van al die prachtige beesten in de slaapkamer van Caroli ne, vooral van een giraf, die groter was dan de gastvrouwe zelf. De pop pen, nu ja... daar keken ze niet eens naar en ze hebben een hele tijd ge zocht naar mooie autootjes, die er na tuurlijk niet waren. Wanneer Jackie op reis was zorgde ze er altijd voor, dat de kinderen van tijd tot tijd bezoek kregen, kinderen van hun eigen leeftijd, zodat ze niet zouden vereenzamen. Zo zijn mijn zoontjes vele malen op bezoek ge weest en wat ze vooral bewonderden was het speelterrein in de tuin. Ze mochten op de rug van Macaroni rijden, ze dansten op de trampoline, ze speelden met de schommel en het mooiste was het „huis-in-de-boom", vanwaar een glijbaantje naar beneden voerde. Caroline deed haar uiterste best de jongens te interesseren voor een thee-uurtje in het poppehuis, vlak bij het huis-in-de-boom, maar ze heeft de knapen daar nooit binnen kunnen krijgen. Dat moest wachten tot er meisjes op bezoek kwamen. In juli 1961 wilde United Features een serie maken over de „gelukkigste werkende vrouwen in de Verenigde Staten: de medewerksters van de First Lady." In aanmerking hiervoor kwamen de pers-secreataresse. de medewerkster voor sociale aangelegenheden en na tuurlijk de privé-secretaresse en...dat was ik. Dat was dus de eerste keer, dat ik tevoorschijn mocht komen uit mijn schuilhoek. Pam werd beschre ven als aantrekkelijk, Tish bezat vol gens de krantenmensen dezelfde char me en rustige beheersing als de First Lady zelf en van mij werd verteld, dat ik een goede vriendin was van de Kennedy's en dat ik de enige mede werkster was die een kantoor had binnen de privé-cirkel van het presi dentiële gezin. Verder las ik: „Als huisvrouw en moeder kent ze vele van de problemen waar mevrouw Kennedy voor komt te staan. (Wordt vervolgd) ROTTERDAM In de eerste helft van het boekjaar 1970/1971 heeft de waarde van het aandeel Utilico (beleg gingen) zich hersteld van de daling die het vorige halfjaar vertoonde, zo heeft de directie in een tussentijds bericht bekendgemaakt. Het vermogen is gegroeid van 84.8 min ultimo juni tot 97.3 min aan het eind van 1970. De waarde per aandeel steeg in de overeenkomstige periode van 106 tot 120. Het aantal ge plaatste aandelen nam toe van 841.200 tot 857.566 stuks. Het bestuur van Utilico verwacht dat de vooruitgang gecontinueerd zal wor den, omdat de in de laatste jaren ver guisde aandelen van openbare nutsbe drijven, weer de voortrekkers zijn ge weest in het beursherstel. EINDHOVEN Men moet het zojuist verschenen rapport van het Centraal Planbureau over „Economische conouren voor een kabinetsperiode 1972 t/m 1975" bezien in al zijn betrekkelijkheid. Het gaat uit van een aantal vooronderstellingen van bepaalde ontwikkelingen, waarvan het maar de grote vraag is, of ze zich zo zullen voltrekken. Wat dat aangaat, hebben we zo langzamerhand wel de nodige ervaringen. Aldus de heer W. Perquin, voorzitter van het Nederlands katholieh ondernemersverbond, op een regionale bijeenkomst van dit verbond in „De Co- cagne" in Eindhoven. Vooropstellend dat men dus ook in zijn conclusies van en commentaar op zo'n rapport zeer voorzichtig moet zijn, merkte de heer Perquin o.m. op dat het vraagstuk van de verhouding tussen in dividuele uitgaven en collectieve voor zieningen zich nu aandient. Een aantal politieke partijen heeft zich uitgesproken voor hogere over heidsuitgaven in de komende vier jaar. Maar dan is het, volgens de heer Per quin, onontkoombaar dat de individuele bestedingen beperkt moeten worden. Ook bij een gelijkblijven van de over heidsuitgaven komen, door het afwen- tlingsproces van lasten, de „overige DEN HAAG De geldomzetten van de detailhandel in heren- en jongens- confectie, woningtextiel en meubelen zijn in 1970 met 18 pet. gestegen. In deze branches werden de grootste om zetstijgingen behaald, zo blijkt uit een publikatie van het economisch instituut voor het midden- en kleinbedrijf. De voortgezette verhoging van het loonpeil en verdere kostenstijgingen hebben in 1970 hun stempel gedrukt op het prijsniveau en daardoor in vele branches van detailhandel en ambacht bijgedragen tot verhoogde inkoop- en verkoopprijzen. 4642. De tempeldienares leidde Piloot Storm onfeilbaar door de duisternis naar een hoek waar zij door middel van lichte tikbewegingen met de voet het deksel vond, dat zoals zij fluisterend uitlegde, een geheime ontsnap pingsgang afsloot. „Hierlangs kunt u het Raadsgebouw bereiken, maar pas op voor mogelijke obstakels en dwaalsporen. Ik moet u alleen laten gaan om het gat weer af te sluiten. Bovendien zou Fanticar meteen be grijpen, dat ik het was, die u verloste, als ik niet op mijn post ben. Nu zal hij denken, dat gij uzelf bevrijd hebt door uw magische krachten, zoals gij een bezoek aan de Vikongs bracht!". Arend opende het luik en aar zelde even, want daar beneden was het zo mogelijk nog donkerder dan in de tempel. Toen nam hij snel afscheid van Rinon en bedankte haar voor haar moedig optreden. Het meisje greep zijn hand en wilde blijkbaar nog iets zeggen, maar de ontroering belette haar te spreken. Arend liet zich zakken en Rinon sloot het gat weer af met de grote steen. Gehurkt zittend in de nauwe gang herinnerde onze piloot zich het kleine potloodvormig zaklampje in zijn holster. Dat kwam hem nu goed van pas... 30-15 20. „Hier moet het zijn, chef!" veronderstelde de agent, die de hond aan delijn hield en verhinderen moest, dat het beest langs de sporten omhoog zou vlie gen. „Misschien ligt de vermiste wel bewusteloos in de dakgoot!" „We zullen zien!" antwoordde de inspecteur, die zijn been vlug uit de kronkels van de hondenriem draaide. „Dat één man mij volge!" En gevolgd door een onverschrokken dienaar der wet, zette de inspecteur, al klauterend, zijn onderzoek voort. Net wilde de pientere man, die zag, dat het klimop hier en daar losgerukt was, opmerken, dat hier waarschijnlijk de worsteling had plaatsgevonden, toen de ladder, die op zoveel belangstel ling niet berekend was. plotseling onder luid gekraak in tweeën brak. En professor Starreveld, die ook eens kwam kijken wat of er nu eigenlijk precies met zijn vriend aan de hand was, zag net, hoe de beide politie mannen met een onbeholpen zweefduik in het gras op de grond ploften. DEN HAAG Interpolis NV meldt, dat de premie-ontvangsten van het schadeverzekeringsbedrijf in 1970 in „hoogst bevredigende" mate zijn geste gen. Het totale premie-inkomen van deze afdeling bedroeg 141 miljoen gul den, d.i. 18,5 miljoen gld meer dan in 1969. De resultaten in de sector brandver zekering \^arën gded, de resultatep van de medische varia verzekeringen wor den onvoldoende genoemd. Over het geheel genomen was het resultaat van de schadeverzekeringen positief. In de sector kapitaalverzekeringen steeg het verzekerd kapitaal met 625 miljoen gulden tot 2,75 miljard gulden. De ontvangen jaarpremie steeg tot 44 miljoen gulden. Over de resultaten van deze afdeling kunnen nog geen mede delingen worden gedaan. Het jaar 1971 ziet de directie „vol vertrouwen" tegemoet. AMSTERDAM Hambro Internatio nal N.V. heeft een 20 pet. belang ver kregen in het kapitaal van Bohn en Co. a/s in Oslo. Tussen Hambros Bank Ltd en de Noorse financiële instelling be staat reeds een nauwe samenwerking, aldus Hambro Internationaal. Bohn en Co heeft, zo is bekendge maakt, een leidende positie verworven bij de financiering van de Noorse han del en industrie en op de Noorse kapi taalmarkt in het algemeen. Daarnaast worden door emissies tbv Noorse ener gie-consortia, gemeenten, rederijen en industrieën nauwe betrekkingen onder houden met buitenlandse financiële in stellingen. AMSTERDAM Op de 7 3/4 pet. 8-jarige obligatielening van 60 min ten laste van de Rotterdam-Antwerpen pijpleiding CV, is tot een zodanig be drag ingeschreven, dat de toewijzing zeer gering zal zijn. De geldomzetten in de zaken in de voedingsmiddelenbranche zijn tpegeno- men met gemiddeld 7 tot 9 pet. In de genotmiddelensector werd een toene ming van de geldomzet geregistreerd van 7 tot 11 pet. Vooral in het banket bakkersbedrijf was deze stijging van betekenis (11 pet.) omdat de omzetten in 1969 zeer teleurstellend waren. Het EIM noemt de omzetwijzigingen in de branches van duurzame consumptiegoe deren niet ongunstig. In sommige sectoren is sprake van een omzetherstel. Bij de boekhandel, de kantoorboekhandel en het opticiensbe- drijf waren de omzetstijgingen respec tievelijk 14, 12, en 14 pet. en in de ju weliersbranche en de detailhandel in koffers* lederwaren, huishoudelijke ar tikelen en schoenen, gaven de geldom zetten een toeneming te zien van ge middeld 10 tot 14 pet. Vooral in de handel in woningtextiel en meubelen en in enkele sectoren van de textieldetailhandel was in de eerste maanden van 1969 een duidelijke reac tie op de anticipatie-aankopen in de laatste maanden van 1968 waarneem baar. Dit verklaart volgens het EIM de ADVERTENTIE Volledig verzorgd, dus incl. hotel, maaltijden, reis en excursies. Keuze uit 13 verschillende reizen in binnen- en buitenland. m 4* 4% van elk AID j station. Alle inlichtingen in de brochure betreffende meerdaagse NS-vakantie- reizen op de stations. AMSTERDAM Esso Tankers Inc. heeft vrijdag opnieuw een opdracht voor een tankschip van 250.000 dwt ge plaatst, ditmaal bij Chantiers D'Atlan- tique in St. Nazaire, Frankrijk. Het schip moet in 1975 worden opgeleverd. Er lopen orders voor 17 schepen in deze klasse, waarvan 15 bij Europese wer ven en 2 in Japan. Het concern heeft inmiddels 12 schepen uit deze klasse in de vaart. grote omzetstijgingen in de eerste drie maanden van 1970. Voor het vierde kwartaal werden wederom aanzienlijke omzetvergrotingen berekend, wat an dermaal wijst op extra aankopen van de consument. In 1969 werd voor de woninginrichtingsbranche nog een om zetdaling van 7 pet. berekend tegen een stijging van 18 pet. over 1970. De totale textielbranche zag in 1969 een omzetdaling van één procent goed gemaakt door een stijging van 14 pet. vorig jaar. Naast de verwachte prijs stijgingen voor textiel door de verho ging van de BTW in 1971 is ook de gewijzigde mode in de dames- en meis- jesconfectie (het dóórvoeren van de mi di- en maximode) van invloed geweest op de omzetverhoging, aldus het rap port van het EIM. Bij de „overige branches" kan wor den geconstateerd dat de parfumerie speciaalzaken een aanzienlijke omzet stijging boekten (14 pet.) en dat de stij ging (6 pet.) in het drogistenbedrijf weinig afweek van 1969. De omzetten in het schoenherstellersbedrijf tenslotte bleven een beperkte stijging van 4 pet. vertonen. inkomens" waaronder die der zelf standige ondernemers onder zware druk. Die druk zal nog sterker worden bij stijgende overheidsuitgaven. et zal de taak van de politiek zijn de ontwikkeling van de overheidsuitga ven zeer kritisch te bezien; aldus de heer Perquin. De ruimte voor nieuwe collectieve voorzieningen zal zijns in ziens binnen het raam der thans ter beschikking staande middelen moeten worden gezocht. De politiek zal bij uitbreiding der collectieve voorzieningen moeten vast houden aan de noodzaak van beperking over de gehele ilnie en matiging van de individuele consumptie. De overheid moet ervoor zorgen dat bij uitbreiding van overheidsuitgaven de lasten daarvan ook werkelijk over allen worden verdeeld. Als aan die voorwaarden niet kan worden voldaan, zouden we „nee" moe ten zeggen tegen, om andere redenen gewenste, collectieve voorzieningen. Dat betekent, aldus de voorzitter van het NKOV dat wij als organisatie van ondernemers inh et midden- en klein bedrijf de politie^ en de politieke par tijen zullen beoordelen op de vraag, of ze de door ons gestelde voorwaarden ook zullen hanteren als voorwaarden voor hun houding ten opzichte van uit breiding van overheidsuitgaven. Het gaat ons daarbij niet alleen om wat in de programma's wordt opgenomen, maar vooral om de cocrete politieke uitvoering ervan. ADVERTENTIE Ontdek de gezelligste stad van Nederland! Volledig verzorgd, dus incl. hotel, maal tijden, reis en tramabonnemen van elk station Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. AMSTERDAM Onderzoekingen van de Britse scheepvaartmaatschappij „Peninsular and Oriental Steam Navigation Company" op grond van de econo mische ontwikkelingen op het vasteland van Europa hebben aangetoond, zo zegt deze Britse onderneming, dat Nederland, West-Duitslapd, België en Noord-Frank rijk goede mogelijkheden bieden als potentiële cruise-landen. De scheepvaartonderneming zal daar om ook dit jaar weer cruises vanuit Amsterdam verzorgen. Waren dit er in 1970 vier, dit jaar zal daar één bijko men. Van deze vijf (met ruim 4.600 slaapplaatsen) zijn reeds twee reizen volgeboekt. Voor deze vaartochtjes zal de Britse Maatschappij gebruik maken van het 24.000 ton metende ss Chusan". Op het in november vorig jaar in Amsterdam gehouden congres van „De American Society of Travel Agents" heeft de voorzitter van de raad van be- stüur van genoemde maatschappij, Harry E. Parry, reeds de visie van zijn onderneming gegeven: de combinatie luchtreis/bootreis, vijf jaar geleden nog niet bestaand en thans reeds goed voor 200.000 liefhebbers per jaar. De directeur van de scheepvaart maatschappij, J. G. Davis, heeft de nieuwe politiek van zijn bedrijf als volgt geschetst: wij hebben jaren gele den een einde gemaakt aan het concur reren met luchtvaartmaatschappijen, waar het een methode van vervoer be treft. Natuurlijk vervoeren wij nog steeds passagiers van A. naar B., maar wij hebben ons vooral gericht op het veroveren van een plaats op de vakan- (Slotkoersen vaD gisteren) Ned. 7 j. '69 8 105.2 105.7 Fonds Vorifre late Ned. 7 j. '70 8 105.4 105.4 Icopre oot Ned. '69 7i 101 100.8 Ned. '66-1 7 96.4 96.4 Ned. 1966-2 7 96.15 96.15 A.K.Z.O. 88.1 89.1 Ned. '69 7 95.5 95.85 Alg. Bank Ned. 262.5 259 Ned. '68-1 6è 91.9 91.9 Amrobank 61.2 61.2 Ned. '68-2 6 i 91.6 91.8 Amsterdam Rubber Ned. '68-4 6è 91% 91.6 Deli Mij eert. 65.8 67 Ned. '68-3 6a 91% 91.6 Dordtse Petrol. 850 858 Ned. '66 6i 92.3 92 Heineken's Bier 209 211.5 Ned. '67 61 90 89.9 H.A.L. 98 98.5 Ned. '67 6 89 89.2 Hoogovens nr. c.v.a. 79.2 79.7 Ned. '65-1 52 89.4 89.6 H.V.A.-mijen ver. 62.7 62.9 Ned. 1965-2 52 89.2 89 V« K.L.M. 178 182.5 Ned. '64-1 51 86.2 80.55 Kon. Petroleum 139.5 140.2 Ned. '64 5 83.5 83.5 K.N.S.M. nat. bez. 99.9 99.2 Ned. '58 4è 86 86 Nat. Ned. cert. 72.5 73.3 Ned. '64 4è 96.9 96.5 Phs. v. Ommeren eva 295.5 294 Ned. '59 41 84.7 84.8 Philips gem. bez. 49.1 49.5 Ned. 1961 41 80.6 80.6 Robeco 228.7 229.4 Ned. 1963-1 44 79.6 79.6 Rolinco 175.9 176.5 Ned. Staffell '47 3* 66.7 66.85 Scheepvaart Unie 87.3 87.2 Ned. '51 3è 92.95 92.9 Unilever c.v.a. 96.5 96.1 Ned. '53 1-2 3a 83.1 83 Ned. 25 j. '69 8 104.2 104.3 Ned. '50 1-2 31 71.6 71.7 Ned. 25 j. '70 8 103.8 103.9 Ned. '54 1-2 31 72 72 Ned. '70 15 j. 8 102.7 102.6 Ned. grootb. '46 3 84.3 84.2 Ned. dollarl. '47 3 BNG '67-1-2 62 BNG '68-1-2 62 BNG '67-1-2-3 6è BNG won bl '57 6 BNG '65-1 6 BNG *58-1-2-3 42 ld. 30-jar. '58/'59 4è Bk. mid. kred. '66 7 Nat. Inv.b. '65 52 Fr. Gron. h.b. dw. 6 Alb. Heijn '55 4 Brit. Petrol. '66 7t% Bijenkorf Beheer 6 Co-op r.spaarbr. Ned. Gasunie '69 7è Ned. Gasunie '66 72 Ned. Gasunie '66 6è Philips dir. '51 4 Pegem 1-2 1957 6 Pegem 1958 5è Rott. Rijn Pijpl 51% K.L.M. 1.968 K.L.M. 15-jarig Ned. Sp.w. A.K.Z.O. Bergh Papier Gelder Zonen v 7 5 '57-1-2-42 42 4è 42 93 93 92.9 91 92.3 89.8 83.2 81.2 99.5 94 91.8 114 99 98 181 110.4 100 94.2 90.5 88 94.95 92 95 88.5 87 89.1 92.6 93.2 92.8 91 92.6 90 83.6 81.7 100 93.6 90.8 99 100.4 99.8 94.2 90.5 88 94.95 92 95 88.6 87 96.7 89 Grasso 52% K.L.M. 52 Meteoor beton 52% Ned. Middenst. B. 6i Rolinco f 1000 6i Stokvis 42% Ned. cred.b. aand. b. Ned. Midd.bank a Slavenburg's a. Albert Heijn Amh Scheepsb. eert. Befo „b" Bergh/Jurg. 250-1000 Blijd.st. f 1000 nreva Bols Lucas Brakke Grond Bredero Bredero n.r. eert. Bredero ver. bedi Bührm.-Tetterode f. Bijenk. beh. n.r. c.v.a. Bijenk beh. 6% pref. Caivé D. Calvé D. n.r. c.v.a. Caivé pr. wo. r. eert. Drents-Ov. houth. 89.5 97 100.5 89.5 92.5 38.3 98.6 207 169 142 134 218.5 47 141 22 193 422 760 345 79.4 665 134 436 119 98 100.5 89.9 92.5 38.3 98.6 207 169.8 143.5 218.5 47.8 139.5 196.5 422 76.1 348 79.8 658 138 450 Erdal Mij wasverw. 171 Europe ('1) Hotel 400 400 Fokker 54 54 Gazelle Gelder (van) 93.3 93.5 Gelder (van) pref. 93.3 93.5 Gist-Broc. 95 95.5 Grasso 167 169.5 Gruyter 6 pet c. pr. A Gruyter 6 pet c. pr. B Hellingman 226 227 Holec 129 129 Intematio-Mueller 54.5 53 Kluwer f. 205 208.5 Kon. Ned. Papier 140 142 Kon. Ned. Text. cert. 25.5 25 Krasnapolsky f. 53.5 K.V.T. 128.5 128 Leidse Wol 197 198 Lips en Gispen cert. 315.5 315 Meteoor 310.2 Na arden Chem. 91 93 Naeff gebr. 143 Nedap 182 184 Nelle, wed van 316 315 Nijma n.r. c.v.a. 28 28.5 Nijverdal-tei Cate 62 62 Ov.z.gas nat.bez.v.a. f 83 83.8 Pakhoed 73.8 74 Pal ine 82 81 Parkhotel 480 480 Pont hout 188 190 Reesink en co. a. 143 143 Schev. expl mij. f.a. 17.2 16.8 Schokbeton aand b. 172 175 Scholten cart, pap a. 153 153 Schuppen sajetf. a. Sim. de Wit aand. b. 255 Technische Unie a. 287 286 Tw. Kabelfabriek a. 398 397 Ubbink-Davo a. 120 119 Unil 1000 cert 7cpr a. 94 94 Ver. Machinef. a. 71.5 72 Ver. Nd. Uitg.bedr. a. 120.5 122.3 Ver. Ned. Uitg. f. 18 18 Ver. Touw c.v.a. 122 122 Vredestein c.v.a. Vulcaansoord 120.5 120 Wegenei n.r.c. 69 70 Wessanen 69 69 Geld. Tramw. Mij a. 64.5 H.B.B. bel. dep. f. 792 795 Interbond Ipb f. 607 607 Vastg. bel.f. part. f. 525 530 I.K.A. bel. mij. f. 164 163.5 Unitas f 50 a. 83 80 Can. pac. railw. cert. 74% 74.3 Int. nickel cert. 48.6 49.6 Shell Oil Can. cert. 35.4 34% Am.tel/tel. cert. 53V4 53.5 Anaconda cert. 20.55 20.9 Bethlehem steel cert. 21.1 21.5 Chesap a Ohio cert. 55 Cities ser cert. 47.75 48 Dupont d. N. cert. 135 139 Gen. Electric cert. 101 99.5 Gen. Motors cert. 79.4 80 Kennecott cop. cert. 37.15 37.35 Phil petroleum cert. 31.2 32 Radio Corp. Am. cert. 30% 30 Republic steel cert. 29V4 28.9 Shell oil cert. 47 46% Standard br 10 a cert. 49.3 49.3 Un. St. steel (10) cert. 32.2 32.5 Woolwortb cert. 39 39.5 tiemarkt. Met de opmerking „passa giersvervoer per jet-vliegtuig naar en van „drijvende hotels", die in verschil lende havens liggen afgemeerd en van waaruit deze speciale schepen ook bin nenlandse cruises zullen maken, openen voor toeristen letterlijk de gehele we reld" sloot hij zich aan bij wat de heer Parry in Amsterdam zei. Deze zag schepen als gemakkelijk verplaatsbare hotels met alle gemakken van dien. Hij vooorzag zelfs het aan boord hebben van snelle motorboten voor bijv. waterskiën en „hovercrafts" voor uitstapjes aan de wal. Maar dit soort vakanties, zo voegde hij aan hun woorden toe, zullen nooit de goedkoop ste vorm van vakantie worden. Om de uitstapjes vanuit Amsterdam voor Nederlanders en andere te verge makkelijken zijn o.a. zes Nederlandse stewardessen in dienst genomen en zul len de menu's aan de smaak van de verschillende landslieden worden aan gepast. Amsterdam Op een ta^melijk stil Damrak waren de internationals vrijdag overwegend vriendelijk ge stemd. Alleen Unilever opende 0,40 lager op 96,20. De overige fondsen waren iets hoger en oplopend. Zo was AKZO, waarnaar opnieuw een behoor lijke vraag was te bespeuren, 0,60 be ter op 88,70 en kort daarop 89,10. Hoogovens steeg drie dubbeltjes op 79,50, Philips eveneens 0,30 op 49,40 en Kon. Olie 0,40 op 140. KLM was ondanks de slechte kwar taalcijfers 4,90 hoger op 183. Hier mee volgde Amsterdam Wall Street, waar geloofd wordt, dat de luchtvaart een periode van fors herstel staat te wachten. Heineken was 2,10 in her stel op 211,30. Nationale Nederlanden zette de stijging van donderdag voort met een halve gulden op 73,10. De banken waren verdeeld. ABN onder brak een periode van stijgingen en moest nu 4,80 prijsgeven op 258. Amrobank was opnieuw een halve gul den beter op 61,80. Bij de cultures was de stemming ver deeld. Deli wist een winst te boeken van 0,70 op 66,70. Amsterdam Rub ber en HVA waren franctioneel lager. Ook de scheepvaart was verdeeld met weinig grote verschuivingen en behoor lijke omzetten voor Kon. Boot. De staatsfondsen waren eveneens yerdeeld. De doorgaande daling van de rente heeft momenteel nauwelijks effect op de markt. t

De Vallei | 1971 | | pagina 2