1 Fa. W. J. HAMENT DE TWENTSOHE BANK N.V. nmmm ALLE BANKZAKEN DOOD TAK'S VEENENDAAL DE STANDAARD van DONDERDAG 8 NOVEMBER 1934 8 D mm V D Brood en Banket GEBR. VAN LEEUWEN S.W.KIeefsman VESTIGT U Wat de Burgemeester van Veenendaal heeft gezegd De Veenendaalsche Middenstand Godsdienstig Leven in de Gemeente Veenendaal TE HUUR IN VEENENDAAL Woning Bureau Brouwer M, K. KOPPEJAN TE HUUR VEENENDAAL, jj Hoofdstr. 50 - Kerkewijk 98 onze GEBAKSOORTEN KLUISINRICHTING MARKT - VEENENDAAL Fa. Wed. A. W. de Haas-Veenendaal A. MINNEN VEENENDAAL LEVEND ONREIN HOOFD EAU DE COLOGNE Fabrikant: Fa. J. F. Tak Voor stoomen of verven Veenend. Ververij BROUWER te VEENENDAAL J Kanaalweg 2 - Telefoon 90 j| L Op de Veenendaalsche Byenmarkt. Veenendaal bezit veel merkwaardigs. Immers, wie zou tusschen de Utrecht- sche en Veluwsche bosschen, midden in de met kippen overdekte landerijen van de Geldersche Vallei een echte industrieplaats zoeken En toch is dit zoo. Hï t is een bekend feit, dat de aanwezig heid van een bevolking, die reeds lan gen tijd aan industrieëelen arbeid gewend is, een zeer belangrijken factor vormt voor het vestigen van meerdere bedryven en van het ontstaan van andere takken van nijver heid. De praktijk van het leven heeft dit dan ook bevestigd. Naast de wolindustrie, die zich sterk heeft uitgebreid is de katoen gekomen, terwijl in de laatste jaren ook de tabaksnijverheid sterk is opgekomen. En andere opvallende eigenaardigheid van Veenendaal is, dat de bevolking on danks de industrialisatie haar orthodox- Protestantsch karakter niet verloren heeft. Het feit, dat de toenemende behoefte aan arbeidskrachten voor de fabrieken tot nu toe vrijwel geheel kon worden bevredigd door de oorspronkelijke bevolking, die door haar groote, kinderrijke gezinnen snel groeit, is aan het behoud van het oude karakter niet vreemd. De verhouding tus- sch patroon en arbeid is hier dan ook veel aangenamer en gemoedelijker dan in menig andere plaats. Veel zorg is de laatste jaren besteed aan het uiterlijk van de plaats. In de nieuwë woonwijken zijn de wegen voorzien van plantsoenen en boomenrijen, terwijl de voor tuinen van de huizen ook het hunne bydra gen om het geheel een vriendelijk en lande lijk karakter te geven. Veenendaal is dan ook allerminst een zwartberookte fabrieks plaats. Hierbij komt, dat de schiterende omgeving volop gelegenheid biedt tot ont spanning in de schoone, ongerepte natuur. door A. de Ruiter, Secr. Veenendaal sche Winkeliers Vereeniging „Handel en Nijverheid". aarne voldoe ik aan het verzoek om enkele gegevens omtrent Veenendaal en zijn Middenstand mede te delen. Toen voor 3 jaar geleden eenzelfde num mer als dit van de Standaard verscheen, waren de omstandigheden voor onze Mid denstand zeer zeker heel wat beter dan nu. Niet dat de toestand alhier nü zo slecht is; maar het verschil is toch groot. Dan komt hier ook het verschijnsel voor van zovele grote plaatsen, en wel een te veel aan winkels op velerlei gebied; wij vragen ons in de bestuurs- of commissie vergaderingen der V.W.V. wel eens af, of dit op de duur houdbaar zal zijn; gezien de hoge koop- en huurprijs der winkel huizen. In deze uitbreiding ligt m. i. juist zozeer opgesloten een teken des tijds. De V.W.V. alhier tracht door het organi seren van Winkelweken en beurzen het kopend publiek uit de omtrek naar Vee nendaal te trekken; gezien de grote drukte tijdens deze reclameweken slaagt zij hier buitengewoon in. Veenendaal. De grote verscheidenheid van artikelen en de concurrerende prijzen der winkeliers zorgen dan ook dat honderden uit de om trek van Veenendaal in deze plaats hun in kopen doen. Een klein leger van venters op velerlei gebied gaan dagelijks van Veenendaal er op uit om alle mogelijke artikelen aan den man te brengen; maar zij ondervinden ook zeer de gevolgen der crisis. Vooral onder de boerenstand, waar uit de omtrek voor een groot deel bestaat. Dat de Veense winkelstand zich echter aan de gewijzigde omstandigheden weet aan te passen blijkt steeds weer opnieuw, men ziet het aan de gemoderniseerde winkels (welke voor grote plaatsen niet behoeven onder te doen), het met auto's er op uit gaan om de omtrek te bezoeken enz. Zelfs bestaan hier twee flinke adverten tiebladen, welke wekelijks gevuld zijn met advertenties van de plaatselijke winkel stand; men ziet, ook de reclame wordt hier niet vergeten. Dan bestaat hier de Handelsavondschool, welke uitgaat van de Veenendaalse Winke liersvereniging en steeds in bloei toeneemt; voor a.s. kantoor- en winkelpersoneel on misbaar. De buitengewoon prachtige omgeving van Veenendaal, zijn ongerept natuurschoon trekken steeds meer toeristen. De verschillende uitstekende pensions staan U borg om alhier een rustige, pret tige vacantie door te brengen. Schitterende rijwielpaden brengen U door de mooiste plekjes der Geld. Vallei. Het zeer geroemde en ideaal tussen bos en heide gelegen natuurbad Bergbad staat voor U open na eenlange fiets- of wandeltocht, om U heerlijk te verfrissen. Talrijke comfortabele bussen onderhou den geregelde diensten tussen Veenendaal, Utrecht, Arnhem, Apeldcorn, Wageningen, Ede, Eist, Amerongen enz. Gelegen aan twee stations is Veenendaal gemakkelijk te bereiken. Station Veenen daal ligt aan de lijn AmersfoortNijmegen. Station de Klomp (met busdienst vanaf de Markt op alle treinen), ligt aan de lijn UtrechtArnhem. Voor kampeerders zijn hier schitterend gelegen terreinen, voor inlichtingen wende men zich tot de V.W.V., Hoogstraat 12. '3e IrfAijke fabnckcii en gioasiers bren gen hier in honderden gezinnen werk; wat dit voor de winkelstand betekent behoeft geen nadere toelichting. Mogen wij dan ook allen tezamen, zo wel groot- als kleinbedrijf, winkeliers en arbeiders Veenendaal door deze moeilijke tijd heenhelpen. Wij verlichten hiermede de taak der plaatselijke overheid, en het is voor ons aller welzijn. Koopt dan ook allen onze Veenendaalse producten. v; xïvxtt De hoofdstraat te Veenendaal in zomertooi. door Ds N. van der Snoek, pred. der Ned. Herv. Kerk. r\e gemeente Veenendaal behoort by die gemeenten van ons Vaderland gerekend te worden waar het Godsdienstig leven in het middelpunt staat. Zij vormt een handels centrum; zij is een fabrieksplaats; maar zy is ook een gemeente in wier midden het Woord Gods in eere is. een Geref. Gemeente (1200), een Ohr. Gerof- Gemeente (825) en een Gemeente der Geref. Kerken (810). 'k Kies deze volgorde naar de grootte van hun zielental. Iemand die een „vreemdeling in Jeruzalem" was wat betreft het gescheurde kerkelijke leven op onzen va- derlandschen bodem, zou met verbazing kun nen vragen: Waarvoor leven die menschen daar kerkelijk gescheiden? Drie dominé's in de Herv. Kerk, die allen tot den Geref. Bond behooren, terwijl in de andere kerken precies hetzelfde wordt verkondigd en alle kerkgroe- pen hetzelfde belijden!?Nu ja.... daar over ga 'k niet schrijven. Verheffend zal 't niet genoemd kunnen worden. Daarvoor moet men nu eenmaal in ons Vaderlandje zijn! Toch moet hiervan gezegd worden: Er be staat tusschen die Gereformeerde kerkgroe- pen geen wrijving. Zij leven in vrede naast elkander. Men weet op z'n tijd zyn Kerk te laten rusten. De verhouding der predikanten is uitstekend. Op buiten-kerkelijk terrein werken zij als broeders saam. Dit is ook zoo wat betreft de leden der gemeenten. In de Antirevolutionaire Kiesvereeniging, in de afd. „Patrimonium", in de besturen der Christ. Scholen, in de Ohr. Openb. Leeszaal, in ik weet haast niet hoeveel comité's en commis sies.... 't gaat alles in de beste harmonie. Dit is inderdaad verheffend. Wij hebben by ons een voorbeeld dat niettegenstaande de kerkelijke gescheidenheid er kan zijn, een samenwerken elk ander—terrein T»ir Koninkrijk Gods waarin het gaat om de eer des Heeren. Dan weet men zich gelukkig te scharen onder het ééne vaandel van het Evangelie. Met weemoed gedenken wij aan het overlijden van den nog jeugdigen predi kant van de Gemeente der Geref. Kerken, Ds. van de Weerd, in Maart van dit jaar. Veel verwachtte ik ook van hem voor hetgeen ik tot lof van de Veensche gemeente schreef willen werken en het „Rust roest" als parool hebben. Maar ook zij die „stil" gaan wonen. Want Veenendaal mag dan een fabriekscentrum zijn de naaste omge ving is wonder mooi! Bosch, heuvels, heide zoowel lage weilanden als vruchtbare ko renvelden. Wat al prachtige wandelingen en fietstochten kunt U vanuit Veenendaal maken, zoowel in de Vallei zelf als in de Geldersche en Stichtsche heuvels en over de schoone Veluwe. Maar alleen reeds de Vallei is wonder schoon. Voor flora- en fauna-liefhebbers 'n dorado. Schier alle planten en bloemen en vogels van heel ons vaderland vindt het speurende oog van den kenner. In het broek de hooge rietpluim, de biezen, lisch- dodden en kalmoes, de groote glimmende bladen van waterlelie, waartusschen de groote witte bloemen blinken, het riet doorvlochten met oeverwinde met haar witte trechtervormige bloemen, zoowel als de goudgele schermen van de trotsche reu- zenwolfsmelk waaruit een zware honing- geur den wandelaar tegenwaait. Hooge smeerwortels met witte en purperen klok jes, de groote witte margriet met geel oog op langen stengel naast fraaie distels met dikke purperen bloemen, die met teer blau we meeldraden versierd, trotsch neerkij ken op het walstroo dat een gouden dek voor hen ^spreidt. Boeren wnrrnkruid, vale riaan, hertshooi ja wat niet al. Zelfs orchi- deën treft men er bij massa's aan. En wat een insectengegonsBijen zoe men, hommels brommen, sprinkhanen fie delen, krekels sjirpen, waterjuffers knet teren. Omdat er zooveel bloemen zijn is het insectenvolk bij millioenen vertegen woordigd. En deze trekken weer massa's zwaluwen, boerenzwaluwen met roode Mr. J. J. P. C. van Kuyk, Burgemees ter van Veenen daal. ningbureau, die kan U volledig inlichten. Hij bezit alle gegevens die U kunt wen- schcn. Vestigt U in het nijvere bloeiende Vee nendaal H. Brouwer. Veenendaalsche Tricotagefabriek Fa. G en H. van Schuppen. e z e bekende Fa. welke haar kantoren heeft aan de Hoofdstr., heeft in haar op slagplaatsen een collectie fantasiewol, welke één der uitgebreidste is, welke getoond kan worden. Zoowel in kleurenvariaties als in soorten kan ieder zijn keus doen en geheel bevredigd slagen. Spéc. artikelen zijn: Peli kaan, Mousseline, Parline, Perslaner en meerdere. De zakelijke directie besteedt alle zorg aan haar fabrikaten, welke zeker in steeds meerdere mate hun aftrek in het land zullen vinden. Genoemde kerkelijke gemeente heeft in hem ((keeltjes, huiszwaluwen met zilveren stuit- een eminenten leeraar verloren. /vlek en hoog in de lucht de wilde schreeu- Als ik nu tenslotte nog vermeld dat hier> wende gierzwaluwen. De sperwer van de een kleine Roomsch-Katholieke Gemeente is, zandheuvels afzeilend, zoekt hier zijn slag een Hersteld Apostolische Gemeente, een afd. van den Protestantenbond (met een dominé die ook de afd. van Ede verzorgt), en nog een Israëlitische Gemeente, kunt gij wel begrij pen dat het Godsdienstige leven in deze plaat van de Geldersche Vallei overheer schend is. De Brood- en Banketbakkerij van de fa W. J. Hament aan de Hoofdstraat. Dit zou u opvallen als gij des Zondags eens hier waart. Dan stroomen de kerken vol. 't Is de eenige drukte die er dan in onze stra- tenij is waar te nemen. Nimmer heeft een dominee er over te klagen dat hy „voor stoe len of banken" staat. Dominé's van elders preeken gaarne in 't Veen. Zy vinden steeds een groot, aandachtig gehoor. Hun woord gaat er in, mits zy het Evangelie prediken Van een prediking die afwijkt van de belij denis der Kerk is men hier niet gediend. Al bestaat er bij velen wel een „doopersche in slag" en laten anderen zich gaarne leiden door „het inwendige licht" hoe kan het anders in een gemeente zoo vlak bij de Ve luwe en de Rivieren? in 't algemeen wor den „de gezonde woorden Gods" zeer geëer biedigd en wordt een correcte catechismus- prediking hoogelijk gewaardeerd. De talrijke „gezelschappen" die hier zyn sluiten zich dan ook aan bij het kerkelyk leven zooals dit in „Woord en Sacramenten" tot uiting komt. Vestigt. U in het nijvere, bloeiende Veenendaal! eenendaal is een fabrieksplaats, het sche Vallei. Da rookende schoorsteenen" overtuigen U hiervan, als U per trein Vee nendaal passeert, of als U door ons dorp rijdende, het gedreun der machinee hoort, den drukken aanvoer van grondstoffen en kolen, het transport der fabrieksproducten in groote vrachtwagens, hetzij van eigen^fGn; Amerongschen berg heel de Vallei over- wagenpark of door die van tientallen ex pediteurs, aanschouwt. 's-Morgens kondigen sirenes den tijd aar., dat de arbeid wordt hervat en het drukke te slaan. De torenvalk staat boven de mal- sche weiden te bidden, de klapekster zoowel als de wulp en meèrkoet, zeemeeuw als kieviet, ooievaar als reiger ziet ge hier wegwieken. En dan wat hooger op, waar de grond meer zand en veen is. Tapijten -roudgeel zonnedauw, haar begeerige grij- uitstrekkend naar het argeloos dat moe van het stoeien in de zo- I merwarmte rusten wil op zijn kelk. Dui velsnaaigaren, een niet te ontwarren klu wen van sterk taai draad. Haarmos, ha- zebrood, varens en paardestaarten, vleu- geltjesbloem en boschkartelblad, wolfs klauw en oogentroost, het kleine glidkruid Mnet zijn vuilpurperen bloemen. Te veel om op te noemen. Honderden soorten. Een dorado voor natuurliefhebbers. En nu spreek ik nog maar niet van de vogelwe reld in de bosschen, want dan wordt mijn artikeltje veel te lan En wat een schoone vergezichten. Vanaf Drogisterij Fa. J. F. T a k. Het oudste adres op dit gebied en tevens daaraan verbonden een Electr. Brillen- slijperij. Met haar moderne étalages en groo te winkelruimte geeft deze zaak een ruimen blik op de velerlei artikelen, waarby de vak kundige bediening ook gewaardeerd kan wor den! Als speciaal-artikelen heeft men: Tak's Hoofd Eau de Cologne (zie adv.) en voor de pluimveehoudery diverse middelen voor Snot by kippen. Men vrage hierover by de Fa. nadere in lichtingen aan! Fa. Gebrs. v. Leeuwen, Wolindustrie. Dit bedrijf, dat tot één der grootste van Veenendaal is uitgegroeid, werd opge richt in 1789, als wolkammerij. Dit bedrijf, dat van vader op zoon over ging en in 1878 onder de Fr. Gebrs. v. Leeu wen werd voortgezet, werd in 1899 een mach. sajetfabriek, waarbij ip hetzelfde jaar een mach. breiery aan de zaak verbonden werd voor het breien van wollen kousen en sok ken van eigen gefabriceerde garens. Steeds vonden de producten van deze fabriek goe den afzet. Ook tydens de jaren 1914 en daarna werd de fabriek belangrijk vergroot; fijne wollen dames- en kinderkousen werden aangemaakt en in groote hoeveelheden op de binnen landsche markt gebracht. In 1921 werd in Arnhem de fabriek „De Klingelbeek" aangekocht met uitgestrekte terreinen aan den Rijn. Deze beide groot bedrijven werken thans met 700 man perso neel. Sinds het vorige jaar is een afdeeling tricotage erby gekomen, welke zoowel dames- als heeren-ondergoederen op de mach. breie ry vervaardigt. Autobusbedrijf fa de Haas e z e Fa. onderhoudt den busdienst UtrechtVeenendaal v.v., terwyl er ook concessie is verkregen voor een dienst Vee nendaalArnhem over Bennekom en Oos terbeek. Met deze comfortabele bussen is het plezierig reizen! Voor gezelschapsreizen een uitkomst! Op de verschillende trajec ten kan men School- en Weekkaarten ver krijgen, terwijl voor kinderen lagere prij zen worden berekend! Wil men in één der oudste hotels verblyven dan zyn „De Korenbeurs" en „De Roskam" op de Markt en by het Station de aangewe zen adressen, welke ook door de Fa. de Haas worden beheerd. De Nieuwe Julianakerk van de Ned. Herv. Gemeente. Wef. A w kijkend ziet ge de Lange Jan van Amers foort, zoowel als de radiomasten van Koot wijk. Vanaf den Elsterberg bijna geheel de Betuwe over, waar de Rijn als een zilve ren lint zich kronkelend een weg baant. Vanaf de Rhenensche heuvels ziet ge den bedrijf een aanvang neemt, 't Is dan net ecu jjpogen Veluwezoom amphitheatersgewijs bijenkorf. De nijvere arbeiders spoeden zich naar fabriek en werkplaats, reizi gers en grossiers per fiets, auto en trein haasten zich met hun monstercollecties fa brieksproducten naar alle oorden van Ne derland. Wol, katoen, manufacturen, siga ren, tabak, vermicelli, scharnieren, hang en sluitwerk, zijn wel de voornaamste ar tikelen die het nijvere Veenendaal fabri ceert. Dus fabriekscentrum allereerst. En toch zich dóAr vestigen? Wie gaat nu in een fabrieksplaats wonen Allereerst klimmend uit de valleivlakte. En voor deze wandelingen behoeft ge geen afstanden van beteekenis af te leggen, o neen, net wat verkiest: weide of bosch, heide of water- I JL^jen, alles in Uw onmiddellijke nabij- JVei i. Wonderschoon is het stukje Nederland dat den naam Geldersche Vallei draagt en waarvan" Veenendaal het centrum is. Doch overtuigt U zelf. Bezoekt Veénen- 4aal. Gaat er wonen. Wat Veenendaal U Terder biedt, daarover kunt ge elders in lit blad lezen, doch wenscht U gegevens over bouwterreinen, woningen, belastingen Er is hier een Ned. Herv. Gemeente (8500), I flinke actieve zakenmenschen, die hard^nz^ip^jvraagt het dan bij Brouwers Wo Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij A. Minnen. Ee n nieuw gevestigde zaak, waar wij even de aandacht op vestigen Geheel electrisoh ingericht, met koelcel, snijmachine, e.d., geeft deze Fa. haar cliën ten tevens le kwaliteiten. De eigenaar bezit het diploma der Ned. Slagers Vakschool te Utrecht en heeft reeds een 10-tal jaren practyk daarbij. Moge de inwoners ook hun vertrouwen in deze zaak stellen, waarbij het mogelyke zal worden gedaan om de cliënten ten volle te bevredigen. Veenendaalsche Ververij. Fa. J. van H ardeveld Rz. Bovenstaande ververy, welke in 1914 opgericht is, bewerkt alle goederen zelf, waarvoor verschillende machines ten dienste staan. Het verven en stoomen van Heeren- en Dames-goederen wordt steeds correct uitge voerd. Speciaal ingericht is de Fa. voor rouwgoe deren, welke, binnen 2 X 24 uur gereed zyn. Fa. W. J. H am ent, Brood- en Banketbakkerij. I n verren omtrek is deze Luxe Brood- en Banketbakkely bekend. Niet alleen dat haar artikelen van superieure kwaliteit en over- heerlyk zyn, ook wat betreft de outilleering en de hygiëne kan deze zaak als een model zaak worden aangemerkt. Dit vermeerderde ook het aantal cliënten, terwyl naby het Station daarvoor een filiaal geopend werd. Als speciale gebaksartikelen heeft men de Hamento's en Pelikaantjes, welke grooten aftrek hebben. Zelfs weet iedere bewoner U te vertellen, hoe smaakvol het krentenbrood dezer Fa. is. 35 j. werden reeds Brood, Beschuit en Ban ket geleverd en naast de ouderwetsche dege lijkheid paart zich de geest van den moder nen zakenman. Nu St.-Nicolaas weder nadert en meerdere feestdagen, staat d: Fa. weer klaar met haar uitgebreide tafels met allerlei lekkemyen, terwyl dan de banketletters en speculaas als f§| 't ware wegvliegen. §m Het lijdt geen twijfel of deze zaak zal haar plaats in Veenendaal behouden en zelfs weten uit te breiden. H§ S. W. Kleefsman, Drukkerij- Boekhandel. Deze jonge, ruim 2 jaar bestaande zaak 3 begon in een moeilyken tyd. Echter haar ==l devies is: Steeds Werkend, Kampend Voor waarts. Deze zaak omvat allereerst een boek en kantoorboekhandel. Naast ontspannings lectuur vindt men hier ook een groote sor teering Psalmboeken, Bijbels en Kerkboeken. Hier worden ook de Swan"-vulpennen ver kocht, die by de cliëntèle zeer in den smaak vallen. Men ziet hier ook de nieuwste mo dellen en men krygt tevens by aankoop van een vulpen een gratis contróle-abonnement. Aan deze afdeeling is tevens vulpenreparatie verbonden. Ook op het gebied van kantoor- benoodigdheden kan men zijn keus doen uit een groote collectie. Tevens omvat deze zaak een drukkery en daarnaast ook een stencil-afdeeling, welke laatste afdeeling nog slechts kort bestaat. HH Vroeger kwam dat altijd „uit de stad", ech- j|i ter nu kan men in Veenendaal zelf terecht. De drukkery is een klein bedryf, maar toege rust met moderne machines en werkt goed, m vlug en billijk. M. K. Koppejan. i§f De heer Koppejan, die, als uitste kend vakman, ontwerpen verzorgt en =1 nieuwe vindingen aan zyn orgels toepast, m heeft reeds verschillende kerken van alle ge- zindte van nieuwe orgels voorzien of restau raties uitgevoerd, o.a. te Dirksland en Mid- delharnis nieuwe orgels geleverd, in Barne- veld en Maartensdijk restauraties uitgevoerd. Ook in Brabant is de heer Koppejan geen onbekende. Een verbetering aan de pedaal- HH koppeling voor mechanische 2 klaviersorgels met vry pedaal, zijn als eigen vinding, aan §m deze orgels toegepast. Wanneer men de voeten op 't pedaal houdt, dan Pan de pedaa-Utoppel 1 pa ingeschakeld worden. zonder de voeten van 't pedaal op te lich- ten. De yverige fanrikant heeft tevens te §H! Veenendaal een phtetselijke zaak voor den verkoop van piano's en orgels. wy nemen tenslotte nog een gedeelte over j|Ë van een recensie geschreven door den beken- den organist der Cunerakerk te Rhenen, den gg heer v. Eek, over één der orgels: ,Waar in den orgelbouw tegenwoordig het jj| streven is gericht tot den terugkeer naar den klank der beroemde oude orgels, konden we hier met groot genoegen constateeren, dat dit streven ook bij den fabrikant Koppejan HH vooropstaat. De stemmen geven allen een frissèhen, kernachtigen toon (wat van wei nig nieuwe orgels kan gezegd worden ten opzichte der fluitstemmen). Het bescheiden aantal registers levert |jl door hun toon en de gehalveerde toepassing, MM een mooi effect." 4 Winkelhuizen; 2 in de Hoofd straat, resp. 14.en 17. per week; 2 in volksbuurt, resp. 8.en 9.per week. Groote nieuwe panden met woningen. VEENENDAAL TELEF. 90. Kerkorgcliabriek - VEENENDAAL Bouwen, Stemmen, Repareeren vlak bij bosschen a. d. hoofdweg, twee moderne landhuizen, 5 kamers, bad kamer, keuken, zolder, garage, tuin, 390.— huur. WONING-BUREAU BROUWER, Veenendaal. Telef. 90. VESTIGT U ZICH TE NEEMT DAN UW VAN DE NEEMT PROEF MET 2 X DAAGS VERSCH Gaat per autobus UtrechtVeenendaal Bezoekt dan tevens de hotels „De Korenbeurs" en „Roskam". Electr. Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij. Annex fijne Vleesch waren. Uitsl. le klasse kwaliteiten. Boerscheland 13. WOLINDUSTRIE Fabrieken van Sajetten, Kousen, Sokken en Tri cotages. Fabrikante van de be kende Hollandia-Textiel producten. GAAT AL HET OP DE HOOF- DEN UWER KINDEREN DOOR Prijs 25 CT. Overal verkrijgbaar VEENENDAAL van alle goederen is het aangewezen adres Zandstraat 13. Rouwgoederen in 2 maal 24 uur. J. v. Har de veld Rz. Psalmboeken, Bij bels, Kerkboeken. „Swan" vulpennen. Kantoorbenoodigd- heden. Lev. van alle boeken. Stencils. Drukwerk vlug, net en billijk. Drukkerij. Boekh. Zandstr. 3. Tel. 217 VEENENDAAL. in het nijvere, bloeiende Centrum der Geldersche Vallei. Vraagt inlichtingen bij het Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau Bouwterreinen in diverse prij- zen. Zakenpanden te huur en m te koop. Woningen te koop voor belegging. Rentabiliteit van 810 De bevolking =g vermeerderde de eerste 9 maanden van 1934 met 8

De Standaard | 1934 | | pagina 1