uitgegeven ter gelegenheid van de Sint Nicolaas actie t In Veenendaal vindt u uw St Niocadeaus en f8000»- aan prijzen! SLAGZINNENACTIE VOOR IEDEREEN 8000,- prijzen bij St.-Nicolaasfeest Bekendmaking van prijzen Komt nu allemaal naar Veenendaal Sint-Nicolaas wordt zaterdag 30 november officieel ontvangen Kom over de brug Waar krijgt u bonnen en waar kunt u met uw chèques terecht De vrijdagse koopavond in Veenendaal een succes Vraag om uw bonnen welke gehouden wordt van vrijdag 22 nov. tot en met zaterdag 7 dec. 1957 van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „HANDEL EN NIJVERHEID" -4- SLAGZINNEN De jury Openstelling winkels HOE ZIET DE ST.-NICOLAASBON ERUIT? iiiiiunuiyuiyi]uiuiiiuiii!iiiiiiiuuiuiiyiiui!uiuiiuiiJi!iiiiiiuiiMiiiiiiH iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1957 No. 00000 SINT-NICOLAASACTIE Veenendaal i No. 00000 CHEQUES PRIJSWINNAARS MOETEN ZICH ZO VLUG MOGELIJK MELDEN llllHIIIillBIUIIiniliG HET INLEVEREN VAN DE BONNEN NICOLAAS COURANT Het is weer zo ver. Het jaarlijkse feest van Sint-Nicolaas nadert weer en de Veenendaalse Winkeliersvereniging heeft wederom een unieke actie in elkaar gezet om de verkoop in Veenendaal te stimu leren. Misschien is deze stimulans in het geheel niet nodig, want niet alleen in Veenendaal, maar ook ver daarbuiten weet men reeds lang, dat de Veenendaalse winkels tijdens de Sint-Nicolaasweken een bui tengewoon grote sortering op elk gebied hebben. Maar ondanks dat is er ten behoeve van de kopers een alleraardigste actie in elkaar gezet. En u weet het: in Veenendaal is het altijd raak. Niet minder dan ACHTDUIZEND GULDEN zal er tijdens deze weken aan het publiek worden uitgekeerd in chèques. waardoor misschien uw hartewens in vervulling kan gaan. Er zijn vier hoofdprijzen van 500,vier prijzen van 250, twintig prijzen van 100,twintig prijzen van 50,veertig prijzen van 25,en honderd prijzen van 10, De prijzen zullen worden verdeeld in vier perioden. Elke periode bevat dus TWEEDUIZEND GULDEN AAN PRIJZEN. De eerste periode wordt afgesloten op dinsdag 26 november, des avonds om 9 uur. Dan zal op woensdag 27 november bekend gemaakt worden wie voor deze eerste dagen de hoofdprijs van 500,ge wonnen heeft, wie in aanmerking komt voor de prijs van 250,de vijf prijswinnaars van 100,de vijf prijswinnaars van 50,de tien prijswinnaars van 25,en de vijfentwintig prijswinnaars van 10,Dit geschiedt nog eens op maandag 2 december, op donderdag 5 december en voor het laatst op woensdag 10 december. toon van dit nummer worden de prij zen uitgereikt. Wees dus uiterst zuinig op uw nummers en gooi ze niet weg, voordat de uitslag bekendgemaakt is. En denk er dus vooral om, niet de HELE bon in de bus te deponeren, want dan hebt u geen enkel bewijs meer in handen. Er mogen geen namen op de bon voorkomen. U hebt het waarschijnlijk al begre pen, dat de Veenendaalse winkeliers tijdens deze Sint-Nicolaasactie weer bonnen gaan uitgeven. Voor elke be stede gulden wordt u een bon over handigd, waarop een nummer voor komt. De bon bestaat uit twee gedeel ten en is gemakkelijk doormidden te scheuren. Op het linker gedeelte kunt u een slagzin invullen. Om het u wat gemakkelijker te maken, staan er reeds een tweetal slagzinnen op, zodat u slechts het hokje vóór de betreffende slagzin met potlood kunt aanstrepen, welke slagzin u het beste vindt. Daarna werpt. ,u het bonnetje in éép van de bekende rode V.W.V.-bussen. Waar die precies staan vindt u elders in dit blad vermeld. Ook de buslichting kunt u elders lezen. De bonnen blijven gedu rende de gehele actie dezelfde, zodat het er niet op aankomt, wanneer u deze in de bus deponeert, als u het maar vóór dinsdagavond 10 december, des avonds om 9 uur hebt gedaan, want dan is de laatste buslichting. Een jury beoordeelt de binnengeko men bonnen en stelt de prijzen vast. Aangezien de bonnen van een nummer voorzien zijn, weet de jury dus abso luut de namen niet van de prijs winnaars. U moet dan ook zeer zorg vuldig de rechterzijde van het bon netje bewaren, omdat daarop hetzelf de nummer voorkomt. Alleen op ver- De dag na een sluitingsdatum, dus op 27 november, 1, 5 en 11 december wor den de prijswinnaars bekendgemaakt. De uitslaglij sten worden door alle deel nemende winkeliers voor hun etalages opgehangen. Bovendien zullen de nummers van de bonnen bekend worden gemaakt in het eerst verschijnend nummer van de vol gende couranten: „De Vallei", „Veenen daalse Courant", „Doornse Courant", „Edese Courant", „Bennekomse Cou rant", „Lunterse Courant", „De Ve- luwepost" en „De Grebbepost". Voorts zullen op de volgende adressen de uitslaglijsten opgehangen worden: Kesteren: café G. H. van Verseveld, Dorpsplein 6. Ingen: café G. van Esterik, Bulksestraat I. 246. Lienden: hotel ,Het wapen van Lienden' Ochten: café D. J. van Soest, Liniestr. 5. Maurik: café A. H. N. van Dijk, Pr. Marijkelaan 51. Eist: hotel Stuyvenberg, Rijksstraatweg U.-A. 153. Renswoude: café C. de Vink, Dorps straat 118. Scherpenzeel: filiaal Ant. de Ruiter, Dorpsstraat hoek Glashorsterdijk. De jury voor de St.-Nicolaasprijsvraag bestaat uit de volgende heren: D. BLANKESPOOR, gemeentesecretaris. J. VAN DE BOSCH,- vice-voorzitter V.W.V. J. F. HEEMINK, directeur Nutsspaarbank, Veenendaal. B. H. DE LANGE, directeur Twentsche Bank, Veenendaal. Met instemming vernam ik, dat de Vee nendaalse winkeliers een speciale Sint- Nicolaaskrant gaan verspreiden in heel wijde omgeving, om nóg eens de aandacht te vestigen cp onze woonplaats. Om voor de zóveelste maal te vertellen dat het in 't Veen goed en gezellig win kelen is. Te meer waardeer ik deze activiteit omdat ze speciaal wordt ontplooid ter gelegenheid van de officiële openstelling van de nieuwe Rijnbrug, die onze streek goede communicatie geeft met de Betuwe en die - in groter verband - een vlotte verkeersschakel zal zijn tussen zuid-, midden- en noord-Nederland. Ook voor Veenendaal opent de brug wijde perspectieven. De zeer vele Betuwenaren, die in Vee nendaal hun beroepsarbeid verrichten, kunnen veel vlugger, gemakkelijker en goedkoper hun uit- en thuisreis maken. De talrijke Veense grossiers, die hun arbeidsveld hebben in de Betuwe Noor- Brabant en Limburg, hebber gr/W i fe mak, tijdsbesparing en voordeel van de brug. En hoevele bewoners en vooral bewoon sters van de Betuwe komen niet reeds nu winkelen in ,,'t Veen". Voor al die men- De officiële intocht van St.-Nicolaas en zyn zwarte knechten is elk jaar in Vee nendaal een belevenis, die vele duizenden op de been brengt. Oud en jong wil toch een glimp opvangen van deze kinder vriend. St.-Nicolaas zal dit jaar zyn in trede doen op zaterdag 30 november a.s. Te omstreeks 3 uur wordt de open ca lèche van St.-Nicolaas verwacht aan de grens van de gemeente nabij de Bergweg. Daar zal ook de Veenendaalse harmonie „Caecillia" gereed staan om St.-Nicolaas een muzikale groet te brengen en hem verder op de tocht naar het gemeentehuis vergezellen. De stoet wordt te omstreeks half vier voor het gemeentehuis in de Hoofdstraat verwacht, waar burgemeester Bakker namens de bevolking een hartelijk wel kom zal toeroepen tot St.-Nicolaas en traditiegetrouw zal St.-Nicolaas wel weer deze toespraak beantwoorden. Na een Er is een landelijke regeling voor het openstellen van de winkels tijdens de Sint-Nicolaasweek. Op de volgende dagen zijn dê win kels in Veenendaal tot 9 uur 's avonds geopend: vrijdag, 29 november, zaterdag, 30 november, maandag, 2 december, dinsdag, 3 december, woensdag, 4 december, Op 5 december, Sint-Nicolaasdag, zijn de winkels weer gewoon om 6 uur ge sloten. Uit het bovenstaande valt op te merken, dat in de week van Sint-Nico laas de winkels in Veenendaal ook op woensdagmiddag en -avond geopend zullen zijn. Om u een indruk te geven van de bon welke u van de Veenendaalse winkeliers ontvangt, drukken wij deze bon af. Mijn slagzin is: Winkeliers die hun klanten verwennen, Zijn aan de V.W.V.-vlag te herkennen. De Veenendaalse winkelweek, De beste van de hele streek. (Hier eigen slagzin invullen) Deze helft van de bon in een van de rode V. W. V.-bussen deponeren. Laatste inlevering 10 december 1957 te 21.00 uur. Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Ny verheid" Deze helft van de bon zorgvuldig bewaren. Als u een prijs wint, zal deze al leen worden uit gekeerd tegen overlegging van deze strook. korte tocht door het centrum neemt St.- Nicolaas dan voorlopig zijn intrek in hotel „De Korenbeurs", om de dagen vóór zijn verjaardag nog inkopen te doen en enkele bezoeken af te leggen. Zoals reeds eerder opgemerkt, be staan de pryzen uit chèques in coupu res van ƒ5,U kunt ze besteden by elke deelnemende winkelier, hetgeen er dus in feite op neerkomt, dat u daarvoor kunt kopen wat u hebben wilt. Zou u behoren tot degenen die 500,— ontvangen? Wat kunt u daar al niet voor kopen. Een reden temeer om gedurende de Sint-Nicolaastyd vooral uw inkopen te doen by de Vee nendaalse winkeliers en in ieder geval te zorgen, dat ook uw bonnen in de bus komen. Er kon wel eens een echte Sint- Nicolaasverrassing dit jaar voor u in Veenendaal zyn. sen wordt het veel gemakkelijker en goed koper. Zonder twijfel zal de brug deze categorie van Betuwenaren doen groeien. Over de brug vlot te bereiken, zal Vee nendaal als winkelcentrum nóg meer winnen aan betekenis. Steeds meerderen zullen ontdekken, dat de Veense winkeliers de kunst verstaan prima waar te verkopen op een vlotte, prettige manier, waarbij de klant als koning wordt erkend. Bovendien: een keuze, zo rijk gesorteerd, dat men er bijna verlegen mee wordt. En - wat in deze tijd wel van héél groot belang is! - de Veense winkeliers weten wat concurreren is. Hun omzet is groot en bij een kleine winst per eenheid wordt de totale winst toch best. Scherp inkopen en even scherp verkopen, dat verstaat de Veense winkelier bij uitstek. En hiermee zijn én winkelier én klant beide gediend. Ik twijfel niet of tallozen uit zeer wijde v: ■èmm Hier is dan de belangryke verbinding tussen Veenendaal en de Betuwe over de Ryn by Kesteren, enkele weken vóór de openstelling. Foto welwillend afgestaan door foto-Hup-Lamme te Veenendaal Nu de Rynbrug gereed is en binnen enkele dagen voor het verkeer zal wor den opengesteld, is er een zeer belang rijke verbinding tot stand gekomen tussen Veenendaal en de Betuwe. Een groot gedeelte van de Betuwe onderhoudt reeds een nauw contact met de centrumplaats Veenendaal, hetzy dat men er regelmatig winkelt, of dat men op één van de vele industrieën werkt. Hoe gemakkelyk is nu de ver binding geworden voor dit gedeelte van de Betuwe met Veenendaal. Vanaf Ochten tot Veenendaal vindt men een mooi geasfalteerde weg met een breed rijwielpad, waardoor men in de kortst mogelyke tyd vanuit de Betuwe naar Veenendaal kan rijden, en daar een winkelcentrum treft waar het altyd ge zellig winkelen is en waar men vooral in de Sint-Nicolaastyd een enorme keus heeft op elk gebied. Zodra in het begin van het velgend jaar ook nog een prachtige busverbin ding tot stand komt met Veenendaal, kan een nog groter gedeelte van de Betuwe profiteren van dit winkel centrum. Betuwnaren: de brug is klaar, Vee nendaal wacht u. Indien uw nummer op één van de uit slaglijsten voorkomt, dan kunt u zich met het contrölenummer direct wenden tot het bureau van de Veenendaalse winke liersvereniging, Hoofdstraat 98. Tegen afgifte van uw nummer ontvangt u dan de cheques. Het is dus zeer belang rijk, dat u uw nummers zorgvuldig be waard, want zonder de cpntrölebon ont vangt u niets. BURGEMEESTER A. BAKKER omgeving, zullen de weg naar Veenendaal vinden. Nu al met St.-Nicolaas en steeds weer. Omdat winkelen hier zó veel voldoening geeft, dat het telkens wordt herhaald. Veenendaal verwacht klanten van alle kanten. Van oost en west en noord en zuid! Betuwenaren, kom over de brug! Kom royaal over de brug! Kom in Veenendaal! De burgemeester van Veenendaal, A. BAKKER. De vreemdeling die vrydagsavonds in Veenendaal komt, wryft zyn ogen uit. In de winkelstraten vindt hy een zeer grote drukte, hetgeen min of meer een feestelyk karakter geeft. Er zyn maar weinig plaatsen in Ne derland, waar de wekeiykse koopavond zo geslaagd is als in Veenendaal. Dank zij de eensgezindheid van de Vee nendaalse winkeliers is deze koopavond in alle onderdelen geslaagd en het pu bliek profiteert dan ook dankbaar van deze koopavond. Vader en moeder kun nen nu 's avonds eens echt gezellig samen winkelen, iets wat op zaterdagmiddag soms zeer moeilijk kan. Bovendien komen zeer velen uit de omtrek op vrijdagavond naar Veenendaal. Deze koopavond op vrijdag is het gehele jaar door. Tijdens de St.-Nicolaasactie vallen er drie vrij- Tijdens de Sint-Nicolaasweken is het meestal druk in de Veenendaalse winkels. Daardoor kan het gebeuren, dat het win kelpersoneel vergeet u bij betaling bon nen te verstrekken. Mocht dit bet geval zijn, maakt u de winkeliér of hét per soneel er even op attent. Vraag in ieder geval uw bonnen. dagen in, n.l. op 22 en 29 november en 6 december. De extra koopavonden tijdens deze St.-Nicolaasactie zijn op zaterdag 30 nov., op maandag 2 dec., op dinsdag 3 dec. en op woensdag 4 dec. Op deze avonden zijn de winkels tot 9 uur 's avonds geopend. De linkerhelft van de bonnen (de rechterzijde bewaart u zorgvuldig) kun nen weer in de bekende rode V.W.V.- bussen geworpen worden, welke ook nu weer staan op de drie bekende plaatsen: Bureau V.W.V., Hoofdstraat 98, Fa. P. v. d. Bovenkamp, Patrimo niumlaan 23, Fa. Wed. van Eden, Nieuwe weg 37. De bussen worden tijdens de actie VIERmaal geledigd, n.l. op dinsdagavond 26 november, 's avonds 9 uur, zaterdagavond 30 november, 's avonds 9 uur, woensdag 4 december, dinsdagavond, 10 december. De kopers van buiten Veenendaal kun nen hun bonnen ook per post inzenden aan het bureau V.W.V., Hoofdstraat 98 te Veenendaal. De onderstaande winkeliers geven gedurende de komende actie de bonnen uit. Zy zyn herkenbaar aan de V.W.V.- vlag. Indien u de gelukkige bezitter van chèques wordt, kunt u deze eveneens besteden by de volgende winkeliers. HOOFDSTRAAT: Fa. J. van de Bosch, confectie-woning- textiel, nr. 2-4-6. Fa. N. Pauk, galanterieën, speelgoed, nr 7. Fa. F. v. d. Bosch, damesmodeart. nr. .12. Fa. Albers, leder- en sportmagazijn, nr. 15 Fa. Nic. Bakker, fotohandel, nr. 24 Fa. J. R. Dijkstra, banketbakkerij, nr. 21 Fa. T. Hiensch, textielhandel, nr. 27 Fa. Fr. Diepeveen, elektr.-art., nr. 29 Fa. C. v. Hardeveld, wijnhandel, nr. 31 Fa. Heynekamp, comestibles, nr. 37 Fa. G. Davelaar, boekhandel, nr. 41 Fa. L. Hey, manufacturenhandel, nr. 43-45 Fa. Fr. Diepeveen, serviezen, enz. ftr. 47 Fa. D. v. d. Meyden, bedrijfs- en sport- kleding, nr. 46 Melis Optiek, opticiën, nr. 51 Fa. A. Scholtus, herenmodes, nr. 57 Fa. R. v. Eden, elektr. art. nr. 58 Fa. E. A. v. d. Broek, kunsthandel, nr. 52 Fa. B. Versteeg, schoenhandel, nr. 54 Fa. Jac. v. Hardeveld, boekhandel, nr. 60 Fa. D. J. Anbeek, corsettenhuis, kinder kleding, nr. 66a „Libelle", damesmodeartikelen, nr. 67-69 Fa. G. Jansen, ijzerhandel, nr. 70 Fa. S. van der Zee, herenmodes, nr. 75 Fa. E. H. Hootsen, galant., meubelhandel, speelgoederen, nr. 77-72 Huize Schuuring, banketbakkerij, nr. 87 Fa. D. Hup v/h foto Lamme, fotohandel, Drogisterij 't Veen, drogistart., nr. 85 Hein v. Schuppen N.V. dames- en heren modemagazijnen, nr. 89-81 Fa. Jan v. Schuppen, heren- en jongens- confectie, nr. 90 Fa. S. Bos, goud, zilver en uurw., nr. 91 N.V. 't Anker, manufacturenhandel, nr. 96 Fa. J. v. d. Pol Zn., kantoormachine- handel, nr. 98 Fa. C. Hendriksen, lederhandel, nr. 99 Fa. G. v. Schuppen, damesconf., nr. 101 Fa. W. v. Schuppen, elekr. art. nr. 102 Fa. H. Vroon, schoenhandel, nr. 105 Fa. J. F. Tak, drogisterij, optiek, nr. 106 Fa. A. Bouman, hoedenmagazijn, nr. 108 Fa. Weijers, schoenhandel, nr. 110 Fa. Zents, heren- en kinderconf., nr. 113 HOOGSTRAAT: Fa. G. H. v. Leeuwen, ijzerhandel, nr. 7 Fa. A. C. de Meer, horloger, juwelier, nr.8 Fa. B. v. d. Bosch, galant., speelg. nr. 9-11 Fa. Ant. de Ruiter manufacturen-woning- inrichting, nr. 12 De Erven, manufact. damesconf. nr. 14-16 De Ruiter-De Jonge, manufacturen, nr. 18 N.V. v/h J. Achterberg, schoenh. nr. 28 ZANDSTRAAT: Fa. Kleefsman, boekhandel, nr. 3 Fa. Jan v. Hardeveld, reel, bureau, feest artikelen, nr. 5 Fa. Henny Jansen, drog. foto-art. nr. 7 Fa. R. de Jong, hoedenmagazijn, nr. 15 Fa. D. Quint, galant, speelgoederen, nr. 21 Fa. Dien Boers, galant, speelg. nr. 25 Fa. G. Legemaat, boekhandel, nr. 27 Fa. Wed. P. J. Klumpenaar, lederh. nr. 37 Fa. J. J. Klumpenaar, levensm. nr. 39 Fa. W. Rebergen, herenmode, nr. 57 Fa. H. Huibers, sanitair, nr. 60 Fa. H. Hiensch, huish. art. nr. 64 Fa. J. C. v. Hunnik, levensmiddelen nr. 86 Fa. J. Turkesteen, textielhandel, nr. 101 Fa. G. J. Hiensch, elektr. art. nr. Ill Fa. G. v. Kooten, meubelhandel, nr. 129 Fa. H. v. Capelleveen, textielhandel, hoek Gortstraat. MARKT: Fa. B. v. Hees Co., muziekhandel, nr. 3 Fa. L. C. Geluk, goud, zilver, uurw. nr. 7 NIEUWE WEG: Fa. Wed. G. v. Eden, haard., kachels nr 37 DAVIDSPLEIN: Fa. H. Bouman, bloemenmagazijn, nr. 11 Fa. J. Hardeman, Joro-bazar, galant, en speelgoederen, nr. 9-10 MOLENSTRAAT: Fa. A. Klumpenaar, levensmiddelen nr. 70 ACHTERKERKSTRAAT Fa. T. van Beek, galant, huish. art., nr. 14 GORTSTRAAT: Fa. Jac. v. Schuppen, textielhandel, nr. 39 EMM AL AAN: Fa. Piet v. Beek, textielhandel, nr. 28 PR. BERNHARDLAAN: Fa. B. C. W. v. Engelenburg, text.h. nr. 68 GELDERLAND: Fa. Rein Kok, drogisterij, nr. 10 Fa. D. v. Dijk, manufacturenhandel, nr. 4 KERKE WIJK: Fa. W. J. Bloemink, drog. optiek, nr. 1 Fa. A. P. v. Ginkel, bloemenmagazijn „Flora" nr. 27 Fa. A. Krouwel, rijwielh. bromf. nr. 114 PATRIMONIUMLAAN Fa. Wed. G. v. Eden, rijwielhandel, haar den, kachels, nr. 2 Fa. Paul Groeneveld, drogisterij, nr. 10 Fa. W. A. Meijer, wijnh. gedist. nr. 20 Fa. A. Kleefsman, boekhandel, nr. 22 Fa. P. v. d. Bovenkamp, textielh. nr. 23 Fa. C. v. Engelenhoven, rijwielen, brom fietsen, nr. 25 Fa. J. v. Ginkel, elektr. artikelen, nr. 39 Fa. C. v. Hardeveld, wijnh. gedist. nr. 44 Fa. J. Bos, geschenkenhuis, nr. 45 SAV. LOHMANSTRAAT Fa. D. v. Leeuwen, levensm.bedrijf, nr. 24 TALMASTRAAT: Fa. G. v. d. Bruinhorst, levensm. nr. 12 FRANS HALSLAAN: Fa. L. Hey, textielhandel, nr. 26 SLOT. DE BRUïNESTRAAT Fa. D. H. Rijnders, zuivelh. vleesw. nr. 1 Fa. W. Waayenberg, bromf. motoren, nr. 3 SLOT. DE BRUïNEPLEIN: Drogisterij „De Helm", nr. 25 Fa. Anton Achterberg, textielh., nr. 29 BERGWEG: Fa. W. Huibers, elektr. artikelen, nr. 38

St. Nicolaas Courant | 1957 | | pagina 1