Grote tentoonstelling en beurs wordt vrijdag 21 sept, in Veenendaal geopend J Al Vewibeto 3 machtige expositie van Handel en Industrie OPENING DOOR BURGEMEESTER A. BAKKER Vewibeto 3 durf+energie= VEWIBETO 3 LIJST VAN STANDHOUDERS OP DE VEWIBETO 3 UITGAVE: VEENENDAALSE WINKELIERSVERENIGING „HANDEL EN NIJVERHEID" BUREAU: HOOFDSTRAAT 98, TELEF. 2763 UITGAVE TER GELEGENHEID VAN DE GROTE HANDELS- EN INDUSTRIEBEURS „VEWIBETO" VAN 21 T/M. 29 SEPTEMBER TE VEENENDAAL BEURSTERREIN: 1. G. SANDBRINKSTRAAT, nabij het postkantoor. Telefoon beurs: 3 011 VIER GETALLEN Het sprookje van nu op de Vewibeto 3 Het sprook je van nu Kom over de brug Lampegietersavond in Veenendaal Ere-comité Vewibeto 3 De rijdende melkbar Elke dag waardevolle prijzen voor beurs- bezoekers VEWIBETO EUWSBLAD Ce» hf Op vrijdag 21 september a.s. zal des middags om half vijf de grote handels- en industriebeurs, de „Ve wibeto 3" officieel door burge meester A. Bakker geopend worden. Deze beurs blijft voor het publiek geopend tot zaterdag 29 september 's avonds om half elf. De naam Vewibeto (afkorting van VEenendaalse Winkeliers BEurs en Tentoonstelling) heeft voor Veenen- Er zjjn momenteel 4 getallen die wel ieta zeggen voor de leden van de Veenendaalse Winkeliersvereniging en voor Veenendaal in zijn geheel. 1923: Oprichting der V.W.V. „Handel en Nijverheid". 1948: Vijf en twintig jaar bestaan der V.W.V. met de viering van de eerste VEWIBETO, een beurs om nooit te vergeten. 1952: De tweede VEWIBETO. Men dacht van tevoren: dat kan 1948 nooit evenaren en het was weer groter, nóg beter, nóg drukker dan in 1948. 1956: En nu? De VEWIBETO 3 staat voor de deur. Wat zal deze beurs Veenendaal en zijn gehele omtrek brengen? Ja, dit zal het geheim zijn tot vrijdagmiddag 21 september a.s. Dan zal de poort van deze enorme grote Handel en Industriebeurs opengaan. Wel weten wij, dat deze beurs nóg groter, nóg fraaier en nóg beter zal zjjn dan in 1952. Waarom, zullen velen zich afvragen, deze op gezette tijden terugkerende beurzen? Omdat wij als Veenendaalse zakenmensen menen dat wij van tijd tot tijd aan allen in Veenendaal en in wijde omgeving moeten laten zien wat er te koop is, maar ook hoe snel de omstandigheden zich wijzigen en hoe de Veenendaalse handel en industrie zich bijzonder goed aanpast aan deze zo snel veranderende tijd. Wij weten, en zijn ervan overtuigd, dat onze zaken in al hun geledingen met hun tijd meegaan (zie onze mo derne zaken en industrieën). Maar wij zgn als vereniging van Handel en In dustrie ook overtuigd dat wij onze a.s. kopers ook van nabij moeten laten zien, wat er is en wat er steeds in nieuwe artikelen komt. Ik weet dat de organisatie van deze onderneming zeer veel vergt van allen die hier aan meedoen, maar ik weet mij zeker de tolk van onze vereniging, dat wij dit gaarne doen in de volle over tuiging om gezamenlijk mede te helpen aan de welvaart van onze gemeente, maar ook aan de welvaart van ons vaderland en in het bijzonder van de omtrek van Veenendaal. Wij zullen U allen gaarne ontvangen op deze VE WIBETO 3; wij garanderen U, dat U een prettige ontvangst ten deel zaJ vallen en dat LJ, na Uw bezoek zult zeggen: wij wisten niet dat industrie groot- en kleinhandel ons deze enorme keuze uit zoveel artikelen kon bieden Met de wetenschap van een volle dige samenwerking tussen alle lagen der bevolking, zie ik de toekomst van onze beurs, maar vooral van Veenen daal en zijn gehele omtrek, met groot vertrouwen tegemoet. Ik eindig met eer „tot ziens op de VEWIBETO 3 te Veenendaal". ANT. DE RUITER, voorzitter V.W.V. daal en wijde omgeving een aparte klank gekregen in de loop der jaren. De beurs in 1948 trok al grote be langstelling, in 1952 was deze beurs nog groter en fraaier van opzet en trok toen bijna 30.000 betalende bezoekers. En nu staat dan de derde Vewibeto voor de deur. Wanneer de voorteke nen niet bedriegen, zal deze beurs de twee voorgaande beurzen volledig in de schaduw stellen. Van de zijde der standhouders be stond reeds direct een goede belang stelling voor deelneming, zodat de aan vankelijke opzet, reeds groter dan in 1952 nog te klein bleek. Op het sportterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat zjjn in de laatste weken reeds de expositiehallen ver rezen. De enorm®, middenhal heeft al leen reeds 'n oppervlakte van 2400 m2. In het verlengde van deze hal zijn aan weerszijden nog twee hallen aange bouwd. Uit de elders op dit blad afge drukte lijst van standhouders blijkt, dat deze beurs een grote verscheiden heid biedt op elk terrein. Meer nog dan op de beide vorige beurzen is grote aandacht besteed aan de inrichting van deze beurs. In samen werking met de SHELL, bloemisterij Van Ginkel en Burgers DierenpaTk is over een oppervlakte van 264 m2 een sprookjestuin ingericht, waar zowel de jeugd als de ouderen lange ttfd zullen kunnen vertoeven. Sandbrinkstraat geïllumineerd. De toegangsweg tot de beurs zal de J. G. Sandbrinkstraat zijn. Vanaf de Kerkewijk tot aan de beursingang zal deze straat fraai verlicht worden, ter wijl ook de entree zelf een fraaie aan blik zal geven. De kassa in de Sand brinkstraat beschikt over vijf loketten, zodat men zich vlot van een toegangs kaart zal kunnen voorzien. De toegangsprijs tot deze beurs be draagt voor volwassenen 75 cent, in clusief de belasting en voor kinderen tot 13 jaar 40 cent. Ondanks de kost bare opzet heeft het beursbestuur er naar gestreefd de toegangsprijs zo laag mogelijk te houden. Een jaar van voorbereiding. Een jaar geleden, toen het besluit genomen was om in 1956 weer een beurs te organiseren, begonnen reeds de voorbereidingen voor dit gigantische werk; contacten werden gelegd tot het De grootste attractie van de Vewi beto 3 zal ongetwijfeld de sprookjes- tuin zijn, die in een oppervlakte van 264 m2 in het midden van de grote expositiehal gemaakt is. In het leven van de moderne mens speelt aardolie een belangrijke rol. Een ongelofelijk lange reeks van producten, verkregen uit deze vloeibare delfstof, vervult overal ori ons heen een vitale functie. In het verkeer te land, te water en door de lucht; bij weg-, water- en woningbouw; in elke indus trie, in elke werkplaats; bij land- en tuinbouw; zelfs in het huishouden en bij de kleine zaken, welke wij dagelijks gébruiken. Zonder aardolie-producten is ons ïedendaagse leven niet denk baar De ontwikkeling van deze indus trie en het profijt, dat wij daar nu van hebben, lijken bijna op een sprookje. Sterker nog, ze overtreffen de wonde ren uit uie vertellingen. Daarom is het, dat SHELL in haar stand op de Vewibeto 3 bekende sprookjes uit onze kinderjaren tot leven heeft gebracht. Maar... tot een leven, zoals wij dat nu gewend zijn: omringd door aardolie-producten. Het toont U huren van de benodigde expositie ruimte en daarna de ontwerptekenin gen vervaardigd. Daarna werden con tacten gelegd met de industrieën en plaatselijke winkeliers, waarbij al direct bleek, dat er voldoende belang stelling voor deze beurs bestond. Het bleek al duidelijk, dat de kosten van opbouw en inrichting zeer veel hoger kwamen te liggen dan met de beurs in 1952. In de dagen die nu volgen vóór de opening der beurs moet natuurlijk het meeste werk verzet worden. De N.V. Boeken uit Helmond heeft de expositie hallen intussen reeds klaar staan, zo dat de nodige voorzieningen getroffen kunnen worden. Daar is allereerst de aanleg en aansluiting on het electrisch licht. Dit neemt de PUEM voor haar rekening, waarvoor een transforma torhuisje bij de hallen geplaatst wordt. Vanuit het transformatorhuis nabij 't oude postkantoor worden kabels ge legd om al de electrische stroom te le veren voor de verlichting en voor de machines die in bedrijf zullen komen. En deze lichtvoorziening moet een grote capaciteit hebben. Daarna komt de installateur, de fa. Jac. van der Veen uit Den Haag in actie, om de stroomlevering in elke stand mogelijk te maken. Tegelijkertijd volgt de aan sluiting op de waterleiding, ook al ten behoeve van de standhouders, het res taurant en de brandweer. Want ook de brandweer zal tijdens deze beurs dag en nacht actief zijn, waarvoor één van de wagens doorlopend op het ter rein aanwezig zal zijn. Bovendien is het gebouw beveiligd door een aantal snelblussers. Wanneer al deze voorbereidende werkzaamheden klaar zijn, kunnen de Wilt U de Vewibeto rustig bekijken? Bezoek de beurs dun in de middaguren. De beurs is doorlopend geopend van 14.00 uur tot 22.30 uur. standhouders op maandag 17 septem ber met het klaarmaken van hun stand beginnen. )an komt de bedrij vigheid in de gebouwen pas goed los en zal tot laat in de avond het hamer- geklop en zagen hoorbaar zijn. In die laatste dagen voor de opening kan het mogelijk zijn dat meer dan 500 personen aan de" arbeid zijn om het interieur zo mooi mogelijk te maken. Intussen zal men ook buiten de hallen bezig zijn om jen fraaie entree te maken, met mooie gazons. En terwijl binnen dan de hand aar de in richting van de stüuids wordt gelegd,' zal men enkele uren vóór de opening nog een behoorlijk tegelpad naar de toegangsdeuren maken. Te 3 uur 's middags moet men met de stands gereed zijn, dan komen de werksters aan de beurt om de looppaden stof vrij te maken, zodat men bij de officiële opening om half vijf de genodigden kan ontvangen. En om half zeven op deze vrijdag, 21 september zullen de eerste bezoekers zich reeds aan de kassa in de Sandbrinkstraat aanmel den. Dan zal het "publiek gelegenheid krijgen de resultaten van al deze voorbereidingen te zien. En er be hoeft geen twijfel aan te bestaan: er zal veel te zien zijn, zeer veel zelfs, zodat u vooral niet moet verzuimen enkele uren vrij te maken om deze Vewibeto 3 te bezoeken. Van het pas sen en meten, van het zwoegen en sjouwen zal het publiek niet veel zien. Wat het wèl zal zien is werkelijk de moeite waard. De Vewibeto 3 is vanaf vrijdag 21 september a.s. van half zeven tot half elf voor het publiek geopend. Verder is de beurs elke dag geopend van des middags 2 uur tot des avonds half elf. De beurs wordt gesloten op zaterdag 29 september a.s. des avonds om half elf. Op zondag 23 september is de beurs gesloten. Dat zou aanvankelijk de uitnodiging zijn aan de bewoners van de Betuwe om de Vewibeto 3 in Veenendaal te komen bezoeken. De streefdatum van de belangrijke weg Veenendaal—Oss was n.l. september. Maar de brug in Rhenen is niet klaar, terwijl men ook nog heei hard werkt aan de wegver- betering vanaf deze toekomstige brug naar Veenendaal. Zo is men bij Rhe nen en Achterberg nog volop bezig* om een goede oprit voor deze brug te ver krijgen, terwijl in Veenendaal zelf de belangrijke verbindingsweg, de Kerke wijk een totale reconstructie onder gaat. E.'erst in de loop van het volgend jaar zal deze belangrijke verbinding tussen Veenendaal en de Betuwe tot stand komen. Dan zal Veenendaal niet alleen het centrum zijn van de Gel derse Vallei, maar zal ook een zeer groot gedeelte van de Betuwe op vlotte wijze dit belangrijke winkelcentrum kunnen bereiken en zullen de vele werknemers uit de Betuwe, die in Veenendaal hun brood verdienen, niet meer zo geïsoleerd zijn. Hoewel deze verbinding dus tij dens de Vewibeto 3 niet gereed zal zijn, zullen vele Betuwnaren zich tijdens deze week op de eeuwenoude manier over de Rijn laten zetten met het pontveer, om deze belangrijke beurs te bezoeken. Op maandag 17 september a.s. viert Veenendaal weer zijn lampegieters- avondfeest. Een folkloristisch feest, dat reeds zeer oud is en nog afkomstig is uit de tijd, dat er geen fabrieken waren en de huisnijverheid hoogtij vierde. Het wolkammen geschiedde thuis en zo werd op de maandag die het dichtst bij 17 september lag, de oude olielamp (snotneuzen) weer tevoorschijn gehaald en gevuld, zodat men dan voor het eerst weer bij lamp licht ging werken. De zomer was dan voorbij, men kon op het land niet meer werken, dus be gon men maar weer de avonden te gebruiken om in het schamele onder houd te voorzien. Maar voordat men ermee begon, was het op die maandag een feest avond. Met de kinderen ging men een „straatje om", waarbij de kinderen een brandende lampion of een uitge sneden kalebas bij zich hadden. Dat straatje-om" was dan ongeveer te half negen, op het moment dat het daglicht verdween. Ook in deze moderne tijd vindt men op „lampegietersavond" duizenden ouders met hun kinderen en een lam pion op straat. Het is op deze avond soms zo druk in het centrum van Vee- nendaal, dat men geen voet kan ver zetten. Ook hier heeft de Veenen daalse Winkeliersvereniging een groot aandeel in, want toen in de dertiger jaren dit folkloristisch feest dreigde te verdwijnen, was het deze vereniging, die door het organiseren van optochten en het toekennen van prijzen nieuw leven wist te scheppen in dit typisch Veenendaalse feest. PARKEERTERREINEN Automobilisten kunnen tijdens de Vewibeto 3 hun auto9s parkeren op het marktplein met uitzonde ring van dinsdag en zaterdag) en doorlopend op het parkeerterrein achter het postkantoor ingang op de Kerkewijk bij de burgemeester Van Schuppenbrug) Rijwielstalling in de J. G. Sand brinkstraat. Ter gelegenheid van de In dustrie- en Handelsbeurs, de Ve wibeto 3, is een ere-comité ge vormd, waarin zitting hebben genomen: burgemeester A. Bak ker; wethouder C. N. van Kuik; gemeente-secretaris D. Blanke- spoor; inspecteur van politie W. H. C. Dekker; Tj. Jaring, direc teur van gemeentewerken; N. Th. van der Veen, commandant Vrijwillige Brandweer; drs.^E. H. Scherks, secretaris Kamer van Koophandel te Utrecht; drs. F. J. Benoist, dir. Econ. Techno logisch Instituut voor Utrecht; dr. J. G. Thoomes, directeur Handelsavondschool; K. Bok, dir. Amsterdamsche Bank N.V.; J. J. Welle, directeur Rotterdamsche Bank N.V.; B. B. de Lange, directeur Twentsche Bank N.V.; E. Guillaume, directeur Veenen daalse Waterleiding Mij.; E. J. Strubbe, directeur N.V. Ned. Gasmaatschappij; C. A. van Stempvoort, directeur Postkan toor Veenendaal; H. Smit, direc teur Veenendaalse melkinrich ting; H. G. van Schuppen, A. J. van Schuppen en F. H. van Schuppen, directie Ritmeester Sigarenfabrieken; mr. Callen- bach en ir. Frederiks, directie Scheepjeswolfabrieken; H. Ahl- strand en J. C. Jonker, directie SKF; H. G. Hey, directeur Pe- havee; H. van Leeuwen en W. van Leeuwen, directie Hollandia, TricotagefabriekenM. J. van Leeuwen, dir. Gebr. van Leeu- wens Wolindustrie; D. Sand- brink, directeur N.V. Textiel fabriek „Veenendaal"; mr. E. Rrjckmans, directeur Boxal N.V.; H. van Schuppen, directeur Man- telfabriek „Speciaal"; H. M. Recter en G. M. Recter, dir. Recter's Pharm. fabriek; P. N. Hey, directeur N.V. P. Hey Zn.; B. B. van Leeuwen, direc teur Veenendaalse IJzerindus- trie; A. A. Verhoef, dire'cteur Ned. Wolspinnerij; J. Feitz, di recteur Frisia Wolindustrie; J. J. van Schuppen en J. M. H. van Schuppen, directeur Panter Si garenfabrieken; L. M. Bonnike en J. C. Bottenheim, directie N.V. Veenendaalse Stoomspinne rij eiï Weverij. De rijdende melkbar van het Neder lands Zuivelbureau is ook op de Vewi beto 3 aanwezig. De melkbar is ge bouwd op een DAF-oplegger, heeft een totale lengte van 13.95 m. en een breedte van 2.40 m. Het leeggewicht van deze melkbar bedraagt 12.500 kg. Tot de vaste inventaris van deze rij dende melkbar behoren o.a. een conser vator, waarin 450 liter melk op een temperatuur van 4 graden Celsius wo^dt gehouden. Het verpompen van de melk geschiedt door een zelf-aan- zuigende electrisch aangedreven pomp, die de melk via een roestvrij stalen leidingssysteem naar de verschillende aftappunten distribueert. Een ijs machine met een capaciteit van 20 liter consumptie-ijs per uur. Een bob tail, een 6-tal shakers waarmee een capaciteit van max. 2000 shakes per dag kan worden bereikt, alsmede een batterij van 8 sirooppompen, benodigd voor het op de gewenste smaak bren gen van de melkshakes. Wat U al met melk kunt doen wordt U getoond bij deze rijdende melkbar en... hoe het smaakt kunt U proeven! standno. 1. 7. 8. Vier van deze sprookjes worden in de sprookjestuin van de Vewibeto 3 getoond, n.l. „Doornroosje", „Klein Duimpje", „Assepoester" en „Sneeuw witje". Alleen het bezoek aan deze „Sprook jestuin" is een bezoek aan de Vewibeto .Handel en Nijverheid", alleszins waard. Bloembollenkwekerij J. H. Veldhuizen van Zanten Azn., Stationsweg 21, Hillegom. 2. gereserveerd. 3. N.V. Cacaofabriek „De Zaan", Koog-Zaandgk. 4. Comité Jungschlaeger. 5/6. Electro-Technisch bureau R. van Eden, Hoofdstraat 58, Veenendaal. Nederlands Ziekenhuisverple- gingsfonds „Nezifo", W. Wit- senplein 4, Den Haag. Van den Bergh Jurgens N.V., Museumpark 1, Rotter dam. N.V. v/h fa. Wed. A. W. de Haas, Kerkewijk, Veenendaal. Ant. de Ruiter's Manufactu ren- en Woninginrichting, Hoogstraat 12. Electro-technisch bureau G. J. Hiensch, Zandstraat 97, Veenendaal. Gemeente-politie Veenendaal Ver. van Veilig Verkeer Veenendaal. Ned. Gas Maatschappij, Ker kewijk 128, Veenendaal. Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij N.V., Zandstr. 85, Veenendaal. L4a. Kantoor Vewibeto 3. 15. W. A. Scholten's Chemische Fabrieken N.V. Foxhol (Gr.). Naaimachinehandel G. Koo- men Zn., Zandstraat 72, Veenendaal. Fa. Dien Boers, confectie en damesstoffen, Zandstraat 25. Fa. S. Bos, uurwerken, goud en zilver. Hoofdstraat 91. Fa. Wed. H. van de Kraats, levensmiddelenbedrijf, Prins Bernhardlaan 167, Veenendaal. Fa. B. van de Bosch, galan terieën, Hoogstraat 11, Vee nendaal. Fa. P. van de Bovenkamp, manufacturenhandel, Patrimo niumlaan 23, Veenendaal. Fa. H. G. Weijers, Schoenhan- del, Hoofdstraat 110, Veenen daal. De Erven (R. de Ruiter), dames- en kinderconfectie, woninginrichting, Hoogstraat 14, Veenendaal. standno, 24. 10 11. 12 13. 14. 16. 17. L8. 19 20. 21. 12 23 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Voorlich tingsdienst, Den Haag. Fa. Wout Waayenberg, moto- renhandel, Slot. de B ruïne- straat 3, Veenendaal. Coöperatieve Boerenleenbank, Hoogstraat 15, Veenendaal. Nederlands Bgbel Genoot schap, Amsterdam. Fa. B. van Ingen Zoon, Mandenfabriek, Koninginne- laan 7, Veenendaal. Fa. L. C. Geluk, Horlogerie, Markt 7, Veenendaal. Fa. D. J. Anbeek, corsetten- huis, Hoofdstraat 66a, Vee nendaal. Fa. J. Tak, drogisterij jen op tiek, Hoofdstraat 106, Vee nendaal. Fa. D. van Leeuwen, levens middelenbedrijf, Sav. Lohman- straat 24, Veenendaal. Fa. S. van de Zee, herenmodes, Hoofdstraat 75, Veenendaal. Eru kaasf abri eken, Woerden. Fa. H. Vroon, schoenhandel, Hoofdstraat 105, Veenendaal. Electrotechnisch bureau W. v. Schuppen, Hoofdstraat 102, Veenendaal. Sigarenmagazijn A. van de Loosdrecht, Patrimonium laan 34, Veenendaal. N.V. Confectie- en manufactu renhandel Hein van Schuppen, Hoofdstraat 89, Veenendaal. Ritmeester Sigarenfabrieken N.V., Kerkewijk 65, Veenen daal. Maggi's Producten Maat schappij N.V., Haarlemmer weg 317-321, Amsterdam. Fa. C. Diepeveen, confectie, manufacturen, Hoofdstraat 61, Veenenndaal. Kantoormachinehandel J. van de Pol Zn., Hoofdstraat 98, Veenendaal. Fa. L. Heij, textielhandel, Hoofdstraat 45, Veenendaal. Sprookjestuin, waarin Shell- Nederland N.V., Den Haag, Bloemisterij A. P. van Ginkel, Veenendaal en Burger's Die renpark, Arnhem. Shell-Butagas-Centrale, fa. A. standno. standno. van Erk, Eikenlaan 8, Vee- 67. nendaal. 46. Rotterdamse Bank N.V., Hoofdstraat 1, Veenendaal. 68. 47. Fa. H. Huibers, loodgieters- en sanitairbedrijf, Zandstr. 60, 69. Veenendaal. 48. Meubelhandel G. van Kooten, Zandstraat 129, Veenendaal. 70. 49. Restaurant A. Stuyvenberg Eist (Utr.). 50. Electrotechnisch bureau 71. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, 72. Veenendaal. 51. Algemeen Ziekenfonds „Ne- der-Veluwe", Generaal Foul- 73. kesweg 28, Wageningen. 74. 52. Fa. J. van de Bosch, confectie- en woninginrichting, Hoofd straat 2, Veenendaal. 75. 53. Prov. Utrechtse Electriciteits Maatschappij, Utrecht, in sa- 76. menwerking met de verenigde installateurs van Veenendaal. 77. 54. Hollandia Tricotagefabrieken N.V., Kerkewijk 57, Veenen- 73. daal. 55. Fa. T. Hiensch, textielhandel, Hoofdstraat 27, Veenendaal. 79. 56. Singer Maatschappij N.V., Arnhemseweg 51, Amersfoort. 57. Fa. C. Diepeveen, meubelhan- 80. del, Hoofdstr. 23, Veenendaal. 58. Fa. J. Jansen, garage en mo- gi. torenhandel, Nieuweweg 190, Veenendaal. 82. 59. Fa. Gebr. van Ham, gas- en sanitair, Hoofdstraat 50, Vee nendaal. 83. 60. Manufacturenhandel ,,'t An ker" N.V., Hoofdstraat 96, 84. Veenendaal. 61. Assurantiekantoor Mulder, 85. Kerkewijk 167, Veenendaal. 62. Fa. J. H. van Hardeveld, re clame-bureau, Zandstraat 5, 86. Veenendaal. 63. Muziekhandel B. van Hees Co., Markt 3, Veenendaal. 87. 64. „Vebotex" houthandel, Kerke wijk 37, Veenendaal. 88. 65. Fa. Jan van Schuppen, heren- confectie, Hoofdstraat 90, Vee- 89. nendaal. 66. Fa. E. A. van de Broek, schil dersbenodigdheden, Hoofd- 90. straat 52, Veenendaal. Fa. D. van der Meyden, be drijfskleding, Hoofdstraat 46, Veenendaal. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Fa. F. van de Bosch, dames- handwerken, Hoofdstraat 12, Veenendaal. Fa. Wed. G. van Eden, ijzer handel, Nieuweweg 37, Vee nendaal. Gereserveerd. Het Nederlands Zuivelbureau, Groot Hertoginnelaan 26, Den Haag. Bescherming Bevolking (B.B.) Fa. N. van Hall Zn., bijou terieën en parfumerieën, Zand straat 53, Veenendaal. Fa. D. Quint, galanterieën, Zandstraat 21, Veenendaal. Modehuis Riek de Jong, Zand straat 15, Veenendaal. Fa. D. Quint (Sola fabrieken), Zandstraat 21, Veenendaal. Naaimachinehandel Van de Garde, Cuneraweg 328a, Rhe nen. Fa. D. Hendriks Zn., sme derij, Pr. Bernhardlaan, Vee nendaal. Fa. W. Rebergen, herenmodes, Zandstraat 57, Veenendaal. Drogisterij Henny Jansen, Zandstraat 7. Veenendaal. Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Koninginnegracht 42. Den Haag. Sportmagazijn H. J. Albers, Hoofdstraat 15, Veenendaal. Fa. G. H. van Leeuwen, Hoog straat 7, Veenendaal. Fa. W. Huibers, electro-tech nisch bureau. Bergweg 39, Veenendaal. Fa. D. Diepeveer Co., gros siers, Julianastraat, Veenen daal. Garage R. Vonk, Parallelweg, Veenendaal. Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer, Veenendaal. Banketbakkerij B. van Koo ten, Hoofdstraat 88, Veenen daal. Bloemisterif Loef, Sandbrink straat, Veenendaal. Voor de derde maal opent de Vewi beto te Veenendaal haar poorten. In 1948 reeds dadelijk flink begonnen dank zij forse aanpak en opzet' was de 2e beurs in 1952 alweer groter dan de eerste. En nu, in 1956, wacht ons een Vewibeto, die haar beide voor gangsters verre zal overtreffen. Alle standruimte en die is veel groter dan vorige malen is verhuurd. Reeds een jaar lang is aan de voorbereiding gewerkt. En hè.rd gewerkt! In de grote steden heeft men gewel dige hallen en ruimten ter beschikking voor tentoonstellingen en beurzen. Die kolossale ruimten zijn reeds voorzien van electriciteit, gas, waterleiding, rio lering, telefoon enz. Hier moet alles als het ware uit de grond worden ge stampt En dat gebeurt. Goed en gron dig. Dat eist veel werk, tijd en geld. Daarom mijn hulde aan de energieke Veenendaalse Winkeliersvereniging en haar voortvarend bestuur. Op 21 september a.s., de dag van de opening, zullen wij versteld staan van „wat goede couragie vermagh". Over grote oppervlakte doelmatig ingedeeld, zullen de talrijke stands ons tonen het nieuwste, dat de moderne techniek ons biedt. De deelneming uit Veenendaal is groot. Maar ook enkele zeer grote concerns werken mee. De wereldwijd werkende Shell-groep acht het belang van de Vewibeto van zodanige beteke nis, dat ze grote sommen besteedt om ons in zeer mouerhe Irani een viertal sprookjes uit te beelden. Wat er allemaal méér komt? Dat vertel ik u nog niet. Wèl wil ik ieder zeggen iedere Veenendaler en even zeer iedere niet Veenendaler dat u van harte welkom is. Met familie, vrienden en geburen, allen naar de Vewibeto 3. U zult vóór de Vewibeto nog wel heel wat erover horen. Maar als u komt, zult u verbaasd staan over wat u nog niet wist. U en ik, wjj allen, zullen zien, dat energie en koopmans geest in Veenendaal nog niet zijn ge weken. En dat het goed is in het Veen te toeven. En dat Veenendaal nog al tijd dè plaats is om te, winkelen. Dit alles en nog veel meer zult u overdenken als u op de Vewibeto wan delt tussen heerlijke bloementuinen en klaterende waterfonteinen. Ik hoop u allen, lezers van dit in leidend woordje, te mogen begroeten op de Vewibeto. Zorgt dat u ook onder de tienduizenden bezoekers is. Van harte is u welkom! Van hier, van dichtbij en van verre! A. Bakker Burgemeester van Veenendaal Een bezoek aan de Vewibeto 3 is eigenlijk al een attractie op zichzelf. Stuk voor stuk is de grootste zorg be steed aan de opbouw en inrichting van de stani1. Op vele stands zult U aan trekkelijke en leerzame demonstraties kunnen volgen. Bij verschillende stands zult U gelegenheid krijgen iets te drin ken of iets te proeven, want bekende soepfabrikanten enz. zullen U de pro ducten laten proeven. Het zal aange naam zijn om enige tgd in de sprook jestuin door te brengen, of desnoods even rustig in het restaurant te ver toeven. Maar voor de bezoekers heeft het beursbestuur nog meer verrassingen in petto. Als U de beurs binnenkomt, kunt U de bezoekersbon, die bij deze courant behoort, in de bus werpen. Elk uur wordt één van deze bonnen uit de bus genomen, waarop een prgs valt. Dan kan het gebeuren, dat U rustig langs de stands wandelt en op een gegeven ogenblik Uw naam hoort afroepen. Op het kantoor van de beurs wordt U dan het bedrag van de bon uitbetaald. Deze bonnen hebben verschillende waarde, nl. 50,—, 25,—, 10,—, 5,— en 2.50. Deponeer dus Uw bon ingevuld en wel in de bus. Deze bon blijft die dag in de bus zitten, zodat U ook op latere uren nog steeds gelegenheid hebt, er bij te zgn. Mocht U de beurs reeds verlaten hebben, dan krijgt U thuis bericht. Daarnaast is er weer een aantal waardevolle cadeaus, die door stand houders verstrekt worden op het num mer van Uw toegangsbewijs. Deze prij zen zullen regelmatig omgeroepen worden. Er zijn voor de bezoekers van dd Vewibeto 3 dus allerlei aangename verrassingen mogelijk.

Vewibeto Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1