Sprookjesmarkt in Veencndaal w op 19,20 en 21 juni a.s. WINKELWEEK 11-22 juni Het waterorgel in Veenendaal 9 Doe mee aan de Shetlandshow-prijsvraag Reclame-optocht in Veenendaal Waar rijden de ponywagens De winkelsluiting Waar krijgt u pony plaatjes Inleveren van formulieren VEENENDAALSE WINKELIERSVERENIGING „HANDEL EN NIJVERHEID" J BUREAU HOOFDSTRAAT 98 - VEENENDAAL TELEFOON 2763 VJ F|E Shetlandshow is haar toernee door Nederland begonnen en Vee- nendaal heeft voor de provincies Gelderland en Utrecht de primeur. Op de markt te Veenendaal komen gedurende drie dagen sprookjes winkels te staan, waarin de actieve winkeliers uit Veenendaal hun artikelen zullen etaleren en verkopen. De Shetlandshow wordt op woensdag 19 juni 's middags om 2 uur door burgemeester A. Bakker officieel geopend. Gedurende drie dagen is deze verkoopshow van 's middags 2 tot 's avonds 10 uur geopend. En met deze show komen 50 leuke kittige ponypaarden naar Vee nendaal, met 50 ponywagens, waarin de Veenendaalse schooljeugd naar hartelust kan rondrijden. In verschillende ponywagens zit boven dien nog een klein draaiorgeltje, zodat de kinderen zelf hun muziek kunnen maken. A AN de Shetlandshow is een grote winkelactie -verbonden, waarmede de Veenendaalse win keliers op dinsdag 11 juni (dus direct na de Pinksterdagen) be ginnen. Vanaf 11 juni worden door de Veenendaalse winkeliers ponyplaatjes verstrooit voor. elke contant bestede gulden. De plaat jes worden in 50 verschillende afbeeldingen afgegeven. Men moet nu op een opplakvel de plaatjes in de daarvoor bestemde ruimte plakken en daaronder vermelden wat het betreffende artikel in de winkel kost. Indien men dan ook nog een klein slagzinnetje op het opplakvel schrijft, kan men dit dagelijks inleveren, waarvoor fan tastische prijzen beschikbaar wor den gesteld. Als hoofdprijzen zijn beschikbaar gesteld een televisie- TEGELIJK met de Shetlandshow komt het originele Amerikaan se waterorgel „Dancing waters" naar Veenendaal. Het is een fascinerend gezicht om dit waterorgel te zien spelen met zijn wondermooie kleurscha keringen. Het heeft een triomf tocht door de wereld gemaakt en ook al heeft men dit orgel zien spelen, dan zal men het altijd nog weer schitterend vinden. Het waterorgel zal worden op gesteld op het sportterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat, in de onmiddellijke nabijheid van de markt. Het zal daar spelen tijdens de Shetlandshow, dus op woensdag 19 juni, donderdag 20 juni, vrij dag 21 juni en ook nog op zater dag 22 juni. Gedurende de winkelweek in Veenendaal zullen in de eerste week, van 11 tot en met 15 juni, de winkels nor maal gesloten worden. Dat betekent, dat ook op woens dagmiddag 1-2 juni de win kels na 1 uur 's middags ge sloten zullen zijn. De tweede week, dat is van maandag 17 juni, zijn de winkels tot 's avonds 9 uur geopend, terwijl ook de winkels op woensdag 19 juni geopend zullen zijn. Op de laatste zaterdag (22 juni) zijn de winkels weer om 6 uur gesloten. toestel, een bromfiets en een was machine. Bovendien wordt gedurende 10 dagen elke dag tien waardevolle levensmiddelenpakketten als prij zen beschikbaar gesteld. Boven dien wordt elke dag nog een va- kantie-chèque van 100,uitge reikt. De opplakvellen kunnen weer in de bekende rode bussen worden gedeponeerd, welke aan wezig zijn bij het bureau van de Veenendaalse winkeliers, Hoofd straat 98, en op de Patrimonium laan 23 en op de Nieuwe weg hoek Vendelseweg. De bussen worden 's avonds om 9 uur gelicht, voor het eerst op woensdag 12 juni. Zoals gebruikelijk zullen de winkeliers, die aan deze actie meedoen kenbaar zijn aan hun verenigingsvlag, die vrolijk van hun winkelpui wappert. Dan weet u dat daar een actieve winkelier woont, die deelneemt aan deze actie en u in staat wil stellen een fraaie prijs te winnen. Bovendien zult u nog op de etalageruiten een strook vinden met de zin: „Deelnemer Shetlandshow". De winkeliers beginnen met het verstrekken van de Shetland- plaatjes op dinsdag 11 juni. Elke dag kunt u het prijsvraag formulier inleveren tot 9 uur 's avonds in de rode bussen, welke staan op Hoofdstraat 98, Patri moniumlaan 23 en Nieuweweg 37. De volgende dag vindt u de uitslag vermeld bij het bureau der V. W. V., Hoofdstraat 98 en bij verschillende winkeliers. Win een televisietoestel, een bromfiets, een wasmachine of één van de 100 levensmiddelen pakketten. Lever uw formulier dagelijks in Elke dag hebt u een nieuwe kans. U hebt vakantieplannen? Webu. elke dag wordt ook nog een chèque van jj.00,beschikbaar gesteld voor vakan- -Es»- roHon tp mepr om de plaatjes te verzamelen, eventueel onderling te ruilen en de formulieren in de rode bussen te werpen Doe mee. wie weet! op donderdag 20 juni Op donderdag 20 jum, zowel 's middags als 's avonds, zal in Veenendaal een reclame-optocht worden gehouden met de 50 pony wagens van de Shetlandshow. De zelfde wagens, waarmede de kin deren zo triomfantelijk hun ritje kunnen maken, zijn nl. zo gecon strueerd, dat zij gemakkelijk in geschakeld kunnen worden als een platte wagen, waarop fabrikanten en winkeliers hun reclame kunnen maken. Donderdagmiddag om 3 uur ver trekt de reclamestoet vanaf de J. G. Sandbrinkstraat naar Veenen- daal-zuid. In de avonduren wordt deze reclame-optocht nog eens her haald, nu in het centrum en met muzikale begeleiding. Dat wordt een stoet van meer dan een kilometer lengte, met alle beschikbare pony's bij elkaar. Bezichtiging van de pony's De 50 Shetlandpony's worden gedurende hun verblijf in Vee nendaal ondergebracht in een spe ciaal voor dit doel ingerichte stal, evenals de Shetlandshow-winkels bestaande uit stalen buizen. Voor jong en oud is het interés- sant om deze paardjes in hun stal te zien. En dat kan gemakkelijk en dat kan ook nog gratis. Deze stal van 50 meter lengte, die aan de voorkant geheel open is, wordt geplaatst op het sportterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat. Verzuim vooral niet ook daar eens een DE belangstelling van de jeugd zal natuurlijk in de eerste plaats gaan naar de ponywagens. Daar willen zij een ritje in maken. Dat wordt een feest voor die jon gens en meisjes! De pony wagens zijn zo stabiel gebouwd, dat er absoluut geen gevaar aan ver bonden is. Om de te verwachten grote toeloop vlot te kunnen ver werken, zullen de ponywagens op twee plaatsen rijden. Voor het centrum is het begin punt in de Achterkerkstraat, ach ter de Ned. Herv. kerk, terwijl ook een groep ponywagens zal rijden in Veenendaal-zuid met als begin- en eindpunt het Slot. de Bruïneplein. De kinderen kunnen een rit in een ponywagen maken bij afgifte van twee ponyplaatjes, die door de Veenendaalse winkeliers ge durende de winkelweek worden verstrekt. Voor de jeugd hebben deze plaatjes dan ook bijzondere betekenis. PARKEERTERREIN Automobilisten kunnen hun auto's gedurende de Shet landshow parkeren op het terrein achter het postkan toor te Veenendaal, ingang aan de Kerkewijk bij de Vaartbrug. kijkje te nemen. Tenslotte ziet men niet elke dag 50 Shetland pony's bijeen. ROKERS HEBBEN MEER VITAMINE C NODIG! Een normaal gevoed mens scheidt binnen een etmaal 5 mg vitamine C af. Komt er geen verandering in het dieet, dan loopt deze afscheiding bij het dagelijks roken van slechts acht sigaretten terug tot 2 mg, terwijl bij 12 sigaretten helemaal geen afscheiding van vitamine C meer is te constateren. Uit een en ander blijkt, dat het voor een roker meer dan voor andere men sen nodig is, doorlopend voor toevoer van vitamine C zorg te dragen. Dit kan geschieden in de vorm van fruit of groente, dan wel door speciale pre paraten. via Parijs weer naar Zweden waar hij verder de wetenschap beoefende. Zijn laatste jaren bracht Linnaeus door op zijn landgoed Hammarby bij Upsala (Zweden) waar hij op 10 januari op 71 jarige leeftijd overleed. Hij werd begra ven in de Domkerk te Upsala. EEN VERDWENEN GOUDSTAD In de 18e eeuw, toen New York en Rio de Janeiro nog onbelangrijke nederzet tingen waren, telde Villa Rica („de rijke SNUIFDOOSJES ZONDER SNUIF Er zijn nauwelijks nog rijke tabak snuivers in Frankrijk aan te treffen. Des ondanks kon men in 1954 in Frankrijk nog een fabriekje bezoeken dat als spe cialiteit kostbare snuiftabaksdozen ver vaardigde. Dit geschiedde enkel en alleen omdat dit luxe voorwerpals berg plaats voor een zingende nachtegaal dienst deed. Natuurlijk was die nachte gaal slechts een imitatie. Ze is echter voor mensen, die daar geen erg in hebben en de doos openzetten, een aardige verrassing. En de mensen houden van verrassingen. NERTSFOKKERIJ KAN LUCRATIEF ZIJN De eerste nertsfokkerij in ons land dateert reeds van 1929 .Het aantal nertsfokkerijen dat voor de laatste we reldoorlog in Nederland was gevestigd, bedroeg toen echter nog maar vijf. Eerst na 1950 zijn er steeds meer fok kerijen gekomen en het aantal nerts- bedrijven - als regel uitgeoefend als nevenbedrijf - bedroeg verleden jaar her|st zelfs ongeveer 800. In vergelijking met de Scandinavische landen is dit echter nog niet zo veel vooral niet wat het totale aantal dieren betreft. Voor de oorlog kende men alleen de standaardnerts, de donkerbruine nerts, zoals die ook in het wild voorkwam. Deze standaard wordt nu veel donker der gefokt. Daarnaast zijn enkele mu taties ontstaan en door kruisingen heeft men het zover gebracht, dat er thans 50 verschillende kleuren zijn. De be langrijkste hiervan zijn de pastel, to paas, palomino, silverblue, saphier en wit. Hieronder bevinden zich zeer kost bare mutaties. Het fokken van minder soorten is niet verantwoord, doch voor goede kwaliteit worden goede prijzen betaald. De min dere kwaliteit daarentegen brengt een prijs op, die onder de kostprijs ligt Voor kwaliteitsvellen, vooral ook van goede maat, zal er steeds een goede markt zijn. De Hoofdstraat in Veenendaal WIE WAS LINNAEUS? Carolus Linnaeus (1707-1778) de grote Zweedse botanicus, wiens niet-Latijnse naam luidt: Karei Linnée, werd 23 mei 1707 te Rashult geboren. Hij kwam in het jaar 1735 naar Holland, waar hij als doctor in de geneeskunde te Harderwijk promo veerde. Later werd hij op voordracht van de grote Boerhaave, lijfarts van de Am sterdamse burgemeester Clifford op diens buitengoed „De Hartekamp" (waar nu de Linnaeushof is) te Bennebroek. De toen reeds beroemde plantentuin van Clifford werd door hem geïnventari seerd. Gedurende deze tijd kwamen de grootse plannen die hij in zijn geest rond droeg tot rijpheid en als resultaat van zijn studies schreef hij verscheidene botani sche werken welke o.m. de basis legden voor de nieuwere botanie. Vele daarvan zijn nu na 200 Jaar, nog van grote beteke nis. Hier, in wat hij zijn paradijs noemde, bracht hij de gelukkigste jaren van z'n leven door. Afgemat door het vele en rus teloze werk vertrok hij in het jaar 1738 stad") reeds ruim honderd duizend inwo ners. Toen het daar met de kostbare goud korrels was afgelopen, verdween de be volking en kreeg de nederzetting de naam Villa Pobre („de arme stad"). Thans is deze rijke en later arme stad een romantisch provincieplaatsje, dat Ou- ro Peta „het zwarte goud" wordt genoemd Het stadje wordt door de regering als een soort historisch reservaat beschermd. De met behulp van de rijkdom gebouwde Jezuïetenkerken en kapellen zijn nog he den ten dage bezienswaardigheden. Shetlandshow op de markt te Veenendaal woensdag 19 juni 2-10 uur donderdag 20 juni 2-10 uur vrijdag 21 juni 2-10 uur WINKEL-flCTIE TE VEENENDAAL Bezoekt de Shetland-Show

Zomer Winkel-Actie | 1957 | | pagina 1